Oecumene biedt vorming, debat en film 20 Vlissingen wil extra geld zomerschool van 25 meter hoogte Wedstrijd stripverhaal tekenen over belevenissen tijdens vakantie woensdag 11 juli 2012 Kerken bieden cursussen voor leken „Van procenten snapte ik helemaal niets. Doordat we hier meer aandacht krijgen, gaat het beter." Zaynab Isa (14) uit Vlissingen TERNEUZEN - Als het aan de biblio theek Zeeuws-Vlaanderen ligt hoeft de jeugd zich de komende weken niet te vervelen. De bibliotheek daagt de jeugd uit om in de zomervakantie een strip verhaal te maken over hun vakan tie-ervaringen. Creatieve tekenaars hoeven dat niet alleen te doen, maar kunnen ook samen een strip verhaal maken met medereizigers of thuisblijvers. Alle inzendingen worden tijdens de Kinderboeken week tentoongesteld in de biblio theken in Hulst, Oostburg en Ter- neuzen. De stripverhalen mogen maximaal twee A4tjes groot zijn. Inleveren kan tot uiterlijk 15 sep tember in alle Zeeuws-Vlaamse bi bliotheekvestigingen en digitaal via e-mail r-zvl@bibliotheekzeeuwsvlaanderen.nl. door René Hoonhorst OOSTBURG - Katholieken en protes tanten werken al een tijdje samen in West-Zeeuws-Vlaanderen. Om de oecumenische samenwerking nog meer gestalte te geven, bieden drie kerkgenootschappen hun pa rochianen en gemeenteleden een boekje aan voor het gezamenlijk 'Vormingsaanbod 2012-2013'. De Doopsgezinde Gemeente, de Protestantse Kerk in Nederland en de Interparochiële Vereniging West-Zeeuws-Vlaanderen laten in het boekje zien welke cursussen le ken kunnen volgen. Het kan om 'toerusting voor de liturgie' of bij belstudie gaan of over rouwverwer king. Maar ook debat- en filmavon den zijn in het rijk geschakeerde activiteitenaanbod opgenomen. Het gaat er om dat katholieken kunnen deelnemen aan een cur sus die door een dominee wordt gegeven en protestanten meedoen aan door pastores geleide ontmoe tingen. Bijeenkomsten in het Ka tholiek Pastoraal Centrum in Oost burg, de Kogge in Sluis of de Doopsgezinde Kerk in Aardenburg zijn voor alle gemeenteleden en parochianen toegankelijk. Daarnaast zijn er ook film- en de batavonden die voor alle geïnteres seerden - kerkelijk of niet - open staan. De drie deelnemende ker ken, de gereformeerden voelen tot nu toe niet de behoefte zich aan te sluiten, willen laten zien dat ze meer doen dan het houden van preken, zondagse erediensten en rouw- en trouwplechtigheden, ver klaart pastoor Ignace D'hert. „We willen echt het gesprek aangaan met de maatschappij", vult domi nee Philippe Beukenhorst aan. De twee geestelijke voorgangers en vormingsleider Nico Peterse presenteerden het boekje onlangs. Alle activiteiten staan in het hand zame geschriftje opgesomd. Van el ke cursusactiviteit is te vinden wat ze inhoudt en waar, wanneer en hoe laat ze wordt gehouden. Peterse: „We willen discussiëren over wat het betekent om christen te zijn in de maatschappij van van daag. We willen van elkaar weten hoe we omgaan met ethiek." Men sen kunnen via diverse cursussen en bijeenkomsten hun geloof ver diepen, maar mensen kunnen het ook houden bij 'lichtvoetiger ge sprekken in bezinningsbijeenkom sten'. Het boekje met het vor mingsaanbod voor volgend sei zoen is te vinden in de diverse ker ken of - digitaal - aan te vragen bij de geloofsgenootschappen. Demi (links), Lotte, Zaynab en Tiago maken T-shirts tijdens een les op de zomerschool. Ze krijgen gedurende enke le weken in de zomer extra les in taal en rekenen. foto Ruben Oreel De zomerschool biedt dit jaar 55 Walcherse leerlin gen extra taal- en rekenles sen tijdens hun vakantie. „We heb ben iets meer leerlingen dan vorig jaar", zegt directeur Lyanne Telus- sa. „Maar belangrijker: ze blijven langer. Vorig jaar deden ze twee of drie weken mee, nu blijven ze wel vijf of zes weken." De zomerschool is nu onderdeel van de driejaarlijkse proef Vol gend jaar kan het project nog door gaan, maar daarna is de financie ring onzeker. Telussa: „De grote steden krijgen het overgrote deel van het geld dat landelijk door het ministerie beschikbaar gesteld wordt, maar in Vlissingen hebben we met dezelfde problemen te ma ken. Onlangs bleek uit onderzoek nog dat in Vlissingen de meeste jonge criminelen wonen." Afgelopen vrijdag bracht een dele gatie van het ministerie een be zoek aan de Vlissingse zomer school. Telussa hoopt op extra sub sidie van het Rijk na volgende zo mer. „Dat zou fantastisch zijn voor de kinderen." Van 14 juli t/m 18 augustus zorgen 5 waaghalzen voor een spectaculaire "High Diving Show". Kijk voor meer oeitapark informatie op NEE www.neeltjejans.nl 3A

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 60