Visserij zeeland i 19 Goes zag faillissement Maecon niet aankomen donderdag 12 juli 2012 Intensieve visserij heeft een negatievef effect op de stand van de hondshaaien. De dieren leven ook op de bodem, net als platvis. De vissen zijn zeer geschikt voor consumptie, maar niet echt populair onder de viseters Een hondshaai krijgt van Gerard van der Bliek de vrijheid in de Oosterschelde. foto Dirk-Jan Gjeltema YERSEKE Twee landhuizen aan Molendijk Yerseke Aan de Molendijk in Yerseke ko men twee landhuizen. De gemeen te Reimerswaal heeft daar toestem ming voor gegeven. Volgens wet houder Jaap Sinke (SGP) wilde de eigenaar van de grond aanvankelijk veel meer huizen bouwen op het perceel. Nu beperkt het plan zich dus tot twee woningen. De huizen komen aan weerskan ten van Molendijk 9. Daar staat nu al een woning. WESTKAPELLE Lichaam dode man gevonden op strand Op het strand bij Westkapelle is woensdagochtend het lichaam van een dode man aangetroffen. Over de identiteit van het slachtoffer is niets bekendgemaakt. Volgens de politie was er geen spra ke van een ongeval of misdrijf. De dode man werd even na acht uur gevonden op het strand vlakbij de reddingspost van de KNRML Een deel van het strand was enige tijd afgesloten voor het politieonder zoek. KORTGENE Salsafeest bij Het Grand-Café In Het Grand-Café in Kortgene wordt zaterdag 21 juli een Salsapar ty gehouden. Edsel Juliet 8c La Ban- da Loca treden op. Ze spelen Zuid-Amerikaanse feestmuziek. Ed sel Juliet zingt en speelt keyboard. Zijn band neemt de percussie voor haar rekening. Het Salsafeest begint om n.00 uur en duurt tot 1.00 uur. De entree is gratis. Het Grand Café is te vinden aan de Havenweg 1. GOES Jehova's Getuigen houden congres Jehova's Getuigen uit 41 gemeen ten in Zuid-West Nederland zijn vrijdag, zaterdag en zondag in Goes. Ze houden een congres in de Zeelandhallen. Het thema is 'Bevei lig je hart". Er wordt ingegaan op bijbelse verwijzingen naar het hart; zelfonderzoek en bezinning wordt aangemoedigd. Belangstel lenden worden uitgenodigd om deel te nemen. Het congres begint op alle dagen om 9.20 uur. De toe gang is gratis. aneas^ss&Bssisses^^sssasssBissssSBB^fssseis^si dbör Nadïa Berkelder GOES - Maecon groeide als kool in dé hoogtijdagen van de re-integra tie, zo'n zes jaar geleden. Eind maart ging het bedrijf failliet, tot verrassing van de gemeente Goes, die nog bijna vier ton tegoed heeft van Maecon. Het ziet er niet naar uit dat het geld nog terug komt. Het faillissement van re-integratie," bedrijf Maecon kwam voor.de ge- meente Goes als een complete ver rassing, zegt burgemeester René Verhulst namens het college van b en w. „Ja, het is een slecht verhaal. En nee, we hebben het niet zien aankomen. Als we in de gaten had den gehad dat het zo slecht ging met'het bedrijf, waren we natuur lijk meteen gestopt met het beta len van voorschotten aan Maecon. We hebben daarvoor geen aanwij zingen gehad." Maecon kreeg geld van de gemeen te om mensen met een gesubsidi eerde baan (voorheen de Melkert- banen) te betalen. In een aantal ge vallen functioneerde Maecon ook als werkgever.. Goesmaakte het geld .yooraf over. Omdat Goes de salarissen na het faillissement heeft doorbetaald, is de gemeente dubbel getroffen. „Je kunt die men sen niet de dupe laten worden van zo'n situatie", zegt Verhulst. WIW en ID-banen waren be doeld om mensen die - zoals dat in jargon heet - 'grote afstand tot de arbeidsmarkt hebben' door te laten stromen naar een reguliere betaalde baan. Beide regelingen lo pen, zoals ook met Maecon was af gesproken, in Goes tot het einde van dit jaar. Wat er daarna ge beurt, is niet duidelijk. „Het is de bedoeling dat die mensen door stromen naar betaald werk. Maar of dat lukt is onduidelijk. Dit be treft de categorie mensen die al heel lang in deze situatie zit", zegt Verhulst. In Goes gaat het in totaal om 21 personen. Van meet af aan waren er klachten over de effectiviteit van re-integra- tiebedrijven, ook over Maecon: de doorstroming naar regulier werk zou nauwelijks van de grond ko men, mensen zouden slechts wor den beziggehouden met nutteloze karweitjes en er zou nauwelijks moeite gedaan worden om mede werkers te bemiddelen, terwijl de bedrijven intussen dikke contrac ten met gemeenten sloten. Maecon was een grote speler in Zeeland. Het nam in 2006 voor niets de re-integratietak van de Walcherse sociale werkvoorzie ning Lété over. Het bedrijf kreeg bovendien een omzetgarantie van de Walcherse gemeenten. Maecon was ook betrokken bij de groots opgezette kringloopwinkel in het Walcherse Serooskerke. De ge meente Veere stak drie ton in het project, dat in 2006 van start ging. De stichting die de winkel beheert staat nu op naam van Arduin. Mensen kunnen er werken als vorm van dagbesteding. Middel burg, Vlissingen en Veere worden nu trouwens nauwelijks bena deeld door het faillissement: vol gens Orionis, de sociale dienst op Walcheren, lijdt men twintigdui zend euro schade. Achterafis het makkelijk oordelen, vindt Verhuist „In 2006 en 2007 was het een gebruikelijke construc tie om dit werk uit te besteden aan een dergelijk bedrijf. Dit we tende zeg je: hadden we het maar niet gedaan, maar dat is achteraf." tW v

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61