Bewoners van zeventien naar negentig vierkante meter Vergrijzing id 19 Nieuwerkerkse dj Benjamin Scott met 106 'likes' naar dj Knock Out m M t GERARD Drie dj's strijden om plekje op Beachboom vrijdag 13 juli 2012 Schouwen-Duiveland vergrijst de komende jaren sterk. Er is dan op het eiland ook vooral behoefte aan moderne huisvesting voor ouderen. Behalve Eilandzorg, bouwt ook Allévo (met Zeeuwland) aan nieuwe woningen. Landerig is de eerste zorgaanbie der in Zeeland die dementeren de ouderen een volwaardig ap partement biedt, in plaats van een kamer in een groepswoning. Een groter contrast met de huidi ge kamers in De Wieken is haast niet denkbaar. door Joeri Wisse Nee, de bewoners van zorgcentrum De Wieken hoor je niet klagen. Toch wonen ze in kamers van slechts zeventien vierkante meter groot, waar ook nog een deel van wordt opgeslokt door de badka mer. „Uit het laatste klanttevreden- heidsonderzoek bleek dat de men sen honderd procent tevreden zijn over hun huisvesting", zegt Are Puncteren, directeur van Landerig, waarvan het Sierlijkste zorgcen trum deel uitmaakt. Ondanks dat gegeven moet het roer radicaal om. De nieuwe gene ratie ouderen is veeleisender. In een stad als IJzerkies, waar men sen de keuze hebben tussen ver schillende zorgaanbieders, kun je daarom volgen Pinxteren niet op je lauweren rusten. Waar andere zorgaanbieders kie zen voor een concept van een groepswoning met een grote geza menlijke woonkamer en relatief kleine eigen woon/slaapkamers, zet Eilandzorg in op een andere opzet. „Ons nieuwe complex is echt onderscheidend qua opzet en zorgfilosofie", zegt Pinxteren. „Mensen krijgen hun eigen appar tement, met een eigen voordeur. Via de overdekte galerij komen ze in een gezamenlijke woonkamer en keuken." De appartementen doen volgens Pinxteren niet onder voor 'gewo ne' woningen en zijn daarom pri ma geschikt om ook door de part ner van dementerende cliënt te worden bewoond. „De partner moet nu nog thuis blijven wonen of kan, zoals in De Wieken, een aanleunwoning krijgen." Volgens de directeur van Eilandzorg is een goede woonomgeving van groot belang voor dementerenden. „Je remt de ziekte er niet mee af, maar je kunt mensen wel langer actief houden", stelt hij. Zo hou den bewoners een. 'thuisgevoel', omdat ze in de ruime appartemen ten al hun meubeltjes mee kun nen nemen, in plaats van een stoel en een kast die in de kamers van De Wieken past. De nieuwe woningen verrij zen in de nieuwbouwwijk Noorderpolder, op de hoek van de Emil Sandströmweg en de Koning Gustavweg. Een plein scheidt het drie etages tellen de gebouw straks van eveneens nieuw te bouwen brede school, waar de Theo Thijssenschool in trekt. Die combinatie werkt goed, zegt Pinxteren. „Onze bewoners kijken straks vanuit hun huiska mers op de levendigheid rondom de school." Ook zijn er waardevol le verbanden te leggen, bijvoor beeld in gezamenlijke projecten. „Wij gaan ook de centrale ruimte van de brede school gebruiken voor bijvoorbeeld de gezamenlijke kerstmaaltijd. Daar hebben we zelf de ruimte niet voor." Voor de nieuwbouw zoekt Eiland zorg geen nieuwe bewoners; de huidige 28 verpleeghuiszorgplaat sen verhuizen simpelweg van de De Wieken naar de Noorderpol der. Wat er met de vrijkomende ruimte zal gebeuren, is afhankelijk van de toekomstplannen met de rest van het ouderencentrum aan de Hoge Molenstraat. Pinxteren: „De nieuwbouw in.de Noorderpol der is de eerste stap. De tweede stap is dat iets moet gebeuren met het huidige gebouw van De Wie ken. We zijn nu druk bezig om daar plannen over te maken." 'De nieuwbouw in Noor derpolder is de eerste stap. Daarna kijken we naar De Wieken zelf Nieuwe woonvorm voor dementerenden In de Noorderpolder komen 28 nieuwe zorgappartmenten. Zeeuwland is eigenaar, Eilandzorg huurt het gebouw. Het L-vormige gebouw bestaat uit vier woonlagen met elk zeven ap partementen en één gezamenlijke ruimte. Elk appartement bevat een woon kamer, keuken, badkamer, slaap- en logeerkamer. Eventuele part ners kunnen er ook wonen. Eilandzorg is naar eigen zeggen de eerste in Zeeland met dit con cept. De opzet is afgekeken van een zorgorganisatie in Rotterdam. Bewoners kunnen kiezen of ze de dag doorbrengen in hun eigen ap- ®5®Z8S6396SK9SI5S?S*59!3H8£j5!563S065S!88Sa$B&S6B8S partement of in de gezamenlijke ruimte. Slimme techniek, zoals be wegingsmelders, moet de verzor gers helpen om alle bewoners in de gaten te kunnen houden. Het gebouw is zó ontworpen dat het later eenvoudig kan worden omgebouwd tot een 'gewoon' ap partementencomplex. De bouw begint waarschijnlijk in december 2012, als alles meezit kunnen de bewoners begin 2014 verhuizen. Over enkele weken wordt een voorbeeldappartement van krat ten gebouwd in de tuin van De Wieken, zodat bewoners en perso neel een voorproefje krijgen. Brede school en nieuwbouw Eilandzorg Watergang' Hockeyveld jjj£$ Nieuwbouw Eilandzorg ZIERIKZI Fred^Hendrikgn Ronde Weel fto Ijsbaan Kaaskenswater infbgraphic.R0l.11u Quist bron WW4VjuimteRjVeplannen.nl door Esme Soesman GOES - De Nieuwerkerkse dj Benja min Scott is met 106 likes op face- book één van de vier dj's die van daag, vrijdag, live mag battelen tij dens de dj Knock Out finale van Dancetour Goes in café Pubbles in Goes. Zijn op facebook geplaatste mix kreeg het hoogste aantal likes van de negen inzendingen. Vanavond buigt een jury zich over de prestaties van de finalisten. De winnaar mag draaien tijdens het Dancetourevenement dat op 29 juli in Goes wordt gehouden. In elf andere Nederlandse steden vin den soortgelijke happenings plaats. Naast de Dj Knock Outwin- naar treden in Goes onder meer R3hab, Vato Gonzalez, Roog en Mitch Crown op. Dj Benjamin Scott, die wel eens draait in onder meer de Surf-Inn in Scharendijke en vorig jaar zo mer met enige regelmaat was te horen in Club Four en Pinky in Renesse, omschrijft zijn werk als progressieve house met een com mercieel tintje. Om te scoren als dj speelt echter meer dan alleen mu ziekkeuze een rol: uitstraling en techniek zijn andere pijlers. Dat de winnaar van de battle mag draaien tijdens Dancetour is voor de Nieuwerkerkse dj een aantrek kelijk vooruitzicht. „Dat lijkt me fantastisch; het moet een enorme kick zijn om voor zoveel mensen te draaien. Daarnaast is het ook een ontzettend goede referentie natuurlijk." Mocht de Nieuwer kerkse dj Benjamin Scott de dj Knock Out vandaag niet winnen, dan is Dancetour voor hem niet over en uit. „Dan ben ik er 29 juli gewoon lekker bij. Maar dan sta ik tussen het publiek." Dj Benjamin Scott begon op zijn 12de met draaien. In 2009 werd zijn apparatuur gestolen. Dj Jean Paul organiseerde destijds een ben efiet voor hem. Inmiddels werkt het tweetal regelmatig samen. WERKWEEK Op werkweek vanuit Burgh-Haamste- de naar Domburg: ook daar is over te lezen op www.pzc.nl/kieknoe. MEEST GELEZEN - Zeilers moeten boetes betalen - Kniehoog gras door geldgebrek - Duo vast voor brandstichting TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Lees het laatste nieuws via www.pzc.nl/schouwen-duiveland verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl BRUINISSE Superkreeft weer terug het water in De grootste Oosterscheldekreeft die ooit gevangen is gaat niet de pan in. Het beest van bijna vijf kilo krijgt volgende week donderdag zijn vrijheid terug. „Dan mag hij minimaal een jaar weer rondlopen op de bodem van de Oosterschel- de", zegt Henk Jumelet, de visser die het dier gevangen heeft De vrij lating gebeurt met enig ceremoni eel vertoon. Dit weekend sluit het seizoen voor de Oosterscheldekreeft. Dan mag er niet meer gevangen worden. ZIERIKZEE BNN-ers Ruben en Sophie gaan strijd aan BNN maakt donderdag en vrijdag opnames in Zierikzee voor het tele visieprogramma Ruben versus So phie. Donderdag moest presentator Ru ben Nicolai op zoek naar zoveel mogelijk Zeeuwse meiden die be reid waren samen in de muziek tent het nummer Aan de Kust van Blof te zingen. Vandaag - vrijdag - is het de beurt aan presentatrice Sophie Hilbrand die eveneens een missie te vervul len heeft. RENESSE IJssalon Geleijnse opnieuw in de prijzen Voor het zevende jaar op rij be hoort IJssalon Geleijnse aan de Ho- gezoom in Renesse tot de top van Nederland. Jaap Geleijnse ontving gisteren de beker en oorkonde van IJstop, de vereniging van Meesterijsbereiders in Nederland. Geleijnse onder scheidde zich bij de beoordeling van verkoopvitrines. In deze wed strijd behoort Geleijnse al jaren lang bij de de besten. In 2008 werd de Renesser ijsmaker eerste. BROUWERSDAM - De finale van de Beachboom DJ-contest is komen de zondag in strandpaviljoen Sil de Strandjutter op de Brouwers- dam. Dj Henzei Prime, DJ KVDS en DJ D-Menace binden de strijd met elkaar aan. De winnaar mag draaien op het Beachboomfestival wat op 18 augustus wordt gehou den op de Brouwersdam. De finale begint om 16.00 uur. Beachboom heeft dit jaar als the ma The Lighthouse meegekregen. Middelpunt is een 18 meter hoge vuurtoren, met een ronddraaiende DJ-boot. Meer informatie over het programma en de kaartverkoop op Beachboom.com.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47