Fred B. dood in cei gevonden ïTdC Minimensjes op reuzenblad Ifi rt' Extra korting voor jeugdzorg Vier Nederlandse renners naar huis VRIJDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren I Bewolkt en 13 juli 2012 I 254e jaargang nr. 164 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,01 I regenachtig, 20° Instanties zwijgen over omstandigheden zelfdoding verdachte dubbele moord Middelburg door Marcel Modde MIDDELBURG - De 29-jarige verdach te van de moord op het Middel burgse echtpaar Henk en Trees Schroevers, is donderdagochtend dood in zijn cel gevonden. Volgens het Openbaar Ministerie in Middel burg heeft Fred B. zelf een einde aan zijn leven gemaakt. Het is de tweede keer dit jaar dat een gedetineerde in de streng be waakte gevangenis van Vught door zelfdoding om het leven komt. De recherche van de politie Brabant-Noord en de Dienst Justi tiële Inrichtingen (DJI) onderzoe ken de omstandigheden rond de dood van de Brusselaar. Daarbij draait het om de vraag hoe B. aan de aandacht van zijn bewakers heeft kunnen ontsnappen en wel ke middelen hij tot zijn beschik king had. Twee weken geleden bij de behandeling van zijn zaak voor de Middelburgse rechtbank kondig de hij aan zelfmoord te zullen ple gen. Pas dan was zijn 'wraakmis- sie' tegen zijn ex-vriendin Aman da Schroevers volbracht, aldus B. Hangende het onderzoek worden geen mededelingen gedaan over de exacte toedracht, laat het DJI weten. Ook zijn advocaten tasten in het duister over de omstandig heden, zeggen ze in een reactie. Donderdag zou de Brusselaar te horen krijgen welke straf de recht bank voor hem in petto had. Het Openbaar Ministerie had levens lang geëist. Maar door zijn dood was het OM genoodzaakt de recht bank te vragen de zaak niet-ont- vankelijk te verklaren. De recht bank volgde dat verzoek, maar hechtte er nog wel aan te verkla ren dat er voldoende wettelijk be wijs was om B. ook schuldig te ach ten aan de dood van Trees Schroe vers. B. heeft altijd volgehouden dat de moeder van zijn ex in de worsteling in het donker van de slaapkamer door haar vader zou zijn neergestoken. Met zo'n verkla ring buiten het vonnis om tart de rechtbank de juridische spelregels, aldus B.'s advocaat Rinus Wouters. „Ik heb er alle begrip voor, vanuit het oogpunt van de nabestaanden. Maar feitelijk is de zaak niet afge rond. Cliënt blijft verdachte en zou zeker in hoger beroep zijn ge gaan." pagina 2 en 3: schuldig verklaard zon der vonnis; commentaar 1Pierre Rolland 4.43.56 2. Thibaut Pinot 0.55 3. Chris Froome z.t. 56. Johnny Hoogerland 22.23 ALGEMEEN KLASSEMENT 1Bradley Wiggins 48.43.53 2. Chris Froome 2.05 3. Vincenzo Nibali 2,23 67. Johnny Hoogerland 1.13.49 Voor meer Tournieuws z pagina's 22 t/m 24 en www.pzc.nl/tourdefrance MIDDELBURG - Het Rijk legt jeugd zorg een extra korting op, boven op de reeds afgesproken bezuini gingen. Voor Zeeland betekent dat een te genvaller van zo'n zes ton, terwijl het beroep op jeugdzorg groeit. Het ministerie van Volksgezond heid, Welzijn en Sport vergat reke ning te houden met rechtmatige loonstijgingen in de jeugdzorgsec tor en heeft het geld nodig om het gat in de begroting te dichten. pagina 3: meldpunt jeugdzorg bij SP DE STELLING Ik geloof in homeopathische geneesmiddelen Reageer op pzc.nl Zie ook pagina's 10 en 11 UW MENING 309 reacties Mart Smeets is een prima vent eens BMaiwiiynniiiWiwinii 60% oneens 40% la TOUSSUIRE - Tijdens en na de koninginnerit hebben vier Neder landse wielrenners de Tour de France verlaten. Bauke Mollema, Lieuwe Westra en Rob Ruijgh kne pen tijdens de zware bergetappe naar La Toussuire in de remmen en Robert Gesink besloot na aan komst de strijd te staken. Allen hadden te veel last van verwondin gen na de valpartijen van vorige week. Er zijn nu nog twaalf Neder landers in de koers. pagina 22 t/m 24: Tour de France Binnenkijken bij de paardenmelkerij Lekker knutselen als het regent Stoomtrein is een rijdend museum treft; zo lang die niet zwaarder zijn dan veertig kilo, kan het blad ze gemakkelijk dragen. foto Erik van 't Woud/ANP LEIDEN - Het is een jaarlijks terugkerend feno- ste waterlelie ter wereld: de Victoria Amazonica. meen in de Hortus Botanicus in Leiden: baby's De reuzenwaterlelie staat momenteel in bloei, el- worden gefotografeerd op het blad van de groot- ke lelie bloeit twee nachten. Wat de baby's be- Zie www.kras.nl/rondreizen-thailand 50 korting persoon': waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1