zaterdag 14 juli 2012 Rechte eind: Helling 12' 200 m-lijn Begin tijdopname van laatste 200 m van sprintrace Stayerslijn (blauw): Gidslijn voor ploegenwedstrijden Achtervolgingslijn: Start/finish bij achtervolging Sprinterslijn (rood) Renner-op-kop tussen rode en zwarte lijnen mag aan de binnen- zijde niet worden ingehaald Detail mannen, Wielerbaan: ronde van 250 n Cote d'Azur Renners komen hier op de baan. Mag niet worden gebruikt om par koers af te snijden Zwarte lijn: Kortste weg over de baan De Nederlandse prestaties zullen nauwlettend worden gevolgd, maar op de Olympische Spelen is nog veel meer te beleven. Wie worden de grote sterren van London 2012? De Engelse zeiler Ben Ainslie zal zeker een gooi naar onsterfelijkheid doen. Als de affaire-Laura Dekker één ding heeft duidelijk gemaakt, is het wel dat heel goed kunnen zeilen totaal niet afhankelijk is van leeftijd. Pas zestien jaar en dan solo de wereld rond in een iel bootje, dan mankeert er natuurlijk maar weinig aan de zeilkunsten. Ben Ainslie was er zelfs nog een paar jaar vlotter bij dan de Nederlandse. Al opteerde de Engelsman als twaalfjarig broekie niet voor de wereldzeeën, maar voor water in Japan. Hij deed er, nog niet eens droog achter de oren, mee aan het wereld kampioenschap in de Optimist-klasse en werd 37e. Dat bleek, in 1989, slechts een opstapje naar een ware triomftocht in de internationale zeilwereld. De teller staat inmiddels op tien wereldtitels en de Brit was al negen keer Euro pees de beste van het veld in zijn klasse. Misschien nog meer dan die toch zeer impo sante erelijst spreekt de olympische honger van Ainslie tot de verbeelding. In 1996, pas ne gentien lentes jong, nam hij in Atlanta nog genoegen met zilver in de Laser. Maar als vroege twintiger eiste hij in Sydney 2000 het goud voor zich op in dezelfde klasse. De over stap die volgde naar de Finn temperde de prestaties niet. Sterker, in Athene (2004) en Peking (2008) stond Ainslie wederom op de hoogste trede van het olympische podium. De honger lijkt daarmee niet gestild. „Mijn grootste doel is het winnen van een vijfde olympische medaille", waarschuwt hij de con currentie. Met goud lost hij ook de Deen Paul Elvstrom af als succesvolste olympische zeiler ooit. Realistisch? Waarom niet! Ook al is de Brit inmiddels 'al' 35. Want zeilen, zo hebben Dekker en Ainslie duidelijk gemaakt, is niet afhankelijk van leeftijd. door Bauke Boersma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27