Marrea buitenland 19 Henk en Ingrid bestaan echt, althans, dat denken twee Turkse kranten Mursi en Egyptisch parlement trotseren wil Hoge Militaire Raad Krymsk begraaft haar doden www.marrea.nl woensdag 11 juli 2012 m M een voorstel van El-Katatni om ju ridisch advies te zoeken bij een ho ger beroepshof over de wijze waar op de uitspraak van het hoogste Egyptische hof moet worden inge voerd. El-Katatni schorste daarna de zitting, die een minuut of vijf duurde. Of de stap van het parlement om advies in te winnen juridisch houdbaar is, is nog maar de vraag. Het parlement hield officieel op te bestaan toen het leger op 15 juni de volksvertegenwoordiging ont bond. Ook is niet direct duidelijk of een hoger beroepshof van zins is om een second opinion te geven over het oordeel van het Opperste Constitutionele Hof. De nieuwe president Mohammed Mursi had de volksvertegenwoordi gers opgeroepen voor een vergade ring. Met zijn oproep negeerde Mursi het besluit van de legerlei ding. De militairen baseerden zich op een uitspraak van het Opperste Constitutionele Hof, dat bepaalde dat een derde van de leden niet volgens de wet was gekozen. Het zou gaan om leden van politieke partijen die zetels voor onafhanke lijke kandidaten innamen. zie onze website:buötenland 'Mursi wil met bijeenkomst vooral een statement maken' door onze correspondent Jessica Maas ISTANBUL - Henk en Ingrid zijn schuldig. Het 'ideale echtpaar' van Geert Wilders heeft een Turk ver moord. Hurriyet Daily News schreef het dinsdag p rominent op zijn website. Dat Henk en Ingrid fictieve perso nen zijn, door de PW-voorman geïntroduceerd als het soort Neder landers voor wie hij opkomt, ont gaat de krant. „Henk en Ingrid - door Wilders ingezet in zijn cam pagne - blijken nu een Turk te heb- TIMBOEKTOE Mcikee vernield Islamitische rebellen hebben giste ren in de Malinese stad Timboek- toe opnieuw vernielingen aange richt in een oude islamitische mos kee. Doelwit was de Djinguere- ber-moskee die in 1327 werd ge bouwd en grotendeels bestaat uit leem, hout en stro. De islamisten vernielden twee tombes van de moskee met schoffels en beitels. C AZA-STAD Palestijn vrij Een voetballer van het Palestijnse nationale elftal die de afgelopen drie jaar zonder aanklacht vastzat in Israël is dinsdag vrijgelaten. Mahmoud Sarsak (25) was de afge lopen negentig dagen in hongersta king. Sarsak zou een bom geplaatst hebben, maar er was onvoldoende bewijs voor een rechtszaak. ben vermoord", aldus Hurriyet, dat schrijft dat Wilders daarmee door de mand is gevallen. „Wil ders' ideale familie doodt een Turk", aldus de krant. Het bizarre bericht vindt zijn oor sprong in een eerder bericht in dagblad Vatan dat melding maakt van de tragische dood van de Turk se Nederlander Aziz Kara (64) uit Almelo, die bij een uit de hand ge lopen burenruzie werd neergesla gen, in coma raakte en afgelopen, donderdag overleed. De buren? Die heten inderdaad toevalligerwijs Henk en Ingrid. BRUSSEL Dwangarbeiders in EU Zo'n 880.000 mensen in de Europe se Unie worden tot arbeid gedwon gen. Van hen is 58 procent vrouw. Dat blijkt uit schattingen van de ILO, de Internationale Arbeidsorga nisatie van de Verenigde Naties. Van de dwangarbeiders is 30 pro cent het slachtoffer van seksuele uitbuiting. In de meeste gevallen zijnEU-burgers de dupe. BRUSSEL Weerbericht in België Een groep Belgische pretparken vindt dat weerberichten minder pessimistisch moeten worden. De parken vragen niet om het verbloe men van slecht weer of het knoeien met voorspellingen. Weers- voorspellers zouden bijvoorbeeld het woord zon moeten gebruiken in plaats van de term opklaring. Die maakten er geen geheim van een hekel te hebben aan Turken en zeker aan hun Turkse buren, die sinds 2005 in de straat woon den. „Ze noemden ons vieze Turken', aldus de 36-jarige Deniz Aziz, de zoon van het slachtoffer die zelf ook werd geslagen. Ook dagblad Vatan maakt de ver binding met het fictieve koppel. „Lesje menselijkheid voor schaam teloze man" kopt het dagblad bij een foto van 'racist' Wilders. „Wil ders heeft zichzelf in de voet ge schoten", aldus Vatan. PRAAG Ontvoerde baby Een baby die vorige week in het noorden van Tsjechië werd ont voerd is teruggevonden in Duits land, aldus de Tsjechische politie gisteren. Het 18 dagen oude meisje maakt het goed. Ze werd vorige week in het bijzijn van haar moe der uit haar kinderwagen geplukt. Vier verdachten, een man en drie vrouwen, zijn aangehouden. ROME Maffiaman geplukt De Italiaanse politie heeft luxe ho tels, restaurants en andere goede ren ter waarde van 800 miljoen eu ro in beslag genomen van project ontwikkelaar Angelo Simeoli uit Napels. Hij wordt verdacht van wit waspraktijken voor de Camorra, de georganiseerde misdaad rond Na pels. KRYMSK - Een militair graaft een kuil voor een van de 171 dodelijke slachtoffers die afgelopen weekeinde vie len door overstromingen en aardverschuivingen in de re gio rond de Russische stad Krymsk. Ongeveer 10.000 reddingswerkers zijn inmiddels actief in het gebied, 1200 kilometer ten zuiden van Moskou. De hulpverle ners zoeken naar slachtoffers. Ongeveer 30.000 men sen hebben door de ramp al hun bezittingen verloren. Gisteren lagen nog zo'n 200 mensen in het ziekenhuis. foto Sergey Ponomarev/AP CAÏRO - Het Egyptische parlement is dinsdag voor een vergadering bij eengekomen. Dit gebeurde in weerwil van het besluit van de le gerleiding om het parlement te ontbinden. De top van het Egyptische leger had president Mohammed Mursi gewaarschuwd voor het bijeenroe pen van 'v het parlement dat half juni door het Constitutionele Hof werd ontbonden. Maar de militai ren die de laatste tijd stonden op gesteld rond het parlementsge bouw om de volksvertegenwoordi gers de toegang te beletten, wer den zondag teruggetrokken. Maandag nog benadrukte het Op perste Constitutionele Hof, het hoogste Egyptische gerechtshof dat het besluit om het parlement ongeldig te verklaren bindend en onherroepelijk is. De voorzitter van het parlement, Saad el-Katat- ni, zei gisteren dat de volksverte genwoordiging bijeengekomen is om te bespreken hoe deze uit spraak geïmplementeerd moet worden. Hij zei dat er niet over de uitspraak wordt gedebatteerd uit respect voor het principe van de 'suprematie van de wet en de scheiding der machten'. De parlementsleden die deelna men aan de zitting, veelal islamis ten, stemden vervolgens in met 3 DAGEN VORSTELIJK GENIETEN W lm een bijzonder hotel op de Utrechtse Heuvelrug! De Utrechtse Heuvelrug is een ware ontdekking. Geniet van grandioze uitzichten, bossen en heidevelden. Uw hotel, Hotel Ernst Siliem Hoeve ligt midden in de bossen en is gevestigd in een voormalig koetshuis. Dompel u onder in Koninklijke allure en volg de kastelenroute, bezoek Paleis Soestdijk en fiets langs Kasteel Drakensteyn. Gezellig winkelen kan in de chique Gooische dorpen Blaricum en Laren of kies voor de stad Utrecht. Arrangement: 2 x overnachting in een comfortkamer 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x 2-gangenmenu op dag van aankomst 0 Leuke fiets- en wandelroutes Utrechtse Heuvelrug Gebruik binnenzwembad, infrarood sauna en fitness Gratis parkeren en gebruik van Wifi Van 169,00 VOOr€ 89,00 p.p. Vm 22 december 2012 Toeslag: 10,00 p.p. bij aankomst op vrijdag en zaterdag. Aankomst dagelijks mogelijk in juli en augustus en vanaf september alleen aankomst op vrijdag mogelijk. Prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer, excl. toeristenbelasting 2,04 p.p.p.n. Reserveringskosten: 750 per boeking. Hotel Ernst Siliem Hoeve (3*) lig op de rand van Den Dolder en Lage Vuursche, in een bosrijke omgeving. Dit gastvrije hotel is gevestigd in een stijlvol Koetshuis en is omring door een prachtige tuin. Goed gastheerschap gecombineerd met een voortreffelijke keuken en tal van faciliteiten maken dat dit hotel aan al uw wensen zal voldoen. Boeken via www.marrea.nl/WEG087 boek online of bel 0571 27 77 44 vraag ook onze gratis zomerbrochure aan! Veruit de beste in reisjes dichtbij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9