Paarden gaan voor piano sport 15 Britse boksvete bezorgt sport slecht imago zaterdag 14 juli 2012 Sport in het kort Theo Bos is gisteren als derde geëindigd in de vierde etappe van de Ronde van Polen. De sprinter van de Raboploeg moest in de mas sasprint Aidis Kruopis uit Litouwen en de Brit Ben Swift voorlaten. In het algemeen klassement staat Lars Boom vierde. Erik Cadée heeft gisteravond tij dens het atletiekgala in Londen (Diamond League) het erepodium van het discuswerpen maar op een paar centimeter gemist. De Vughte- naar slingerde de schijf bij zijn bes te poging naar 63,31 meter. Daar mee werd hij vierde. De Nederlandse hockeyers hebben gisteravond Nieuw-Zeeland in een oefenwedstrijd met 3-0 verslagen. Oranje dankte de zege in Utrecht aan doelpunten van Mink van der Weerden (strafcorner), Teun de Nooijer en Billy Bakker. De boksers David Haye (links) and Dereck Chisora worden bij de weging door een hek gescheiden. foto Facutido Arrizabalaga/EPA LONDEN - De Britse boksrivalen Da vid Haye en Derreck Chisora ne men het vandaag tegen elkaar op in het Londense Upton Park, de thuishaven van West Ham United. Het gevecht tussen de zwaarge wichten staat onder grote publieke belangstelling, maar de echte boks- liefhebbers zien het hoofdschud dend aan. Het gevecht kwam namelijk tot stand nadat de twee Londenaren vijf maanden geleden met elkaar op de vuist waren gegaan. Dat ge beurde tijdens de persconferentie na de verloren wereldtitelstrijd van Chisora tegen regerend kampioen Vitali Klitsjko. Er werd gedreigd met een levenslange schorsing, maar zo ver kwam het niet. Sinds dien laten de boksers geen moge lijkheid onbenut om elkaar publie kelijk te beledigen. Tijdens de weging van donderdag werden beide kemphanen geschei den door een stalen hek zodat ze el kaar niet weer te lijf konden gaan. Dat weerhield de boksers er niet van om zich verbaal te roeren. „De arrogantie die hij laat zien, is niet te geloven. Hij leeft in een droom wereld. Hij denkt dat het allemaal een spel is, maar dit gevecht is echt", aldus de 28-jarige Chisora. De drie jaar oudere Haye, een voor malig wereldkampioen zwaarge wicht, reageerde door het crimine le verleden van de in Zimbabwe ge boren Chisora en zijn overtredin gen in de ring op te rakelen. „Chisora is geen aardige vent. Hij bijt mensen in de ring, spuugt ze in het gezicht en vecht tijdens de weging", zei Haye, die zijn bokscar- rière eigenlijk al beëindigd had, maar voor dit gevecht een come back maakt. „Ik snap niet hoe men sen hem kunnen steunen, iemand die is veroordeeld voor het mishan delen van een vrouw. De mensen die hem steunen zijn idioten." De echte boksfans vinden dat de twee Britten de sport een slecht imago bezorgen. Maar dat laat de boksers koud. Haye: „Ik heb een haat-liefdeverhouding met de fans, maar ik ben hier niet om vrienden te maken. Ik ben hier om een ge vecht te hypen en het publiek en thousiast te krijgen. Als dat bete kent dat mensen me haten, kan me dat niks schelen." Chisora: „Ik zal gekker zijn dan ooit tijdens het gevecht. Ik ga op Haye jagen. De mensen houden van een freak show. Het kan me niks schelen wat mensen over mij denken. Who ca res? De enige erkenning die ik no dig heb, is van mijn ouders." PAARDENSPORT Dochter van Bruce Springsteen wil eigen naam vestigen als succesvol amazone Springsteen heet ze. Jawel, de dochter van... En ze is geen rockster, zoals papa, maar een talentvol amazo ne. Deze dagen rijdt ze op het CS1 in Twente. door René Banierink Ze is niet de bekendste amazone op het CSI Twente maar wel de deel nemer met de meest fa meuze achternaam. Jessica Spring steen, inderdaad de dochter van rockster Bruce, wil haar eigen naam vestigen. Niet in de muziek maar in paardensport. „Ik heb ooit piano gespeeld. Maar muziek is niet mijn toekomst. Dat zijn de paarden." Jessica Springsteen trekt haar kraag nog maar eens iets omhoog. Een nauwelijks zichtbaar haarne tje voorkomt dat haar donkere lok ken onder de cap vandaan komen en deze vrijdag kletsnat worden. Nee, het weer is niet geweldig in Geesteren, dat had wel iets beter gekund bij haar debuut op het Twentse topevenement. Maar als de graspiste van de hoofdring aan de orde komt, tovert ze een parel witte glimlach tevoorschijn. „Een hele mooie bodem, ruim opgezet. I love it", zegt ze Amerikaans, dus een tikkeltje te enthousiast. Daar is ze dus, Jessica Rae Spring steen, zoals ze voluit heet. Zus van Evan en Sam, studente psycholo gie aan Duke University in Dur- - ham in North Carolina en behoor lijk begenadigd amazone in de in ternationale springsport. En oh ja, ook nog dochter van rockster Bru ce Springsteen, en diens vrouw en lid van de East Street Band, Patti Scialfa. Jessica Springsteen is zich, natuur lijk, terdege bewust van haar be faamde achternaam. En als ze het niet was, wordt ze er vaak genoeg aan herinnerd. Vooral hier in Euro pa. „In de Verenigde Staten kent ie dereen me onderhand wel." In Eu ropa is het anders. Vorige zomer Jessica Springsteen op haar paard Vornado van den Hoendrijk. foto Friso Gentsch/EPA stak ze voor het eerst de grote plas over, tijdens de zomermaanden. „Hier komen veel meer mensen naar concoursen en dus ook veel meer pers. Hier word ik dus veel vaker aangesproken op mijn ach ternaam." De 20-jarige Amerikaan se ziet het niet als een loden last, meer als een gegeven. „Ik weet dat het zo is en ik heb er mee leren le ven. Ik ben trots op wat mijn ouders bereikt hebben. Ik hou ook van de muziek van mijn vader en ben onlangs in Parijs nog naar een concert van hem geweest. Maar het is niet mijn wereld. Ik heb als jong meisje wel wat pianolessen gevolgd maar dat was geen groot succes", zegt ze. Dat succes zoekt en vindt ze in toe nemende mate in de paardenwe- reld, al een hele tijd. „Toen we op een boerderij gingen wonen, ging mijn moeder paardrijden. Ik was vijfjaar en ben toen ook maar op een pony gaan zitten. Ik vond het gelijk geweldig." Ze heeft er be wust voor gekozen naar Europa te komen. „Het is hier allemaal zo veel professioneler, alle topruiters en amazones zijn hier en de con currentie is enorm. Daar leer ik veel meer van dan thuis." Ze heeft haar basis deze maanden in Engeland, bij topruiter Nick Skelton. Haar huidige leermeester is sinds een jaar niettemin een Amerikaanse, Laura Kraut. De nummer 25 van de wereld is ech ter ook het grootste deel van het jaar in Europa. Niet haar vader of moeder, maar Kraut is haar grote voorbeeld. „Ze is in een woord fan tastisch. Sinds ik met haar train, ben ik zoveel beter gaan rijden en gaat het met mijn paarden ook zo veel beter, dat is ongelooflijk." Ze is intussen opgeklommen naar nummer 273 van de wereldrang lijst. En volgens ruiter Willem Gre- ve, die twee jaar geleden zijn top- paard Ude verkocht aan Spring steen, is de amazone niet een van die rijkeluisdochters die op een toppaard worden gezet terwijl ze nauwelijks het verschil weten tus sen een hengst en een merrie. „Ze heeft echt wel talent, ze kan heel behoorlijk paardrijden." Haar beroemde vader en iets min der beroemde moeder zijn er niet bij in Geesteren, zegt ze. „Mijn va der geeft zaterdag een concert in Engeland. Mijn moeder komt vol gende week over." Maar ze steu nen haar wel. En dankzij de goed gevulde porte monnee van pa, dat dan weer wel, is ze in staat voldoende goede paar den te kopen en te houden. Want niet muziek of een baan als psy chologe, maar uitgroeien tot een succesvol amazone die zelf haar geld met de paardensport kan ver dienen. Zo ziet ze haar toekomst. Met als ultieme doel deelname aan de Olympische Spelen. Dit jaar nam ze voor het eerst deel aan de Trials, de Amerikaanse selectie wedstrijden. Ze redde het niet. Maar ooit moet het lukken. Opdat mensen ook aan paardensport den ken als ze de naam Springsteen ho ren. Beachvolleyballers Reinder Num merdor en Richard Schuil hebben gisteren de halve eindstrijd bereikt van het Grand Siam- toernooi in Berlijn. Ze spelen daar in vandaag tegen de Bra ziliaanse fa vorieten Alison Ceru- ti en Ema nuel Rego. Glasgow Rangers speelt ko mend sei zoen in de Third Divi sion, het vierde ni veau van Schotland. Liefst 25 van de 30 profclubs in Schotland stemden te gen het voorstel Rangers weer op het hoogste niveau toe te laten. De recordkampioen van Schotland (54 titels) ging onlangs failliet. Ajax heeft 17,2 miljoen euro ver diend aan de Champions League- deelname afgelopen seizoen. In to taal was er 754,1 miljoen euro te verdelen. Winnaar Chelsea incas seerde 59,9 miljoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25