wurgt SNB iland 121 Wat een korting!! Waar handel is zijn risico's Fietsers vrijdag weer over Oesterdam Ontwikkelaar wacht met restauratie tot zich een huurder heeft gemeld "ür Kofferbakverkoop bij Van Langeraad weekenddiensten De Jonge vrijdag 13 juli 2012 Asfalt en kunstmest uit rioolresten Slibverwerking Noord-Brabant (SNB) verwerkt het materiaal dat achterblijft na de zuivering van rioolwater. t Het bedrijf verbrandt dat slib, waarna reststoffen overblijven. Die stoffen kunnen weer wor den gebruikt voor productie van asfalt, kunstmest en voe- dingsmiddelen. SNB wekt met vrijkomend stoom ook elektriciteit op en levert overtollig C02 aan een kalkproducent. De eigenaren van SNB zijn zes waterschappen, waaronder Brabantse Delta en Scheldestro- men. De SNB-installatie in Moerdijk waar slib binnenkomt. Het is een van de grootste in Europa. foto Robert van den Berge verlies dat volgens nieuwe regels van de overheid in de boeken ver werkt moet worden. SNB is woedend om het artikel van Follow the Money dat gisteren in de Volkskrant werd gepubli ceerd. Het bedrijf dreigt naar de Raad voor de Journalistiek te stap pen. Directeur Marcel Lefferts: „Wij staan achter onze keuze om deze transactie aan te gaan. Kij kend naar de kredietcrisis had men het ons juist kunnen verwij ten wanneer wij destijds geen pas sende maatregelen hadden geno men." Van een dreigend faillisse ment zou in het geheel geen spra ke zijn. Lefferts gaat ervan uit dat de balans voor 2017 weer op 0 staat. Het huidige verlies zal moge lijk op een aangepaste en 'verant woorde' wijze in de jaarrekening worden verwerkt. Daardoor voor komt SNB een faillissement. AMSTERDAM - Sinds de affaire Ves- tia hangt er een geur van fraude om de handel in derivaten. De wo ningcorporatie gebruikte derivaten niet louter om risico's af te dek ken, zoals vanouds de bedoeling is met deze producten, maar specul- leerde er uitgebreid mee. De uitkomst is bekend: andere cor poraties in Nederland mogen hun portemonnee trekken om de opge lopen verliezen te dekken. Deriva ten zijn zo oud als de weg naar Ro me, want risico's afdekken is van al le tijden. Net zo goed dat het van al le tijden is om een specifiek risico te verhandelen en over te brengen op een andere partij. Tegenwoordig is dat op tientallen manieren moge lijk. Iedere onzekere kostenpost kan worden afgedekt met een deri vaat: de vorstperiode in de bouw, een oogst, een oplopende rente. De financiële producten hebben na men als renteswaps, opties, futu res, warrants en credit default swaps. Laatstgenoemde zijn onder meer ingezet bij het afdekken van risico's op een faillissement van Griekenland. De handel speelt zich voor een deel af via de beurs en tus sen banken en andere financiële partijen onderling. Het afdekken van risico's tegen een afgesproken premie is een geëigend instrument. In feite is dat het idee achter 'verze keren'. Met een derivaat koopt een partij het recht om tegen een afge sproken prijs op een bepaald mo ment een transactie uit te voeren of een garantie te effectueren. Maar waar handel is, zijn risico's. $SSSBES&3ig&&S3 door Rob Paardekam THOLEN - Het projectbureau Zeewe ringen rondt vrijdag de dijkverster king af van het zuidelijke deel van de Oesterdam. Dat betekent dat fietsers, bromfietsers en andere re creanten vanaf 13.00 uur weer ge bruik kunnen maken van de paral lelweg. De afgelopen tijd konden fietsers en bromfietsers gebruik maken van een pendelbusje dat de hele dag op en neer reed tussen de Thoolse en Bevelandse kant van de Oesterdam. De meeste fietsers kozen er echter voor om om te rij den via Bergen op Zoom. Het werk is nog niet helemaal klaar. Na de bouwvak moeten nog wel wat aanvullende werkzaamhe den worden verricht. Zo krijgt het asfalt op de dijk een slijtlaag (dat is een extra beschermingslaag) en moet op ver schillende plekken nog nieuw gras worden ingezaaid. Dat is er tot nu toe nog niet van gekomen, omdat het weer de afgelopen tijd niet meewerkte. Het werk zal in fasen worden uitgevoerd, zodat recrean ten altijd een plekje kunnen vin den, Verder krijgt de parallelweg een nieuwe asfaltlaag. Dat gebeurt 's nachts, zodat weinig mensen er hinder van ondervinden. Wan neer deze laatste klus wordt uitge voerd, is nog niet bekend. door Nadia Berkelder GOES - Pas als er een gebruiker is voor het achterste gedeelte van het voormalige gemeentearchief aan het Bleekveld in Goes, wordt het pand volledig gerestaureerd. De projectontwikkelaar is op zoek naar iemand die er een winkel, res taurant of grand café in wil begin nen. Een bibliotheek kan ook. Het pand staat al een jaar of zes leeg. In het dak van het oude ge bouw aan de Wijngaardstraat, het gezicht van het voormalige ar chief, zit een gat, afgedekt met een blauw zeil. Daar sloeg anderhalf jaar geleden de bliksem in. De sjo fele modernere vleugel aan de ach terkant steekt wat af bij het net op nieuw strak ingerichte plein voor theater de Mythe. Bij de gemeente is opnieuw een bouwvergunning aangevraagd voor het project. Twee jaar gele den was er ook al een aanvraag, maar inmiddels is het gebouw van eigenaar veranderd en is het plan iets aangepast: ontwikkelaar Mar cel Gijzen wil het volledige pand ombouwen en verhuren. Om geen enkele mogelijkheid uit te sluiten, is de vergunningaanvraag breed: winkels, een kantoor, een restaurant, appartementen, een hotel of een bed and breakfast, het zou allemaal kunnen. Gijzen wil eigenlijk niet in de publiciteit, maar zegt wel dat hij niet met de restauratie van het pand aan de voorkant - het fraaie rijksmonu ment in de Wijngaardstraat - be gint voordat er een eindgebruiker voor de achterkant - het deel aan het Bleekveld - is. Uit de tekeningen die bij de ge meente zijn ingeleverd wordt de bedoeling van de ontwikkelaar duidelijk: een restaurant, grand-ca- fé of winkel beneden-achter en ap partementen in het oude gedeelte en op de verdieping: in totaal ne gen woningen: acht wat kleinere en één hele ruime. KERKWERVE - Voor de tweede keer deze zomer wordt vandaag, vrij dag, een kofferbakverkoop gehou den bij Recreatieboerderij Van Lan geraad in Kerkwerve. Mensen kun nen tegen vastgestelde prijzen hun auto, minibus of aanhanger met spullen uitstallen. De verkoop van etenswaren en drank is niet toege staan. Het publiek heeft vrij toe gang. Ook 20 en 27 juli en 10,17, 24 en 31 augustus wordt er nog koffer bakverkoop gehouden. Info: www.recreatievanlangemad.nl. Bij ieder mens past een kunststof kozijn. AïiCllPLUS Klarinelweg 5 Middelburg ttÖ'T 18 628 707 www.alkuplus.nl Zaterdag 14 en zondag 15 juli 2012 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Boots-apotheek Zierikzee, Mol 15, 0111-412906, za. 9.00-17.00 uur. Via dienstsluis zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17:00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Eiland2org Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Duiveland 0622331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zierik zee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827, Renesse 0653674446. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111 -412180. Zaterdag alleen voor gezel schapsdieren en uitsluitend op afspraak 9.30-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437. TOYOTA Tjonge Tjonge, wat een occasion-aanbiedingen bij Toyota De Jonge. Profiteer dus nu tijdens de Tjonge Jonge Weken, want er valt over de prijs van een groot deel van al onze occasions goed te onderhandelen! Kijk alvast naar onze ruime voorraad aan mooie occasions op www.toyota-dejonge.nl, of kom langs bij één van onze vestigingen in Goes of Vlissingen. Grote kans dat u verbaasd bent over onze super scherpe prijzen! Tomorrow Toyota Actie geldig t/m 31 juli 2012 Goes, Pearyweg 10,0113-214810 Vlissingen, Industrieweg 23,0118-410800 www.toyota-dejonge.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49