Offermans overtuigt in Z1 sport9 'Gaan zitten somberen heeft nu geen zin' zaterdag 14 juli 2012 Amazone uit Arnemuiden wint tijdens Zeeland Outdoor door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De dressuurcombinaties in Zi presteer den vrijdag tijdens Zeeland Out door sterk. Debbie Offermans had met Avec Espoir en Zaffier twee ij zers in het vuur. De amazone uit Arnemuiden stuurde ze om beur ten naar de overwinning. Offermans behaalde met de mooi bergopwaarts gaande Painted Black-zoon Avec Espoir in de eer ste ihanche met 67,35 procent een nipte overwinning. In de tweede manche liep Offermans met de ex pressief bewegende Wincken- burg-zoon Zaffier met 66,17 pro cent naar de zege. De Brabander Kees Op 't Hoof eindigde met de Seven-nakomeling Arame in beide proeven, met respectievelijk 67,05 en 65,58 procent, op de tweede stek. „Het zijn twee verschillende paarden. Avec Espoir heb ik zelf ge fokt en opgelèid. Je mag hem niet beledigen. Als dit paard in zijn waarde laat, doet hij alles voor je. Hij heeft wat meer tijd nodig om de oefeningen onder de knie te krijgen. Maar als je het geduld kunt opbrengen krijg je er heel veel voor terug", vertelde Offer mans. Ook over Zaffier is Offer mans goed te spreken. „Zaffier rij ik voor Jaap de Visser. Een leergie rig paard, dat altijd wil werken. Een paard met een sterk achter been, die geweldig kan verzame len en verruimen." Met twee overwinningen stelde Valeska Lefeber duidelijk haar kan didatuur voor de zege in de finale van Mi. Maar de amazone uit Kou- dekerke kreeg met thuisrijder Vin cent Bol een niet te onderschatten tegenstander. Valeska Lefeber schreef met de met veel uitstraling tonende merrie Clasic Black met 67,33 procent de warmloopronde op haar naam. De combinatie bleef Vincent Bol met de mooi bergopwaarts lopende De Kroo's Vip slechts drietiende voor. Ook in de herkansing gaven de beide kemphanen elkaar weinig toe. Va leska stuurde de Painted Black-dochter met 68,66 procent naar haar tweede zege. Vincent Bol eiste met Lucky One-zoon met 68 procent de tweede stek voor zich op. Na een afwezigheid van een aantal maanden kon Eline van Belzen met de Bonita in M2 op een ge slaagde rentree terugkijken. De amazone uit Arnemuiden toonde zich in de eerste proef met de mooi in balans lopende vosmerrie met 61.66 procent de beste. Patrick Berrevoets uit Zierikzee eiste met Zagor met 60 procent de tweede stek voor zich op. De overwinning in de tweede proef ging 66,66 pro cent naar Nathalie Poppe uit Grijpskerke met de veel souplesse tonende Concorde-dochter Utah. Eline van Belzen stuurde de Tene- rife VDL-dochter met 65,66 pro cent naar een fraaie tweede plaats. WOERDEN Leijs voert selectie voor EK in Goes aan De bondscoaches Aart Vierhouten en Frank Pennings hebben de defi nitieve selectie bekendgemaakt van de junioren die het EK in Goes zullen rijden. Het Europees kam pioenschap wordt gereden in twee disciplines: de wegwedstrijd en de tijdrit. De wedstrijden zijn van 9 tot en met 12 augustus. De Nederlandse kampioen Yoeri Leijs (Vacansoleil) is de bekendste. Hij won dit jaar onder meer de KN- WU-wedstrijd voor de topcompeti- tie in Monsterland, was vierde in de EPZ Omloop van Borsele en twaalfde in de Juniorendriedaagse van Axel. De nationale titel tijdrij den behaalde hij in Slochteren. De 22-jarige Kenneth Vanbilsen, die dit jaar de Ronde van Vlaande ren voor beloften won na een solo, is één van bekendste troeven voor het EK namens België. ZWEVEGEM Van der Meet strandt in kwartfinales Tennisster Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke is vrijdag tij dens de challenger van Zwevegem een halt toegeroepen door de Li touwse Anastasja Sevastova. De 21-jarige Bevelandse verloor in de kwartfinales in drie sets van de voormalige nummer 36 van de we reld: 6-3 3-6 6-4. Voor Van der Meet was het in Bel gië de zesde enkelpartij in vijf da gen. Desondanks maakte ze het de Oost-Europese nog erg lastig. NIJEVEEN Niels Mesu op podium in baancompetitie Niels Mesu is als derde geëindigd in het eindklassement in de KPN baancompetitie. Donderdagavond werd de finalewedstrijd verreden in Nijeveen. Er stonden een sprint en een puntenkoers op het pro gramma. De Zeeuwsen Niels Mesu en Antwan Tolhoek, beiden gese lecteerd voor het EK in Hongarije, stonden aan de start. Ze konden op de korte afstand geen rol van bete kenis spelen. In de puntenkoers eindigde Mesu op een zevende plaats en Tolhoek werd veertiende. Mesu werd daardoor derde in het eindklassement, achter winnaar Crispijn Ariëns en Ian van Zut- phen. Tolhoek eindigde op een ver dienstelijke achtste plaats. "TT" ohnny Hoogerland hoopt I dat de gifbeker bij Vacanso- I leil DCM eindelijk leeg is. Tot dusverre maakt de ploeg van de renner uit Lange- ^egje een rampzalige Tour de ^France door. Kopman Wout Poels ligt nog altijd op de intensive care na zijn zware valpartij in de zesde etappe. Donderdag knepen Lieuwe Westra, Rob Ruijgh en Gustav Larsson de remmen dicht vanwe ge de naweeën van valpartijen. „En dan ben je met vijf man over. Verre van ideaal, maar het is niet anders. Het heeft ook geen zin om te gaan zitten somberen. Ondanks het verlies van vier man is de sfeer prima. Dat klinkt misschien vreemd, maar het is echt zo. De jongens die zijn afgestapt, hebben enorm afgezien. Dan is het niet gek dat ze klaagden. Terecht hoor, maar voor de moraal in de ploeg was het niet goed." Ondanks de slijtageslag die zijn tol eist, is Hoogerland 'redelijk tevre den' over zijn vorm. Hij heeft de indruk dat het deze Tour harder gaat dan vorig jaar. Zoals vrijdag in het eerste gedeelte van de rit An- nonay-Davézieux naar Saint-Jean-de-Mauriene, waarin de Bevelander op 8.19 minuten van winnaar Robert Millar als 44e eindigde. „In de eerste tachtig kilometer za ten twee cols van de eerste catego rie. Toch lag het gemiddelde op dat stuk op dik veertig kilometer per uur. Ik geef het je te doen. Ik heb gisteren meer afgezien dan een dag eerder in de koninginnen- rit in de Alpen." Dat de vijf overgebleven koplopers vrijdag in het verdere verloop van de 226 kilometer lange rit de ruim te kregen van het peloton om hun lange vlucht te bekronen, nam Hoogerland voor kennisgeving aan. „Zal best, maar het lukte nie mand om over te springen naar de kopgroep. Ook een klasbak zoals Sagan niet. Dat zegt iets." Hoogerland volgt het nieuws van een afstandje. Dat de wielerliefheb- bers in Nederland morren, be grijpt hij best. Dat er inmiddels wordt gerept over een verloren ge neratie coureurs, vindt hij onzin. „Die lui moeten dan zelf maar eens op een fiets stappen." De onveiligheid in het peloton blijft uiteraard een issue. De roep om minder renners in de koers kan hij volgen. „Maar of het iets oplost? Er zijn er nu bijna veertig naar huis. En het blijft een nerveu ze toestand. Vlak ook de malloten langs de kant niet uit. Zoals giste ren die vent met z'n fakkel. Daar valt niet tegenop te beveiligen. En hoe je het ook wendt of keert: dit is wel de Tour. Met alles erop en er aan." Hoogerland heeft nog acht lood zware etappes voor de boeg. Met de criteriums na de Tour heeft hij zich nog geen moment bezigge houden. „Eerst hier maar eens al les tot een goed einde brengen." René van Stee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29