llona en Marco Janse winnaars zeeland 119 GERARDN vrijdag 13 juli 2012 SSSS53gaSSS^!Ki5a5iS^K!a^i®^5S^S;5K5!fï»»iaS^ Bekijk ook de video over het vrijetijdscentrum in de Machinefabriek op www.pzc.nl/video Mocht het vrijetijdscentrum na drie jaar een succes blijken, dan zou het moeten kun nen blijven, vindt Roep. „Dan moeten we het niet nalaten er een een definitieve invul ling van te maken. Als we dat in Vlissingen tenminste met zijn allen ook echt willen." verhuizingen en meubelopsiag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl vasssa9wsaseesseamesmsx& door Sjaak Janse MIDDELBURG - Veel mensen geno ten donderdag tijdens de ie Folklo ristische dag onder prima weers omstandigheden van 33 sjezencom- binaties en 27 ringrijders te paard. Alle deelnemers en medewerkers waren gestoken in de Zeeuwse kle derdracht, wat het spektakel een extra tintje gaf. Ilona en Marco Janse uit Melisker- ke, Zeeuws kampioenen sjezenrij- den 2010, waren het enige koppel dat alle 72 ringen van 38 mm door snede instak en zo het sjezenrij- den wonnen. De tweede prijs werd uitgekampt door 3 koppels met roots in- Oostkapelle. Zij sta ken 71 van de 72 ringen. Het kop pel Melanie de Bruijn/Wim Gel dof won en nam de tweede beker in ontvangst. Joyce en Jan Jobse wonnen de 3e en Desiree en Jaap Sturm de 4e. Tamara Louws en Peter Maranus staken 70 ringen en wonnen na kamp de 5e beker. Het bestgeklede paar was Christel van Leeuwen en Rinus Moens. Door die prestatie mag dit koppel de wisselprijs houden. De tweede prijs was voor Nathalie de Later/Sebastiaan Sturm en Nicolet- te Momberger en Bram Francke wonnen de derde beker bij het mooist geklede paar. De versieringsprijzen gaan in de categorieën trekpaarden en overige rassen. De mooist versierde sjees bij de overige rassen was van Leny en Simon Lous en de tweede be ker ging naar Rinus Moens en Christel van Leeuwen. De derde was voor Claudia van de Berge en Sjaak Tholenaar. Bij de trekpaar den wonnen Rianne Lous en Wim Maljers voor Esther Lous en Hans Vos. De derde beker was voor Melanie de Bruijn en Wim Geldof De prijs voor het meest ar tistieke ging naar Esther Lous en Hans Vos. De publieksprijs ging naar Leonie en Robert Brouwer. Drie van de 27 ringrijders staken 29 van de 30 ringen. Jennie Paau- we hield in de kamp Koen Minder- houd (tweede) en Cees Wisse (der de) achter zich. De mooiste combi natie ruiter en paard bij het ringrij den was van Jennie Paauwe, die zo de dubbel won. Lout Vos ging te rug naar Zoutelande met de twee de beker en Bianca Poppe nam de derde mee terug naar Oostkapelle Agenda ZRV: 14 juli Ringrijden Westka- pelle (markt) 08.00-17.30, Sjezenrijden Zoutelande Het Kustlicht: 17.00-21.00 en sjezenrijden in Veere: 11.00-16.30 MIDDELBURG Cursus overstroming voor winkeliers De provincie Zeeland wil dat Zeeuwen zich bewuster worden van een overstromingsrisico. In dat kader richt de Provincie zich nu op winkeliers. Ook zij moeten weten hoe ze bij een eventuele overstro ming moeten handelen. Daarom or ganiseert de provincie 25 juli een workshop in motel Goes. Aan de hand van een 'levensecht' overstro mingsscenario gaan de Provincie en de Veiligheidsregio Zeeland met hen in gesprek over hoe de de tailhandel benaderd en betrokken wil worden wanneer een overstro ming dreigt. SEROOSKERKE Johanneskerk open voor publiek De Johanneskerk in Serooskerke is in de maanden juli en augustus op woensdagen en zaterdagen tussen 13.00 en 17.00 uur open voor pu bliek. Er is ook een expositie van pente keningen van amateurkunstenaar Johan de Visser uit Serooskerke. Tevens worden er op de zaterdag 14 en 28 juli, 11 en 25 augustus con certen gegeven. Morgen is het de beurt aan Jan Minderhoud. Hij be speelt het orgel (15.30 uur). Toe gang gratis. WESTKAPELLE Actiemarkt, spelletjes en kindermarkt In Westkapelle wordt morgen de Westkappelse Actiemarkt gehou den. Tussen 11 en 17 uur zijn er kra men op de Markt en in de Klooster straat Bij het Polderhuis kunnen tussen 11 en 17 uur oud-Hollandse spelletjes en een folklorequiz wor den gespeeld. Ook is er van 13 tot 17 uur een kindermarkt op het plein bij de Moriakerk. En er is de hele dag ringrijden op de Markt. VLISSINGEN Computerspullen, geld en sieraden gestolen Bij een inbraak in een woning aan de Hogeweg in Vlissingen zijn be halve sieraden ook een onbekend geldbedrag en computerapparatuur ontvreemd. De inbraak moet zijn gepleegd tus sen woensdag 20.00 uur en donder dag 05.50 uur. Kanaalstraat 44 Oost-Souburg Tel: 0118-47 17 77 www.avaelectro.nl Timmerfabriek Wordt mogelijk verzamel gebouw voor culturele in stellingen; huisvesting Omroep Zeeland gestrand op geldgebrek. Achterste hal wordt een vrijetijdscentrum. Voor het nieuwe studiejaar komen hier studentenwo ningen. Expositieruimte voor Panorama Walcheren. Evenementenhal Donja Odijk luchtfoto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27