201 zeeland Degelijke vertolking van Vlaamse barok DeriVateiHTIOeraS 50% korting Grensoverschrijdende Route 55 van start Zoo in Antwerpen heeft na vertrek olifantenvrouwtjes nu twee stieren Bestel snel op www.vodafone.nl/pzc O Speciale aanbieding op een abonnement én een Samsung Galaxy S Advance voor slechts 9,-! vrijdag 13 juli 2012 Brabantse slibverwerker heeft ruim 200 miljoen minder in kas door Jeanette Vergouwen Het is een loffelijk stre ven om het publiek minder bekende wer ken te presenteren. De Vlaamse Meesters uit de 18de eeuw worden niet vaak gespeeld. Het Quatuor Parisien, bestaande uit Sien Huybrechts (traverso), Marcin Lasia (barokviool), Ronan Kernoa (gamba/cello) en Korneel Bernolet (klavecimbel)/artistieke leiding) heeft een repertoire opge bouwd met vooral barokmuziek. In het Zomeravondconcert aan Zee lag de nadruk op werk van Vlaamse componisten. De meeste van deze componisten werkten in steden als Luik, Leuven en Brussel en waren stuk voor stuk vioolvir tuozen. En dat was woensdagavond in de Grote kerk in Groede duidelijk te horen. De vier musici speelden, voor ze een eigen ensemble in 2011 vorm den, in gerenommeerde ensem bles zoals La Petite Bande, Anima Eterna en B'Rock. Quatuor Pari sien stelt zich als doel vergeten ge raakte werken weer tot leven te brengen en deze op verantwoorde wijze te vertolken. De drie Sonates van Pieter Van Maldere werden door het kwartet gespeeld. De muziek is niet inge wikkeld van vorm en ook niet echt spannend. Dat kwam ook een beetje omdat de langzame de len vrij braaf werden vertolkt. De snelle delen klonken door de weinige acceleraties wat dynami- KLASSIEKE MUZIEK Zomeravondconcert Vlaamse Meesters. Door Quatuor Parisien. Gehoord woensdag 11 juli in de Grote kerk in Groede scher. De musici konden zich af zonderlijk profileren in drie ande re sonates. Zo verzorgde de violist de derde sonate in g van Willem Gommaar Kennis. Kennis was een violist die ook op vocaal terrein zijn mannetje stond. De melodie lijn was zangerig en de Aria met variaties vergde virtuositeit. Jam mer dat er wat intonatieprobleem pjes waren. De fluitiste vertolkte een sonate van Francois Delange. Prettig in het gehoor liggende mu ziek die kundig werd vertolkt. De cellist profileerde zich in een sona te van Jacob Herman Kleyn. Een boeiend werk dat dynamisch werd gebracht. Heel apart waren de in tense stiltemomenten in het Ada gio en de flinke accenten in het slot allegro. Klavecinist Korneel Bernolet begeleidde zijn collega musici op een effectieve, dienende manier. Het mooiste en meest boeiende werk was de tweede Sonate in h van Carl Rosier. Na een gedragen adagio klonk de Canzon, met een fiigatisch karakter, spannend en het poco allegro werd levendig en soepel gespeeld. Een aangenaam recital dat alleen wat pit miste. Het overheidsbedrijf Slibver werking Noord-Brabant (SNB) zou in zwaar weer verkeren nu blijkt dat er risi covolle financiële producten zijn afgesloten. door Geert Nijland MOERDIJK - Er moet een siddering gaan door de besturen van de zes waterschappen die aandeelhouder zijn van slibverwerker SNB. Vol gens Jesse Frederik en Eric Smit van journalistiek bureau Follow the Money dreigt een miljoenen- verlies voor SNB. In 2006 sloot het bedrijf voor 270 miljoen euro aan risicovolle verze keringen, de inmiddels beruchte derivaten af bij de Deutsche Bank. Als gevolg van de financiële crisis is dit pakket nog maar 61 miljoen euro waard. Dat verlies zou over een tijdje zomaar op het bordje van zes waterschappen terecht kunnen komen: de Brabantse Del ta, Aa en Maas, De Dommel, Rivie renland, Regge en Dinkel en Schel- destromen. Dan betaalt de burger uiteindelijk de rekening. De kiem van het probleem ligt bij het aangaan door SNB van lease contracten in de jaren negentig. De Brabantse slibverwerker 'ver kocht' zich voor 22 jaar aan een Amerikaanse bank óm zichzelf ver volgens terug te leasen. Aangezien de bank de investering sneller kan afschrijven, leverde de constructie veel geld op. Het fiscale voordeel kwam bij de bank en SNB terecht. Uiteindelijk kon SNB 270 miljoen euro bij drie andere banken stal len. Van de rente betaalt SNB het leasebedrag om na afloop van de 22 jaar het 'verkoopbedrag' netjes terug te storten op rekening van de Amerikaanse bank. Daarmee zou de slibinstallatie feitelijk weer in handen van SNB komen. Nog voor de val van de Ameri kaanse zakenbank Lehman Brothers in 2008 ging de leiding van het slibbedrijf zich zorgen ma ken. De onrust werd aangewak kerd door adviseurs van advocaten kantoor NautaDulith en Deutsche Bank. Wisten de bestuurders van SNB wel dat het ook mis kon gaan bij de drie banken waar het kapi taal van 270 miljoen was gestort? Dat ABN Amro, ING en het Ame rikaanse verzekeringsconcern AIG zomaar kopje onder konden gaan? De adviseurs hadden een pasklaar antwoord: de portfolio credit de fault swap (pcds). Oftewel een de rivaat. Een- financiële goocheltruc. Deutsche Bank verzekert de 270 miljoen voor een jaarlijks bedrag van 500.000 euro. Tegelijkertijd verzekert SNB voor 270 miljoen eu ro de schulden die 115 'financieel betrouwbare' internationale bedrij ven hebben uitstaan bij de Deutsche Bank. Zolang deze 115 be drijven samen niet voor meer dan 1,8 miljard euro aan verlies opleve ren voor Deutsche Bank is de kust voor SNB veilig. Komt het verlies- bedrag boven 1,8 miljard euro uit, dan draait SNB daar voor op. Maar die kans is volgens Deutsche Bank nihil. Voordeel is bovendien dat Deutsche Bank SNB jaarlijks 2,3 miljoen euro betaalt voor de deal. Netto levert de overeenkomst SNB dus 1,8 miljoen euro per jaar op. Tien jaar lang. Tot 2017. Maar dat pakt anders uit. In sep tember 2008 gaat Lehman Brothers failliet en even later ook Washington Mutual. Beide horen tot de 115 banken waarvoor SNB heeft getekend. Het kapitaal slinkt van 270 tot 61 miljoen euro. Een ANTWERPEN - In de dierentuin van Antwerpen is de tweede olifanten stier gearriveerd: de vijfjarige Ming Jung uit de Zoo van Keulen. Een week geleden kwam het jonge stiertje Budi al aan in Antwerpen. En in de herfst wordt uit de dieren tuin van Tiblisi in Georgië de stier Bun richting Antwerpen gestuurd. Budi is op doorreis naar Denver en vertrekt komende winter weer. Budi en Ming Jung lopen nu rond in het olifantenverblijf dat na het vertrek van de vrouwtjes (onder wie de oogappel van de Zoo Kai Moon) naar Planckendael hele maal is opgeknapt. Ming Jung en Bun zullen tot het tiende in Ant werpen blijven. Op dat moment zijn ze geslachtsrijp. De specialis ten van Diergaarde Blijdorp (stam boekhouder) bepalen dan welke vrouwtjesolifanten in welke die rentuinen ze mogen bevruchten. Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603vodafone Kijk op de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 7.50 en altijd in combinatie met een gratis toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30,-. Zolang de voorraad strekt Aan Mobiel Inter net zijn geen aansluitkosten verbonden. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden. door Eugène Verstraeten KAPRIJKE - Voor de veertiende keer krijgen 55-plussers uit Assenede (en omgeving) en Zeeuws-Vlaan- deren de gelegenheid om tijdens de zomermaanden een aantal fiets tochten te maken. Zo'n 1500 Bel gen en Nederlanders doen mee met de fietstochten, meestal tus sen de 25 en 35 kilometer. Met tal van leuke stopplaatsen waarbij lo kale bedrijven of bezienswaardig heden te bezoeken zijn. Gisteren fietsten Eric Roegies (voorzitter OCMW Assenede en ondervoorzitter Aan Z) en Co van Schaik (voorzitter Aan Z) in Kap rijke de Route 55 officieel open. Sa men gezeten op een duofiets on derstreepten ze het internationale karakter van het evenement, dat beweging koppelt aan ontspan ning. De voerde gisteren geheel over Vlaams grondgebied. Vorig jaar viel de route volledig in het water. Gisteren ging het, ondanks dreigende wolken, een stuk beter. Belangstellenden kunnen nog vier keer een tocht meefietsen. Donder dag 19 juli voert de tocht door West Zeeuws-Vlaanderen, 26 juli door de gemeente Hulst, 2 augus tus rond Terneuzen en 9 augustus rond Axel. Kostprijs voor alle fiets routes samen is 4 euro. SAMSUNG Nu slechts voor lezers van dit blad 24 maanden Vodafone Voordeel Web Min SMS Internet* Normaal Actieprijs Toestelprijs 180 120 300 Mb C40.- €20,- €49.- 240 180 400 Mb IA5.- €22,50 €29.: 360 240 400 Mb €55.- €27,50 €9.- Kijk op de website voor meer en gratis toestellen met identieke aanbiedingen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 60