Kosten huishoudelijke hulp stijgen Fietsers kunnen vrijdag weer over Oesterdam BEVELANDEN/THOLEN Chauffeur gewond door kantelen vrachtwagen almanak Gijs VRIJDAG 13 juli 2012 17 PZC Kapelle is in trek bij huizenkopers 18 en 19 Reimerswaal: niet bezuinigen op deze vorm van zorg door Nadia Berkelder KRUININGEN - In het eerste kwar taal van dit jaar heeft de gemeente Reimerswaal ruim tien procent meer uitgegeven aan huishoudelij ke hulp dan begroot. Het tekort is opgelopen tot bijna twee ton. Dat zegt wethouder Kees Knuit (PvdA, sociale voorzieningen). Ook de kosten van de regiotaxi zijn hoger dan verwacht. De kos ten voor hulpmiddelen zoals rol stoelen en trapliften blijven wel binnen de perken. Reimerswaal zal niet snijden in de zorg, kondigt Knuit aan. „We wil len daar niet extra op bezuinigen, dat is ook bijna niet mogelijk." In het eerste kwartaal van 2012 is 183.000 euro meer uitgegeven dan was verwacht. Het budget voor huishoudelijke hulp bedraagt 1,7 miljoen euro per jaar. De kostenstijging komt doordat de zorg per uur duurder is geworden, maar ook doordat er meer aanvra gen zijn gedaan voor huishoudelij ke hulp. Mensen die niet meer in staat zijn om hun huishouden zelf te bestieren kunnen daarvoor hulp krijgen van de gemeente. Dat kan eenvoudige schoonmaakhulp zijn, maar ook iets ingewikkelder hulp, bijvoorbeeld bij het doen van de administratie. Het is niet duidelijk of de gemeen te Reimerswaal de enige gemeente is binnen het Samenwerkingsver band Welzijnszorg Oosterschelde- regio (SWVO) die kampt met on verwacht stijgende kosten. Het beeld lijkt in andere gemeenten positiever, zegt Peter Verburg van de SWVO. KRUININGEN - Aan de Nishoek in Kruiningen, op het gelijknamige bedrijventerrein, is don derdagochtend een vrachtwagen gekanteld. Daarbij raakte de chauffeur gewond. Hij moest door de brandweer uit zijn cabine wor den gehaald, waarna hij naar het ziekenhuis werd gebracht. Vermoedelijk is het slachtoffer in een bocht de controle over het stuur verlo ren. Nadat de lading van de vrachtwagen was overgezet, werd het voertuig met behulp van een kraan en een shovel weer rechtgezet. foto Manfred Berrevoets door Rob Paardekam THOLEN - Het projectbureau Zeewe ringen rondt vrijdag de dijkverster king af van het zuidelijke deel van de Oesterdam. Dat betekent dat fietsers, bromfietsers en andere re creanten vanaf 13.00 uur weer ge bruik kunnen maken van de paral lelweg. De afgelopen tijd konden fietsers en bromfietsers gebruik maken van een pendelbusje dat de hele dag op en neer reed tussen de Thoolse en Bevelandse kant van de Oesterdam. De meeste fietsers kozen er echter voor om om te rij den via Bergen op Zoom. Na de bouwvak moeten overigens nog wel wat aanvullende werk zaamheden worden verricht. Zo krijgt het asfalt op de dijk een slijt laag (dat is een extra beschermings laag) en moet op verschillende plekken gras worden ingezaaid. Dat laatste is uitgesteld, omdat het weer de afgelopen tijd niet mee werkte. Het werk zal in fasen wor den uitgevoerd, zodat recreanten altijd een plekje kunnen vinden, Verder krijgt de parallelweg een nieuwe asfaltlaag. Dat gebeurt 's nachts, zodat weinig mensen er hinder van ondervinden. Wan neer deze laatste klus wordt uitge voerd, is nog niet bekend. in Bobbejaaniand, 't plezantste land ter wereld! Maak je klaar voor een dag vól fun. spanning en sensatie. Op slechts 45 minuten rijden vanaf Eindhoven en 1 uurtje vanuit Tilburg en Breda. Je kan kiezen uit meer dan 50 vette attracties, daardoor zijn_de wachtrijen nooit lang. Wat dacht je van Typhoon, King Kóng en Banana Battle? Of Dizz, de gloednieuwe coaster 2011. Dit jaar hebben we nog 2 verrassingen voor je. De nieuwe Paardenshow met musicalster Anne Van opstal. Adembenemend en niet te missen! En de nieuwe super leuke film YOGI BEAR ff) de 4D-cinema. Waar wacht je nog op? Surf naar bobbeiaanland.nl Tip? redactie@pzc.nl Poes Gijs uit Burgh-Haamstede is een allemansvriendje. Een charmeur die vrouwen om zijn pootje windt. Bij de een klopt hij 's ochtends aan voor wat lekkers. Bij de ander ligt hij op de tuinstoel, gezellig samen met de buurvrouw onder de parasol. Bij het kattenminnende stel komt hij bij voorkeur aan het einde van de middag. Tegen die tijd begint zijn maagje te knorren en daar is meestal wel wat te halen. Tot die ene dag de vrouw des huizes even geen zin had in bezoek. „Jij mag er niet in", zei ze terwijl ze de deursloot. Tevreden met zichzelf draaide zij zich om, om nog net een zwart witte schicht de achterdeur binnen zien te sluipen. „Mauw", klonk het verongelijkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51