Geen zeep, wel schone toiletten 4l Agenda Op de pot vrijdag 13 juli 2012 Openbare toiletten hebben een slecht imago. Hoe staat het er in Zeeland voor? De Zomer-redactie gaat op onderzoek uit. Vandaag: de toiletten in de Goese Ostendestraat. Aantal toiletten: Het toiletge- bouw telt één gehandicaptentoi let, twee damestoiletten en vier wc's voor heren, waarvan drie urinoirs. Hygiëne: Het oogt schoon wan neer we binnenstappen. De vloe ren zijn gedweild en er ligt geen rondslingerend wc-papier op de grond. In alle damestoiletten hangen prullenbakken. Op zich goed, maar wanneer daar maandverband ingegooid wordt, zit je daar met je neus bovenop en kijk je er zo in. Da's minder. Wc-papier: Hangt bij alle toilet ten. Prima in orde dus. Zeep: Is helaas nergens te vin den. Wel zijn er in overvloed wasbakken aanwezig. Geur: Het ruikt niet slecht, maar ook niet superfris. Vooral uit het herengedeelte komt een enorme urinegeur. Dat heeft waarschijnlijk met de urinoirs te maken. Gehandicapten: Het toilet is ho ger dan de rest van de wc's in het gebouw. De ruimte is groter en er zijn geen drempels, waar door je er met een rolstoel mak kelijker kunt manoeuvreren. Aan de muur bij het toilet zijn twee armsteunen voor extra houvast gemonteerd en er is een wasbak met automatische kraan te vinden in dezelfde ruimte. Aan de binnenkant van de deur zit een beugel, waardoor deze makkelijk open gaat. Extra's: Geen zeep, maar wel handdoekdispensers om de han den af te kunnen drogen. Algemeen oordeel: Hoewel er geen zeep te vinden is, zijn de toiletten schoon. Alles wordt goed bijgehouden, want de prul lenbakken waren net geleegd. Eindoordeel: 7,0 het dorpsplein van lain Matthews, Marjolein Meijers, Het Zesde Metaal en vele anderen. Concertmenu's, drankjes en hapjes. Toegang gratis. Dorpsplein, vanaf 19.30 uur. www.pastorale.nl NOORD-BEVELAND Amusefietstocht Noord-Beveland. Een sportieve kennismaking met de natuur en gastvrijheid van de Noord-Bevelandse horecabedrijven. Met behulp van de fietsknooppunten- kaart op de deelnamekaart kunnen zowel korte als langere routes worden uitgestippeld. Bij de horecabe drijven onderweg kunnen de amusebon worden inge ruild een versnapering als een broodje, ijscoupe of sa lade. De kaart kost euro 17,50 per persoon, maar is bijna het dubbele waard. Van 11.00-19.00 uur. Diver se startlocaties. OOSTKAPELLE Vandaag is alweer de laatste dag van Vakantie Bijbel club Wijs op Reis. Van 10.00 tot 12.00 uur (inlooptijd vanaf half 10) luisteren naar verhalen, lekker zingen, knutselen en nog veel meer... Kinderen vanaf 4 jaar zijn welkom en er is een speciale tienergroep! Ben je op vakantie of woon je in de buurt? Kom naar Noord- weg 34 in Oostkapelle! OOSTKAPELLE Een kijkje achter de schermen van het zee-aquarium Terra Maris. In het zoutwaterbassin en twee zuiltjes le ven vissen en andere zeedieren die in de Oosterschel- de en de kuststrook voorkomen. In het grote aqua rium is een dijktalud met strandpalen gerecon strueerd. Erop en -tussen hebben zich zee-anjelieren, zee-anemonen, schelpdieren en wieren gevestigd. Tus sen de strandpalen door zwemmen haaien, kabeljau wen, zeebaarzen en andere vissen. Op de bodem lig gen, verscholen tussen het zand, diverse soorten plat vissen en kruipen krabben rond. U betaalt alleen de en treeprijs voor het museum. Volwassenen 6 euro en kin deren 3,50 euro. Duinvlietweg 6,11.00 tot 11.30 uur. OOSTKAPELLE Toren beklimmen, met bezoek aan oudheidskamer Entree: volwassenen 1,50 euro en kinderen 0,50 euro. Waterstraat 1,19.00 tot 20.00 uur. RITTHEM Open tuin dagen Rammekenshof. Rammekenshof is een dynamische bloementuin gelegen rond en achter een Zeeuwse woonboerderij. Rond de boerderij is het een cottageachtige tuin, op de hectare erachter heb ben we in de afgelopen dertien jaar een zeer wisselen de tuin aangelegd. Zo is er onder meer een Bronzen border, Wintertuin, Rozerode border, Blauw Witte Bor der en natuurlijk de Prairietuin. Hier zijn eilanden ge- Het openbare toilet in de Ostendestraat. VRIJDAG 13 JULI BIERVLIET Open dagen bezoekerstuin en vaste plantenkwekerij In Goede Aarde. Specialisatie: de betere borderplanten en niet woekerende grassen. Vijvers, hoogteverschillen, landschappelijk schoon en een moederplantengedeel te. Gratis entree. Van 9.00 uur tot zondersondergang. BRESKENS Sleepnetvissen en rondvaarten op de Westerschelde, speciaal voor kinderen. Bij het 'sleepnetvissen' krijgen ze te zien wat er nu eigenlijk allemaal op de zeebo dem rondkruipt en -zwemt. De vaartocht duurt onge veer 1,5 uur! Indien gewenst zijn er voor de kleinsten gratis zwemvesten beschikbaar. Vertrek om 9.00 uur vanaf het ponton aan de West-/Handelshaven in Bres- kens, Haven Westzijde. Deelname: 10 euro kinderen tot 12 jaar 8 euro. Aanmelden verplicht, via 06-53225401Meer informatie: www.defestijn.nl info@defestijn.nl 06-53225401. BROUWERSHAVEN Brouwse Dag. Optreden van Heavy Duty Rock (20.00-21.45 uur), ge volgd door een optreden van Bad Hair Day (22.00-24.00 uur) in de gro te muziektent op de markt. Toegang gratis. Ook zaterdag. KORTGENE Smalstadsfeesten in Kortgene. Alle dagen gratis en tree. Info http://smalstadsfeesten.hyves.nl/ Vrijdag: Middag en -avond activiteiten bij feesttent en Havenplein. Ook zaterdag en zondag. MIDDELBURG Nachtmarkt. 19.00 tot 24.00 uur, Markt. BURGHSLUIS Natuurvaartocht op Nationaal Park De Oosterschelde. Dit deel heeft een rijke historie en een prachtige geva rieerde flora en fauna. Er vaart een professionele gids mee die vertelt wat u op dat moment in het gebied zoal ziet. Volwassenen 15 euro, kinderen 4 t/m 12 jaar 10 euro per persoon. Kaartverkoop VW Schou- wen-Duiveland, via 0900-2020233 en aan boord. Nieuwe Havenweg 5,18.30-21.00 uur. CADZAND-BAD Wave Experience met een aanbod van al onze water sporten. Deelname: 20,00 euro p.p. per uur. Moio Be ach, Vlamingpolderweg 3a (Duinovergang 9), van 13.00 tot 16.00 uur. De witte tuin van Juust Wa'k Wou. NISSE Muziekfestival de Pastorale. Zaterdag optredens op De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 20