Een plek voor bezinning 4l Agenda Op zoek naar stilte donderdag 12 juli 2012 DONDERDAG 12 JULI BIERVLIET Rondleiding op Kaasboerderij de Vos. Elke dinsdag om 13.30 uur en elke donderdag om 11.00 en 13.30 uur. Prijs: 3,- euro p.p. kinderen tot 6 jaar 1,- euro p.p. De rondleiding begint met een filmpje over het kaasmaken, onder het genot van een blok je kaas en een glaasje appelsap. D aarna rondleiding over het be drijf. Helenaweg 4. BRESKENS Natuurtocht naar 'het Voorland'. Iedere donder dag 1n juli en augustus organiseert Breskens Actief i.s.m. Het Zeeuwse Landschap een tocht onder begeleiding naar het natuurgebied oostelijk van Breskens. Het treintje vertrekt vanaf het Oranjeplein en rijdt naar Nummer Eén waar de gids onderweg vertelt ook tijdens de wandeling door het gebied. Start: tijd is wisselend aan gepast aan het tij. U dient voor deze tocht te reserve ren. Vergeet uw verrekijker en fototoestel niet, er zijn vogels en zeehonden te spotten. VW, Oranjeplein 1 Glasblaasdemonstratie met ook uitleg over verschillen de andere glastechnieken zoals: smelten en vervor men van glasplaten, gieten van gesmolten glas, glas in lood en tiffany. Dorpstraat 10,14.00 tot 15.30 uur. BROUWERSHAVEN Jazz festival Brouwershaven. 19.30 uur: Amarine Jazzband, 22.30 uur: King Pleasure&the Biscuit Boys. Zaterdag: 17.30uur: The Revivalist Jonny Boston, 20.30 uur: Kris Berry, 23.00 uur: Volkan. Grote of St. Nicolaaskerk, Kerkplein 3. BURGH-HAAMSTEDE Toeristische markt, Noordstraat Ring, Burgh-Haam- stede, van 10.00 tot 16.00 uur. BURGHSLUIS Natuurvaartocht. Rondvaart op het National park de Oosterschelde. Dit deel heeft een rijke historie en een prachtige gevarieerde flora en fauna. Er vaart een professionele gids mee die vertelt wat u op dat mo ment in het gebied zoal ziet. Prijs volwassenen 15.00 euro, kinderen 4 tot en met 12 jaar 10.00 euro per persoon. Van 18.30 tot 21.00 uur. Rondvaart m.p.s. Onrust, Nieuwe Havenweg 5 Burghsluis. Info: tel 0900-2020233 informatie@ms-onrust.nl www.ms-onrust.nl Kaartverkoop VW Schouwen-Duiveland, via 0900-2020233 en aan boord. CADZAND-BAD Wave Experience met een aanbod van al onze water sporten. Deelname: 20,00p.p. euro per uur. Moio Beach, Vlamingpolderweg 3a (Duinovergang 9), van 13.00 tot 16.00 uur. COLIJNSPLAAT Rondleiding "Verrassend Colijns- plaat". Iedere donderdag staat Colijns- plaat in het teken van vis. De rondlei ding gaat langs alle belangrijke plaat sen in het dorp en zo ontdekt u de wereld van de visvangst en handel op de visafslag. Ook bezoekt u De Eenhoorn voor een film over de visserij en koffie met wat lekkers. De rondleiding sluit af op de Vismijn waar op dat mo ment de aan land gebrachte vangst wordt gesorteerd en 'gemijnd'. Van 11.30 tot ca. 13.30 uur. Deelname 11,00 euro pp., kinderen t/m 12 jaar 5,00 euro. Aan melden via info@eenhoorntrec.nl of 06-24512582. Havelaarstraat 22, Colijnsplaat. Rondleiding "het Verhaal van Rinus". Landbouwer Ri- nus de Regt uit Colijnsplaat geeft rondleidingen door het natuurgebied Morgenland. In een wandeling neemt hij u als bezoeker mee door de inlagen, over de dijken langs de kust van de Oosterschelde. U hoort anekdotes uit.het verleden, maakt kennis met het veenmos rietland, de mozaïeke zeewering, het drij vend vogeleiland en de roestvrijstalen zwembadtrap. Zorg voor stevig schoeisel en all-weather kleding. Ge lieve de auto te parkeren op de Parkeerplaats Iedere dinsdag- en donderdagavond tijdens de zomermaan den juni, juli en augustus 2012. Duur: 1,5 uur. Vogel- kijkhut, Noordlangeweg/Westzeedijk 119.30 uur. DOMBURG Beachfitness Domburg. Ook dit jaar kunt u weer lek ker fitnessen op het strand bij Strandpaviljoen De Oa se. Iedere dinsdag en donderdag van 10.30 tot 11.30 uur. Een gedoseerde warming-up, dan het springge- deelte, daarna de BBB (buik, billen, benen) en afron dend de cooling down. Dit alles op heerlijk pittige mu ziek. Deelname is gratis, aanmelding is niet nodig. KAMPERLAND Introductieles waterskiën. Waterskiën aan de kabelbaan in het Veerse Meer. Ie dere maandag- en donderdagochtend in juli en augus tus organiseert Waterskicentrum de Schotsman de speciale introductieles waterskiën. Extra lang, met extra uitgebreide instructie. Prijs: 20,- euro. inclusief het gebruik van waterski's, zwemvest en een wetsuit. De cursus is bestemd voor alle beginners: volwasse nen en kinderen. Minimum leeftijd 10 jaar, zwemdi ploma is vereist. Aanvang: om 10.00 uur bij de balie van de waterski-kabelbaan. Vooraf reserveren, ampensweg 2, Kamperland. Tel. 0113-370070 info@waterski-zeeland.nl door Ellen Jobse Het Vrouweputje, met op de achtergrond de A58. Op een landweg, ingeklemd tus sen de A58 en het Poelbos, ligt het Vrouweputje. Deze zoetwa terbron was tot de tweede helft van de twintigste eeuw een bedevaarts plaats, waar mensen naar toe gingen als de dokter ze niet meer kon helpen. Van het Vrouweputje is bekend dat er altijd helder zoet water in welde. Zelfs in droge zomers viel het putje niet droog. Aan het water werden geneeskrachtige ei genschappen toegeschreven. Tijdens de beeldenstorm zou een Mariabeeld in de put geworpen zijn, waardoor het water genees krachtig werd, zo is te lezen op een van de informatieborden bij het Vrouweputje. Be zoekers namen water uit de bron mee naar huis en als dit op was, brachten ze weer een bezoek aan de put. De oorspronkelijke bron, ook wel het Ma- ria-putje en Onze-Lieve-Vrouweputje ge noemd, is tijdens de ruilverkaveling in 1973 gedempt. In 2006 is het huidige Vrouweput je gegraven, op honderd meter afstand van de historische bron. De ingang naar het Vrouweputje bevindt zich tussen de akkers aan de Oostweg. Er is geen parkeerplaats of opvallende wegbewij- Waterskiles, Kamperland De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 20