Hoop op geld voor problemen verkeer Klaar voor bewaking badgasten The Voice of Europe is uitgezongen ZEEUWS-VLAANDEREN Zuid-Afrikaanse groep zonder visa ZATERDAG 14 juli 2012 21 x'ZC Nieuw jasje voor kruisweg 22 en 23 Kans op Europese subsidie voor aanpak grensovergang Kapellebrug door Eugèue Verstraetemi KAPlllEBRUG - Het ziet ernaar uit dat de verkeersproblemen bij de grensovergang in Kapellebrug in de loop van volgend jaar kunnen worden aangepakt. Het grensover schrijdend samenwerkingsver band EGTS Linieland van Waas en Hulst heeft goede hoop dat het project een Europese subsidie van 250.000 euro krijgt. „Ik heb er ver trouwen in", zegt de Hulster wet houder Clen de Kraker. „Als er door Firarak Gójjse! nieuwvliet - bad - Twaalf nieuwe strandwachten uit het hele land werden deze week in Nieuwvliet opgeleid tot lifeguard beach. Drie vrouwen en negen mannen kre gen les in verschillende reddings technieken met reddingsboot, res cue tube en board. Daarnaast kwa men EHBO, samenwerking, lei ding geven, omgang met badgas ten en diverse veiligheidsaspecten aan de orde. Vandaag doen de twaalf kandidaten hun examen. In het verleden werd de opleiding in een aantal lessen gespreid over het seizoen gegeven, nu in één week. Naast de cursus in Nieuw vliet is er ook een landelijke oplei ding in Domburg. Volgens de cur susleiders Chris Amende en An ton Mekkering heeft dit als voor deel dat je aan het begin van het seizoen over bevoegde wachten kunt beschikken. Dit jaar is er in de gemeente Sluis dagelijks strandbewaking van be gin juli tot eind augustus. Voor het eerst waren de strandwachten ook in het voorseizoen actief tijdens de weekenden. Ze blijven ook lan ger actief in het naseizoen. Sluis beschikt over vier posten met een dagelijkse bezetting van 21 wach ten. In 't Zwin is er nog een post behorend bij strandpaviljoen De Zeemeeuw. één project in aanmerking komt voor zo'n subsidie dan is het dit wel." De Kraker heeft zich voorgeno men de al vele jaren aanwezige ver- keerspoblemen nog deze raadspe riode op te lossen. Hij vindt in bur gemeester Remi Audenaert van Sint Gillis-Waas een groot mede stander. Die vindt, nu de neuzen aan beide zijden van de grens de zelfde kant op staan, dat het 'nu of nooit' is. „En dat is het ook", denkt De Kraker. De problemen doen zich vooral voor op zater-, zon- en feestdagen. Dan komen veel Belgische dagjesmensen naar Hulst. Dat zorgt voor files en op stoppingen bij de op- en afritten van de Expresweg en vooral bij de verkeerslichten in Kapellebrug. Hulst kocht jaren geleden al grond om de aanleg van een rotonde mo gelijk te maken, maar daarover is niet iedereen even enthousiast. In woners van. Kapellebrug vrezen dat ze op drukke dagen niet meer van hun erf af kunnen. Ook de Vlaamse Administratie Wegen en Verkeer (AWV) is niet overtuigd dat een rotonde de beste oplossing is. Maar de uitwerking van de plan nen is van later zorg. „We moeten nu eerst zien dat we die Europese subsidie binnenhalen", zegt De Kraker. De provincie Zeeland is ook be reid 250.000 euro bij te dragen en ook de AWV wil meedoen met eenzelfde bedrag. Verder wordt ge rekend op geld van de provincie Oost Vlaanderen en wordt van de gemeenten Hulst, Sint Gillis-Waas en Stekene een bijdrage verwacht. De Kraker: „We mikken op een to taalbedrag van rond een miljoen euro. Dan heb je toch al een mooie pot om mee te starten. Na de zomer is er duidelijkheid over de subsidie. Dan gaan we de plan nen uitwerken en dan moeten we in december toch wel weten of het allemaal haalbaar is." Het project zou dan mooi kunnen aansluiten op 'de aanleg van de rotondes in de N290 die na de zomer begint. Twaalf nieuwe strandwachten kregen deze week een zware opleiding op het strand van Nieuwvliet-Bad. foto Mark Neelemans gBSSmSBSgSSBSBSSSSS (M5Köstasa»s5aai3sssg msesssesassmtBemswsses^ssmmm«f door Wout Bareman zelzate - The Voice of Europe ver stomt. Charmezanger Eddy Wally uit De Katte bij Zelzate zal nooit meer op een podium staan. Dat nieuws was al eerder uitgelekt, maar het werd donderdag op zijn tachtigste verjaardag nog eens be vestigd door dochter Marina. Die presenteerde zich prompt trots als de opvolger van haar vader. Dat was ook de wens van haar vader, die vorig jaar aan de sukkel raakte toen hij werd geveld door een her seninfarct en de linkerhelft van zijn lichaam nauwelijks nog kon bewegen. Voor zijn revalidatie ver huisde hij naar Home Bloemen- bos in Zelzate. Daar is - in de hal - een klein museum ingericht met kostuums, hoeden en brillen en al lerlei andere in het oog springen de attributen van de man, die tach tig jaar geleden werd geboren als Eduard Van de Walle. In zijn jon ge jaren werkte hij een tijdje in de textielfabriek in Sas van Gent. Wal ly, ook een tijdje marktkramer, brak in 1966 door met de hit Chérie. Daarna veroverd hij, naar eigen zeggen, de wereld met toer- nees in China, Rusland en de VS. sas van gent - Het Internationaal Folklore Festival Zeeland ontving deze week een afzegging van de Zuid-Afrikaanse groep, die tijdens het festival verschillende optre dens zou verzorgen. Het gezel schap kreeg niet op tijd de beno digde visa rond om naar Europa af te kunnen reizen. De festivalorga nisatie heeft twee andere groepen aangetrokken ter vervanging: een groep uit Mongolië en dansers uit Congo. Daarnaast treden groepen op uit India, Colombia, Nederland en België. Alle groepsleden worden ondergebracht bij een dertigtal gastgezinnen in Zeeuws-Vlaande- ren. Zondag trapt Colombia af met een optreden in de d'Ouwe Brug en dinsdag met een optreden in 't Schippershuis in Sas van Gent. Donderdag gaat het festival officieel van start en presenteren alle groepen zich op het festivalter rein aan het Keizer Karelplein.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 105