19 Wonen in Kapelle GERARD *4 'Buitengebied primair voor agrariërs' Kapelle is altijd al een populair dorp geweest vrijdag 13 juli 2012 eBgqaiB^iniii>iiiiiiiiiiiiiiiiii]iiii[iiiii)iiHWMH^waMitiiiiMii<^i»!«iiwuwwa^a 'De rust in combinatie met de aanwezigheid van goede voorzieningen zijn belangrijk.' Emma van Beek Nieuwbouwhuizen in Kapelle en Biezelinge lijken meer in trek te zijn dan huizen in andere plaatsen. Wat is het geheim? verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl door Nadia Berkelder Het mag dan crisis zijn, in Kapelle verkopen ze bijna een compleet straatje wo ningen binnen vier maanden. „We zien dat projecten goed gaan in Ka pelle", zegt wethouder Jon Hersel- man (WD). „Dat heeft ons zelf ook verrast, met name het project Veilingmeester op het oude veiling terrein. Bij Overtieringe ligt die snelle verkoop meer voor de hand: die wijk is aantrekkelijk omdat je in een buurt komt die al af is. Je hoeft niet meer jaren stof te hap pen. Aan de andere kant: de ont wikkelaar heeft dat laatste stukje Overtieringe nu voor de derde keer in de markt gezet, dus het ging heus niet meteen goed." Van het project Buitenkans in de wijk Overtieringe zijn binnen vier maanden vijftien huizen verkocht en ook het project 'Veilingmees ter' loopt goed dus goed. Zelfs de duurdere huizen in de wijk Zuid hoek - eigenlijk Biezelinge - verko pen nog, zegt ontwikkelaar Mar- dick Minnaard. „Er loopt nu een projectje van acht woningen. Daar hebben we er in korte tijd vier van verkocht." In Kapelle komen veel mensen van buiten wonen, weet Hersel- man. Mensen uit de regio, maar ook mensen die niet uit Zeeland komen. „Dat heeft met de aantrek- 'Het is een dorp met stad se voorzieningen dat op een kwartier rijden van de echte stad ligt' kingskracht van de kern Kapelle te maken. Het is een dorp met stadse voorzieningen dat ook nog eens op een kwartier rijden van de ech te stad ligt. Aan de andere kant: het is echt geen probleem om een bestaande woning in Kapelle te vinden. Blijkbaar zijn er mensen die het fijn vinden om een nieuw bouwhuis te kopen." „Kapelle ligt dichtbij Goes, heeft al le voorzieningen en de verbindin gen zijn prima", somt Minnaard op. „Je zit pal langs de A58 en het dorp heeft een eigen station." door Rob Paardekam THOLEN - De Christenunie in Tho- len vindt dat de gemeente de zoge heten ruimte voor ruimte-regeling moet heroverwegen. „Hij hoeft voor ons niet per se te worden af geschaft, maar het moet wel an ders", zegt raadslid Jaap Hage. De partij, die altijd al heel kritisch is geweest over de regeling, komt met het verzoek nu de Raad van State een streep heeft gezet door de komst van vier landhuizen aan de Mosselhoekseweg bij Tholen. Deze woningen hadden er moeten komen in het kader van de ruimte voor ruimte-regeling. Deze regeling kan worden toege past als in het buitengebied verval len agrarische panden worden ge sloopt. Afhankelijk van de grootte van die panden mogen één of meer woningen worden terugge- bouwd. Op deze manier moet het landschap worden verfraaid. Een nieuwe woning oogt volgens de re denering mooier dan een verval len boerenschuur. Aan de Mosselhoekseweg zou een verpauperd kassencomplex moe ten worden gesloopt om de komst van de vier landhuizen mogelijk te maken. Enkele agrariërs uit de buurt zien dat echter niet zitten en hebben de komst van de land huizen tegen kunnen houden. De Raad van State oordeelde dat de toekomstige woningen, en met na me de tuinen, te dicht bij de land- bouwpercelen liggen. Volgens Jaap Hage (CU) is dat een duidelijk signaal. Zijn partij stem de destijds tegen het plan. De CU vindt dat het buitengebied primair voor agrariërs is bestemd en dat heel voorzichtig moet worden om gegaan met de bouw van burger woningen. „Enkel als deze nieuwe huizen aansluiten bij buurtschap pen of lintbebouwing willen we er mee akkoord gaan." Hage heeft schriftelijke vragen ge steld aan het college over de kwes tie. Hij wil onder meer weten wel ke gevolgen de uitspraak van de Raad van State heeft voor andere bouwprojecten die vallen onder de ruimte voor ruimte-regeling. Ook wil hij wel eens weten hoe veel van zulke projecten er über haupt nog op de rol staan. Volgens het raadslid lijkt het erop dat de re geling te pas en te onpas wordt in gezet. „Je zou bijna kunnen stellen dat het beleid van de gemeente ontwikkelaars uitnodigt om er gens een oud stalletje te slopen, waarna ze weer een paar wonin gen mogen terugbouwen." Mede door de uitspraak van de Raad van State vindt Hage dat het tijd is dat de gemeenteraad de rege ling nog eens kritisch onder de loep neemt. Allereerst wil hij van het college weten hoe die over zo'n herover weging denkt. „Ik heb in elk geval het gevoel dat de regeling onjuist wordt toegepast." 'S-HENDRIKSKINDEREN Politie houdt Pool aan voor drugshandel De politie heeft woensdagavond rond half acht een 27-jarige man aangehouden op verdenking van handel in drugs. Hij had verdoven de middelen in zijn auto. De verdovende middelen werden tijdens een verkeerscontrole op de Nieuwe Rijksweg in 's-Heer Hen drikskinderen in de auto van de verdachte aangetroffen. De man (27) is ingesloten door de politie. BRUINISSE Superkreeft weer terug het water in De grootste Oosterscheldekreeft die ooit gevangen is gaat niet de pan in. Het beest van bijna vijf kilo krijgt volgende week donderdag zijn vrijheid terug. „Dan mag hij minimaal een jaar weer rondlopen op de bodem van de Oosterschel- de", zegt Henk Jumelet, de visser die het dier gevangen heeft. De vrij lating gebeurt met enig ceremoni eel vertoon. Na dit weekend mag er niet meer worden gevangen. GOES Ter Weel geeft cursus Nordic Walking Zorggroep Ter Weel geeft op 23 au gustus een cursus Nordic Walking. De les begint om 14.15 vanuit Ter Weel in Goes. Eigen stokken mee- nememen is niet nodig. De cursus maakt deel uit van het project 'Elke stap telt'. Daarbij wordt in tien we ken conditie opgebouwd door dage lijks te wandelen. Opgeven kan bij Mineke Geelhoed: 0113-581039 of minekegeelhoed@zeelandnet.nl GOES Steunpunt voor mensen met uitkering Mensen met een uitkering die vra gen hebben over hun uitkering, over regelingen of mensen die klachten hebben over een instantie kunnen daarmee terecht op het spreekuur van ZUS, het Zeeuws platform Uitkeringsgerechtigden Samen. Het spreekuur is op donder dag van 13.00 tot 16.30 uur. Bellen kan met 0113-256868, mailen naar: info@zuszeeland.nl TERNEUZEN Meisje breekt arm bij mishandeling Op de Evertsenlaan in Terneuzen is woensdagavond rond half tien een zeventienjarig meisje uit Ter- neuzen mishandeld. Ze liep door de mishandeling een gebroken arm op. Het meisje zat samen met een vriendin op een bankje toen ze plots, zonder enige aanleiding, door twee onbekende mannen werd geschopt en geslagen. Kj: De Zuidhoek in Kapelle vanuit de lucht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53