'Weinig steun voor slachtoffer' binnenland 17 €39 weekendcompany® Tot 4,5 jaar celstraf leden van Satudarah 1 '^r,v m 5 vragen over www.weekendcompany.nl langstudeerdersboete Bruidsjurkendief Werkt in je voordeel 08001707 woensdag 11 juli 2012 vanJÊH^ Korting 50% mmm Centrum Hotel Huis ten Bosch Btten-Leur J P-P' 146 beschikbaar! OP=OP 0% 10 20 30 40 50 60 70 80 90 100% Vcujadie. 11 juSi aoia 3 dagen Noord-Brabant voor een spotprijs! Reserveren via: 0900 700 7004 0,25 p.m.) ma/vr 09.00 - 21.00 uur za 10.00 uur - 16.00 uur zo 12.00 -16.00 uur v. 2-persoonsbezemng en excl. reservenngskoslen 12.50 per boeking Kl|k voor de volledige voorwaarden op de website. Let op! Alleen op 11 juli tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken. BREDA - Tien leden van motorclub Satudarah moeten tot 4,5 jaar de cel in. Ze zijn verantwoordelijk voor een serie incidenten, waaron der mishandeling en drugs- en wa penbezit, oordeelde de rechtbank in Breda dinsdag. De rechtszaak draaide om twee ge weldsincidenten, waarvoor alle tien de mannen in Breda terecht stonden. Op 13 augustus vorig jaar werden twee portiers van café De Nacht wacht in Breda bedreigd. Hiervoor heeft de rechtbank slechts één ver dachte veroordeeld: de Satuda- rah-voorman. Voor de mishande ling van twee mannen later die maand bij camping Fort Oranje in Rijsbergen zijn wel negen mannen veroordeeld. De hoogste straf, 4,5 jaar cel, legde de rechtbank op aan een 38-jarige man. Hij heeft de twee mannen in Rijsbergen meer dere keren met een zware zak lamp op het hoofd geslagen. Hij is ook veroordeeld voor wapen- en drugsbezit en heling. Volgens een van deze slachtoffers had de zoon van een van de ver dachten een geldschuld bij hem. Toen het tot een confrontatie kwam, had de schuldeiser 'een uit de kluiten gewassen man' bij zich, aldus de rechtbank. De vader van de schuldenaar kwam met acht an deren van Satudarah. De recht bank meent dat deze negen man nen met voorbedachten rade het tweetal hebben afgetuigd. In de kwestie van de bedreiging van de horecaportier in Breda kreeg de Satudarah-topman vier maanden cel voor bedreiging. Be halve de portier heeft hij volgens de rechtbank ook de politie bele digd en zwaar bedreigd. De andere negen verdachten zijn in de zaak rond de portier vrijge sproken. De groep had Satudarah-kleding aan en dat kan als dreigend zijn overgekomen, aldus de rechtbank. 2 overnachtingen 2 x ontbijtbuffet Kortingsvoucher Rosada Outlet Vlakbij Breda gelegen Verblijf tot 30 september 2012 Kamerlid Hennis-Plasschaert vindt dat de overheid te veel aan de kant staat door Henk Schutten en Paul Vugts AMSTERDAM - Slachtoffers en getui gen van geweld, afpersing of inti midatie krijgen onvoldoende steun als zij aangifte doen of poli tie en justitie aan informatie hel pen. De overheid moet de getui genbeschermingsprogramma's op de schop nemen. Dit zegt WD-Kamerlid Jeanine Hennis-Plasschaert. Zij heeft zich vorig najaar gestort op de crimine le motorclubs. Sindsdien heeft zij veel contact met tal van slachtof fers en getuigen. „In de bestaande beschermingsprogramma's zitten behoorlijke hiaten", aldus Hen nis-Plasschaert. „Uiteindelijk is heel veel bewijsmateriaal direct tot de getuige te herleiden. Ook via de raadsman van de verdachte komt altijd wel informatie bij de andere partij terecht. In hoeverre is het af schermen van getuigen dan realis tisch? Wat kan je zo'n getuige an ders bieden dan een vlucht naar het buitenland?" Dat slachtoffers en getuigen naar het buitenland moeten vluchten, noemt zij 'de wereld op z'n kop'. Nog te vaak worden slachtoffers on dergeschikt gemaakt aan het opspo ringsbelang: „Ik heb mensen gespro ken die meewerkten aan een onder zoek en vervolgens met heel nare gevolgen zijn geconfronteerd. Denk aan grof geweld, intimidatie, agres sie en afpersing. Dat kan nooit de bedoeling zijn." Het Kamerlid wil dat nieuwe methoden worden on derzocht om de identiteit van getui gen afdoende af te schermen. „Wat zijn de juridische mogelijkheden die het midden houden tussen hele maal geen bescherming en een nieuwe identiteit in het buiten land?" Hennis-Plasschaert vindt dat het voor een getuige te onduide lijk is hoe lang het beschermings programma zal duren, hoe dat eruit zal zien en in hoeverre de getuige fi nancieel wordt gesteund. Een nieu we identiteit voor een beschermde getuige zou ook definitief moeten zijn, in plaats van tijdelijk. De rechter beslist vandaag of trage studenten de 'langstudeer dersboete' mogen krijgen. Vijf vragen over de maatregel die studenten meer dan een doom in het oog is. Wat is de langstudeerdersboete ook alweer? Wie meer dan een jaar langer over zijn opleiding doet, moet vanaf sep tember ruim drieduizend euro door Kumari den Ouden en Annemieke Kooper extra betalen. Dat moet studenten aansporen sneller af te studeren. Studenten zien het als een straf voor het oplopen van studievertra ging. Voorlopig is alleen voor chro nisch zieken een uitzondering ge maakt. Wat gaat de rechter nu doen? De studentenvakbonden span den een rechtszaak aan tegen de Staat om de boete helemaal tegen te houden. Ze zijn bang dat studen ten door de boete niet zullen gaan studeren. Daarnaast vinden ze het niet eerlijk dat de wet geen genade kent voor studenten die bij het be gin van hun studie nog niet wisten dat ze een boete konden krijgen. Ook vinden de bonden dat deeltij ders onevenredig hard worden ge troffen. Onder druk van de Eerste Kamer is besloten dat deeltijdstu denten straks geld krijgen wanneer ze buiten hun schuld vertraging op lopen. Volgens de studenten veran dert voor veel deeltijders in de praktijk helemaal niets. De rechter kijkt vandaag of zij gelijk hebben. 3 Wat kan de rechter nog doen? De wet is toch al goedgekeurd door de Eerste Kamer? Dat klopt, maar ook de wetgever moet zich aan de wet houden, zegt advocaat Tom Barkhuysen. Een rechter kan een wet blokkeren wanneer deze niet 'rechtmatig' is. „Hij mag dat alleen achteraf doen", zegt Barkhuysen. 4 Morgen wordt dus duidelijk of langstudeerders wel of geen boe te krijgen. Dat is deels waar. De rechter hoeft namelijk niet de hele wet goed- of af te keuren, maar kan ook oorde len dat die niet van toepassing mag zijn op deeltijdstudenten, legt Barkhuysen uit. Mocht de rechter de studenten in het ongelijk stel len, dan bieden de verkiezingen van 12 september alweer nieuwe kansen. PvdA en de WD willen de maatregel afschaffen. 5 Wat doen universiteiten en hoge scholen om te voorkomen dat studenten de boete krijgen? Uit navraag bij diverse universitei ten en hogescholen blijkt dat er voorlopig geen speciale maatrege len getroffen worden om de gedu peerde studenten tegemoet te ko men. Een aantal hogescholen heeft al langer een 'zomertraject' waarin verschillende vakken en herkansin gen in de zomer worden aangebo den. AMSTERDAM - Bij een inbraak in bruidswinkel De Witte Koets in Am sterdam zijn vierhonderd bruids- en avondjurken meegenomen. Eigena res Alev Bakir is alles kwijt en moet haar collectie opnieuw opbouwen. Het gaat om jurken van zeshonderd tot duizend euro per stuk. Telfort winl<

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7