4 meningen 113 fabe brieven ONTDEK... Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl zaterdag 14 juli 2012 Zwarte hessen Er zijn van die berichten in de krant die lang bij je blijven han gen, vaak vanwege een absurditeit. Zo ook bij het artikel over 'Zwarte bessen' (krant van 29-6). De vrouw van de teler gebruikt deze bessen in poedervorm uit de VS. Verklaring van de teler: „Wij spui ten de bessen tegen botrytis-rot. Als je dan bessen in geconcentreer de vorm eet, krijg je ook die midde len binnen die je liever niet eet." Zoekend bij Google kom ik alleen termen tegen als 'de gebruikelijke gewasbeschermingsmiddelen.' Eu femisme voor gifspuiten? Mensen die dol zijn op deze en andere vruchten, krijgen dus residu (reststoffen) binnen van die gewas beschermingsmiddelen. Misschien moeten de flessen cassis van Hero (grootste afnemer) ook maar eens onderzocht worden op stoffen die er niet in horen. Denk je wat ge zonds te eten! Zeker 'aanvaardbare hoeveelheden' van die (gif) stof fen? Maria Evers Lauwerijnstraat 19, Nieuwe-Tonge Indonesië 'Foto's bij een bekend verhaal', schrijft de krant 11 juli. De histori sche werkelijkheid wordt al meer dan een halve eeuw stelselmatig uit geschiedenisboeken gehouden. Daarom is het interessant je af te vragen in hoeverre dat gesanctio neerd wordt door het bewust on der ministeriële verantwoordelijk heid verbieden om dossiers van Bernhard vóór 2050 te openbaren. Als de schimmige daden van Oran je uit 'vaderlandsliefde' verborgen moeten blijven, dan mag dat blijk baar om dezelfde redenen ook gel den voor het Nederlandse leger. Een zaak waar ook de Rijksvoor lichtingsdienst aan bijdraagt. Anno 2012 een absoluut foute zaak om het fundamentele recht op infor matie over de historische werkelijk heid aan de bevolking te ontzeg gen. Maar ook Pechtold werd be gin dit jaar met Kamervragen over de geheime archieven door Rutte het bos ingestuurd. Ondanks dat die archieven met belastinggeld worden beheerd. Hans Pollemans Singel 10, 4515 BT Biervliet GESLAAGD Fee de Koeijer Randy Roelans joekie Kolijn; Bart van der Heijden; Mi ke Coppens; Ryan de Schoolmeester; Mandy Baan; Jason Thuy Priscilla Poortvliet; Joe Sykes; Jelena van Puyvelde; Railyson Cristina Indonesië 2 De krant van 11 juli 2012 geeft fo to's weer van geëxecuteerde Indo- nesiers. Krijgsgevangenen, dus oor logsmisdaden. Allereerst: uit hun schaarse tropische kleding blijkt niet dat het militairen betreft. Als Indisch meisje heb ik zelf geluk ge had, maar veel van mijn familiele den zijn afgemaakt. Daar wordt over gezwegen. Het heeft geen en kele zin het gebeuren weer op te ra kelen. Lia van Loon Voorstad 38, Goes Indonesië 3 De foto's die gevonden zijn van de executie van Indonesiërs hebben opnieuw weer sentimenten losge maakt en er zijn onjuiste conclu sies getrokken. De bewering dat Nederland met geweld een einde wilde maken aan de Indonesische onafhankelijk heid raakt kant nog wal. Ik wil daarom mijn verhaal kwijt over de eerste politionele ac tie (juli 1947)- Ik werkte toen als ziekenverpleger in het militair hos pitaal te Padang. Een week na aan komst daar werden we op één dag geconfronteerd met 25 zwaarge wonden en doden. Let wel, dat al les gebeurde binnen de afgespro ken demarcatielijn. Ook daarna zijn nog vele infiltraties geweest. Anderzijds mochten wij niet bui ten de demarcatielijn komen. Wij, ook ik, waren dus opgelucht toen we eindelijk iets terug mochten doen. Hiermede wil niet gezegd zijn dat ik oorlogsmisdaden goed wil praten, integendeel. Voor zover mij bekend zijn die door de U-bri gade (West Sumatra) ook niet ge beurd. Kees Schoof, Spaarnestraat 33, Oost-Souburg Brug Roy Wijnen; Mandy Baan; Railyson Cristina; Evy Verploeg; Sharona de Gre- Ester Breunesse Afgelopen woensdagmiddag, ko mende uit Terneuzen langs de Bin- nenvaartweg zagen wij een paar au to,s staan wachten voor de noorde lijke binnenvaartsluisbrug. Ach, dacht ik, laat ik die mensen tippen dat er nog een brug is. Wij hier in de regió weten wel hoe het werkt. Ook staan er langs de Buitenha- ven(weg) verlichte volg Doorgaand Verkeer borden. Maar als je vreemd bent: wat dan? Misschien kunnen de verantwoordelijke over heden een bord plaatsen bij elke brug. Bridge closed? Turn and take next bridge o.i.d. Dat is wel zo klantvriendelijk. Deze situatie is overigens al heel lang zo. Wij wil len toch dat de mensen terugko men, liefst met de hele familie. Overheden doe dan iets aan deze situatie. Of is dat Een Brug te Ver? J. de Putter Axelsestraat 31Zaamslag Zeehonden Na het lezen over de toename van het aantal zeehonden in de Wester- schelde ga je je toch afvragen waar om sommige instanties of stichtin gen ijveren voor compensatie in na- tuurherstel voor het uitdiepen van de Schelde. Het blijkt maar weer dat het uitdiepen van de Wester- schelde bijna geen invloed heeft ge had op flora en fauna. Meer zee honden betekent dat er meer vis in de Westerschelde zit. Meer vis bete kent dat er betere kwaliteit water in en uit de Westerschelde stroomt. Dus polders onder water zetten met de smoes dat er daar compensatie in natuurherstel moet komen voor de Westerschelde is quatsch. Voor de Belgen is er wel een reden om die polders onder water te zetten. Zij willen in Ant werpen droge voeten houden bij calamiteiten en zoeken dus ber ging voor een eventuele extra stroom scheldewater door het uit diepen van de Schelde. Ook lo gisch, maar niet in onze polders, toch? Reggie de Gronckel Eerste Verkorting 8a, Axel Renners Vier gewonde Nederlandse ren ners hebben gisteren half ontveld, uitgeput de strijd gestaakt. Talrijke gewonden gingen hen voor. Gebro ken sleutelbenen, ribben, polsen, handwortelbeentjes, heup, klaplon- gen, gescheurde milt, nier noopten hen het wielerfront te verlaten. Eén gedrogeerde werd afgevoerd. Eén ligt nog zwaargewond in een ziekenhuis. Verwacht wordt dat er nog renners zullen sneuvelen eer Parijs bereikt wordt. Is dit nog sport, of is dit verdwaasde, verdor ven eer- en hebzucht? J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk Pak nu je koffers en boekje lastminute vakantie! OP=OP 180 winkels globe.nl/actie/lëkkerweg gaat nét even verder Een van de valpartijen, vorige week in de Tour de France, waar ook verschillende Nederlandse renners de dupe van werden. Die valpartijen hebben er toe geleid dat nogal wat Nederlanders voortijdig de Ronde van Frankrijk moesten verlaten. foto ANP scherp geprijsde lastminutes Hotel Doris Aytur*" 8 dagen in augustus, al vai 349 per persoon Spanje 3, Griekenland 3... Gran Canaria Rhodos V Appartement Koka"" 8 dagen in augustus, al vanaf 409 per persoon Appartement Holidays" 8 dagen in augustus, al vanaf 419 per persoon Turkije Turkse Rivièra

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13