Sluiting schooltje Ellemeet is nabij SCHOUWEN-DUIVELAND Ridders en jonkvrouwen Nachtelijk brandje snel geblust almanak Bibliotheek DONDERDAG 12 juli 2012 17 PZC Hondshaaienen kathaaien uitgezet 18 en 19 Leerlingen 't Mêêtje moeten na fusie naar De Stove in Noordwelle door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Gemeente en het open baar schoolbestuur Obase zijn in gesprek over een fusie van de scho len De Stove in Noordwelle en 't Mêêtje in Ellemeet. Sluiting van 't Mêêtje ligt daarbij voor de hand. Voorzitter Raymund Pessers van de raad van toezicht van Obase be vestigt dat er over fusie van beide scholen wordt gesproken. „De gemeente wil graag investeren in scholen, maar dan moeten die wel toekomst hebben. We gaan niet voor vijfjaar investeren", licht wethouder Wim Stouten toe. De Stove heeft 42 leerlingen, 't Mêêtje 35. Voor beide scholen wordt een daling van het aantal leerlingen verwacht. „We kunnen daarom beter van twee één ma ken, dan heb je kans op een school die wel voldoet", aldus Stouten. Het meest logische scenario is vol gens Stouten dat 't Mêêtje na de fu sie dicht gaat. De leerlingen moe ten dan naar de 2,5 kilometer ver derop gelegen OBS De Stove in Noordwelle. Deze school is een ne venvestiging van 't Staepel'of in Renesse. Stouten benadrukt dat het Obase is die een besluit moet nemen over de fusie van beide scholen. Volgens Pessers is dat nog niet ge beurd, omdat „de krimp lastig is in te schatten." In afwachting van dit besluit heeft de gemeente een aantal voorgeno men investeringen in beide scho len voorlopig opgeschort. De Sto ve zou mogen uitbreiden met een lokaal en de school zou worden ge renoveerd. Het budget van ruim zes ton hiervoor is doorgeschoven naar volgend jaar. Hetzelfde geldt voor de 2,5 ton die de gemeente heeft uitgetrokken voor het aankopen van gebouw en grond van 't Mêêtje. Volgens Pessers zijn de investerin gen in De Stove zeker. Voor De Stove bestaat ook het plan om een verbinding te maken met het dorpshuis. Obase doet dat samen met woningbouwvereni ging Zeeuwland die eigenaar is van het dorpshuis. De gemeente fi nanciert dit plan met geld dat al beschikbaar is voor onderhoud en uitbreiding van De Stove. Het ge meentebestuur koppelt er nu ook de voorwaarde van de scholenfu sie aan. 'Uitvoering van het plan hangt af van de ontwikkeling van leerlingenaantallen. Hierover zijn we met partijen in gesprek', staat in een ambtelijk stuk. «S6S8B8S8SSSBSSffSt 'SSSS6i^^r^iS!XSSISSStlSISSSSllSBSÊSBSBSS(SSSSSSSUSSÉS^^^9^tS£f'£SS&SSSSii S SEHKS^SaïÈaSÖS ZIERIKZEE - Elf ridders en jonkvrouwen in spé meldden zich woensdag bij het Stadhuismu seum in Zierikzee. Ze kregen een tour door het museum en luisterden naar verhalen over BURGH-HAAMSTEDE ridders en jonkvrouwen in vroeger tijden. Na de rondleiding was het tijd om zelf aan de slag te gaan met pijl en boog, want een ridder moet wel over schietvaardigheden beschik ken. Dat viel nog niet mee. Ondanks de hulp van zijn oudere broer Sem kreeg Judah (foto) de pijl niet in de roos. De broertjes uit Papen- drecht logeren bij opa en oma en hebben de smaak van het boogschieten te pakken gekre gen. „Wij gaan verhuizen en hebben straks een grote tuin. Dan kunnen we oefenen", zegt Sem. foto Dirk-Jan Cjeltema In het duingebied langs de Maire- weg in Burgh-Haamstede heeft in de nacht van dinsdag op woensdag korte tijd een brandje gewoed. Het vuur ontstond vermoedelijk door dat een groep jongeren ter plekke vuurwerk had afgestoken. Dat was althans de verklaring die brand weercommandant Dirk-Jan Best man hoorde uit de groep jonge om standers. Bestman schat in dat zo'n vijftien vierkante meter natuur in brand stond. Het vuur kon snel ge blust worden omdat de brandweer snel ter plekke was en omdat de omstanders zelf al probeerden de vlammen te doven. Zowel de brandweerwagens uit Renesse als Burgh-Haamstede zijn naar de Mai- reweg gereden. Dat is volgens Best man de standaardprocedure bij bos- en duinbranden. WESTKAPELLE Lichaam dode man gevonden op strand Op het strand bij Westkapelle is woensdag het lichaam van een do de man aangetroffen. Over de iden titeit van het slachtoffer is niets be kendgemaakt. Volgens de politie was er geen sprake van een onge val of misdrijf. Het lichaam is even na acht uur gevonden op het strand bij de post van de KNRM. Het strand was enige tijd afgeslo ten voor het politieonderzoek. Tip? redactie@pzc.nl Zeker veertien jaar van zijn lange le ven heeft hij in het buitenland, ge woond. Recentelijk keerde hij weer te rug, om neer te strijken in Vlissin- gen. Als 65-plusser heeft hij zeeën van tijddie hij graag doorbreng t met lezen in de plaatselijke biblio theek. „Zo groot!", prees hij. „Alleen verbaast het me wel dat ik niet alle boeken mag lezen. Dat heb ik nog nooit meegemaakt, in een biblio theek." Deze week ontdekte hij waar om. En ook, waarom de reisboeken verspreid staan over twéé kasten, in twéé verschillende ruimtes. De één in de bibliotheek, de andere in de boekhandel die onder hetzelfde dak gevestigd is. Opeens viel alles op z'n plek. „Ik dacht al: wat zien de boeken er hier nieuw uit!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53