Schuldig verklaard zonder vonnis 21 zeeland vrijdag Rob Rammeloo, OM Overgang De krant 6 weken voor 18 euro! FZC Europees geld voor planstudie naar aanleg nieuwe zeesluis Terneuzen TZC vrijdag 13 juli 2012 door Ondine van der Vleuten „Mensen die zijn overleden, kunnen niet worden veroordeeld. Dat betekent dat het Openbaar Ministe rie in dit onderzoek niet-ontvankelijk moet worden verklaard. Dat is heel onbevredigend voor ons, maar met name voor de nabestaanden in deze zaak." Er waren geen andere klan ten bij de kraam met Indi sche levensmiddelen. Ge lukkig maar, want het schoot niet op met mij. „Waarvoor heeft u het nodig?" vroeg de verkoper. Hij had een op vallend mooie hanekam, waar die ochtend duidelijk veel werk en aanzienlijke hoeveelheden haar spray in waren gaan zitten. „Iets met zeewier...eh...agar-agar", mom pelde ik afwezig, speurend naar het E-nummer op het flaconnetje. E127, tikte ik op mijn smartphone in. Onmiddellijk ploepte er een lijst met bijwerkingen op. 'Risico's: hyperactiviteit, astma, netel- roos, slapeloosheid, schildklieraandoe ningen, allergieën, kankerverwekkend.' De jongen keek zichtbaar ver maakt toe. Iemand die E-num- mers checkt alvorens tot aanschaf over te gaan, die had hij nog niet aan zijn kraam gehad, zo te zien. Maar ja, als je zoals ik elke mor gen moe wakker wordt omdat je wéér niet goed geslapen hebt van wege de overgang, kijk je wel uit voor je een slokje E127 neemt Terwijl ilc die avond mijn zeewier COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91,4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Ivo van der Velde Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 en tahu bereidde (erg gezond voor menopauzale dames) luister de ik naar de radio. Een onderzoeker werd geïnter viewd over het verband tussen ziekteverzuim en overgangsklach ten. Dat was nu overtuigend aan getoond. Duh! Ook werd het plan geopperd om oudere vrouwelijke werkneem sters voor te bereiden op de na kende aftakeling. Feit rond je 51e zet de overgang in en het zeurt nog een jaar of ze ven door. Mogelijke ongemakken: opvliegers, onrust, huilbuien, moordneigingen, lusteloos haar, baardgroei, botontkalking. Algehe le verslapping, vervetting, verdor ring en verrimpeling. Plus die sla peloosheid. Ik vergeet vast nog wel iets. Je zou er om minder wel een eind aan willen maken! Dat mijn baas iets zou zien in een dergelijk lotgenotencontact, valt te betwijfelen. Vooralsnog heb ik zelf meer baat bij een paar weken vakantie. Om eens lekker bij te slapen. Tot later, lieve lezers. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro 80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro €299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice, Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl De rechtzaak tegen moord- verdachte Fred B. is voorbij. Schuldig verklaard zonder vonnis. Hij heeft de uit spraak niet afgewacht en sloeg de hand aan zichzelf door Marcel Modde Mensen die zijn over leden, kunnen niet worden ver oordeeld, begint of ficier van Justitie Rob Rammeloo zijn betoog. Hij klinkt aangeslagen. Levenslang had het Openbaar Ministerie (OM) geëist in de moordzaak te gen de 29-jarige Fred B. Maar nu hij zichzelf van het leven heeft be roofd, ontloopt de Brusselaar het oordeel van de rechter. 'Heel onbevredigend', met name voor de nabestaanden, houdt Ram meloo de rechtbank voor. Het is verder muisstil in de rechtzaal. Amanda Schroevers en haar broers Arno en Melcior wachten gespan nen af Zoals verwacht gaat voorzit ter Gerard Nomes van de meervou dige strafkamer mee in het ver zoek van het OM en de raadsman van Fred B. om de zaak niet-ont- vankelijk te verklaren. Maar No- mes realiseert zich dat de nabe staanden van Henk en Trees Schroevers zo niet naar huis kun nen worden gestuurd. Dus komt hij - zeer ongebruikelijk - met een verklaring. Zou het tot een vonnis zijn gekomen, dan was er volgens de rechtbank ook 'wettelijk over tuigend bewijs' geweest dat B. schuldig is aan de dood van Trees Schroevers. Familie en vrienden op de publie ke tribune slaken een diepe zucht en omhelsen elkaar. B. hield bij hoog en laag vol dat Amanda's moeder bij de worsteling in het donker van de slaapkamer die 19e juli 2011 door haar vader zou zijn doodgestoken. Nu de rechtbank die 'laatste leugen' alsnog heeft doorgeprikt, is de gerechtigheid compleet, reageren broer en zus na afloop van de zitting. Amanda: „Hij heeft niet gewonnen! Hij had nooit verwacht dat de rechtbank toch een uitspraak zou doen. Dit wilde hij voorkomen." Zijn plotselinge dood voelt als een 'bevrijding', zegt Amanda. Donder dagochtend kwart over negen kwam dat telefoontje van het OM. „Het eerste wat we tegen elkaar zei den: Trek jij die fles open of zal ik het doen? Het klinkt misschien raar, maar ik ben ontzettend opge lucht. We kunnen nu verder met ons leven, hoeven niet bang te zijn dat hij over een jaar of twintig mis schien toch nog vrij komt. Arno: „Stel dat je dan zelf kinderen hebt, dan hoefje niet meer achterom te kijken in de angst dat hij jou of je kinderen nog iets aandoet en je weer door deze hel moet." zie ook www.pzc.nl/video Arno en Amanda Schroevers zien de plotselinge dood van Fred B. 'als een bevrijding'. foto Guido van der Heijden Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: D een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77.65 per kwartaal (na2s> een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal (tim) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van n Rekeningnummer nijn rekening af te schrijven. Handtekening 0e PZC gaal zorgvuldig om met persoonsgegevens. In liet colofon treil :u nadere informatie aan. DEN HAAG - Nederland en Vlaande ren krijgen voor een planstudie naar de aanleg van de nieuwe zee sluis bij Terneuzen ieder bijna 2 miljoen euro. Dat heeft het ministerie van Infra structuur en Milieu donderdag be kend gemaakt. Negen infrastruc tuurprojecten in Nederland krij gen ruim 20 miljoen euro subsidie uit Brussel. Het gaat om projecten die de economische en bevolkings centra van de Europese Unie met www.pzc.nl elkaar verbinden over weg, spoor, water en door de lucht. Minister Melanie Schultz van Haegen (Infra structuur) en haar Vlaamse collega Hilde Crevits ondertekenden in maart een akkoord over de finan ciering van de nieuwe zeesluis. Kosten: 930 miljoen euro. Neder land draagt 142 miljoen bij. Na planstudies moet in 2014 of 2015 de eerste schop de grond in. In 2021 zou dan het eerste schip kun nen worden geschut. KLEUR SGP-stichter Kersten en auteur Treur gaven Meliskerke kleur. Lees verhaal op www.pzc.nl/monnikenwerk STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2