Hotel voor twee personen zeeland19 1500 TeamAlert zet Bob in het zonnetje bij Joy Muur van Scheldevest vertelt stukje historie Vijf nieuwe cursussen bij Toonbeeld woensdag 11 juli 2012 Bedenker en eigenaar Laurent Wery is blij met het succes. „We krijgen veel complimenten. De prijs van 1500 euro schrikt sommige mensen misschien een beetje af. Maar de gasten worden wel ontvangen door een lakei." In de mondaine badplaats Knok- ke is een super de luxe hotel voor twee personen geopend. Het staat op het strand aan het Rubensplein, nabij het casino. Wie er een nachtje in luxe wil baden, moet er minstens vijftien honderd euro voor over hebben. door Frank Cijsel Hotel Tender 2 heeft alles in huis voor een sensa tionele of avontuurlijke nacht in een tot in de puntjes verzorgd decor. De eerste gasten waren twee inwoners uit Parijs. Op het strandniveau kunnen de gasten beschikken over een volle dig ingerichte luxe woonkamer, keuken, sanitair en een sauna. De woonkamer is ingericht met alle moderne apparatuur. Op de eerste verdieping bevindt zich de slaapka mer met een zwevend tweeper soonsbed en een jacuzzi. Aan de achterzijde is ook een terras met een adembenemend zicht op de Noordzeekust. Privacy wordt gega randeerd door getinte ruiten en stoffen rolluiken. Inkijk is daar door onmogelijk. Bijna alle toestel len kunnen geregeld worden met afstandsbediening via het internet. Zo kunnen de verlichting en ook de stoffen rolluiken op afstand be diend worden. Buiten wacht een Binnen is ruimte voor feestjes met maximaal twintig personen, maar op het privéstrand kunnen wel twee honderd feestgangers terecht. foto's Peter Nicolai stukje privéstrand. In de hotelprijs van vijftienhonderd euro is een butler inbegrepen, die volledig ten dienste van de klanten staat. Twee sterrenchefs zorgen voor exquise gerechten. En het bestek is natuur lijk van zilver. Er is behoorlijk wat belangstelling voor het hotel. Onge veer honderd mensen hebben zich al gemeld voor een overnachting en dat leidde al tot zo'n veertig re serveringen. Het gemeentebestuur van Knokke-Heist is enthousiast over het hotelletje op het strand. Het wilde er zelfs meteen al tien installeren. Schepen Maxim Wil- lems: „Het zet onze gemeente extra in de kijker als dé luxe bad- stad van de Vlaamse kust." Bedenker en eigenaar Laurent Wery is blij met het succes van zijn hotel op het Knokse strand. „We hebben heel veel complimen ten gehad voor het initiatief. De prijs schrikt sommige mensen mis schien een beetje af, maar er is heel veel inbegrepen. De gasten worden ontvangen door een lakei die een fles Pommery-champagne koel heeft staan en hen helpt met de domotica, internet, audioinstal- latie en de satelliettelevisie. Produ centen van luxe-merken zijn en thousiast. En de plek is natuurlijk uniek. Vanuit de glazen slaapka mer op de bovenverdieping heb je een adembenemend uitzicht van 360 graden. Naast de boekingen or ganiseren we de komende dagen een drietal grote events. In de maand september staat er een groot bruiloftsfeest op de agenda." Het luxe hotel voor twee personen staat tot medio september op het strand van Knokke. Daarna ver huist het naar Franse ski-oorden. PHILIPPINE Hoge snelheden auto's op Braakmanweg Naar aanleiding van klachten van bewoners uit Philippine over hard rijders, hield de verkeerspolitie maandag tussen 16.00 en 19.00 uur een snelheidscontrole op de Braak manweg. Daar geldt een snelheids limiet van 30 kilometer per uur. Elf bestuurders reden te hard, waar van er enkelen reden met een snel heid die varieerde tussen 60 en 70 kilometer per uur. De snelheidscon troles komen herhaaldelijk terug. IJZENDIJKE Veiling curiosa, antiek schilderijen, sieraden Stichting Behoud Hervormde Kerk IJzendijke houdt zaterdag een vei ling van curiosa, antiek, sierade- nen en schilderijen. Aanvang: 19.30 uur. Kijkdagen vrijdag van 14.00 tot 19.00 uur en op de veilingdag zelf van 11.00 tot 16.00 uur. De op brengst van de veiling is voor de restauratie van de kerk. GROEDE Avond van de poëzie in de Grote Kerk In de Grote Kerk van Groede wordt zaterdag vanaf 19.30 uur de avond van de poëzie gehouden. Dichter en organisator Tijs van Bagt presen teert de avond. Van Bagt, Jorien Brugmans, André van der Veeke en Emma Burns dragen voor uit eigen werk. Poëzie en muziek van Peter Quaak en Huibert-Jan Vader wisse len elkaar af gedurende tweemaal een uur. Tussendoor is er pauze. De entree is 6 euro. HULST Hennepkwekerij in de Zandstraat opgerold De politie heeft dinsdagochtend een hennepkwekerij opgerold aan de Zandstraat in Hulst De kweke rij was gevestigd in een voormalig garagebedrijf. Er werden in totaal 268 hennepplanten aangetroffen. De hennepkwekerij is ontmanteld en vernietigd. Er zijn nog geen aan houdingen verricht. CADZAND-BAD - TeamAlert zet za terdag in Cadzand-Bad stappers in het zonnetje die zonder drank op achter het stuur kruipen. De ver keersveiligheidsorganisatie voor en door jongeren komt met de 'Bob- Zone' naar het feest Sense and Dance in discotheek Joy. TeamAlert wil met twee verschil lende Bob-projecten discotheek- en festivalbezoekers bewust ma ken van de risico's van alcohol in het verkeer. Door de Bob in het zonnetje te zetten laat TeamAlert de stappers weten dat het wordt gewaardeerd als iemand zijn ver antwoordelijkheid neemt in het verkeer. Daarom worden feestgan gers die nuchter zijn gebleven be loond. De actie wordt uitgevoerd in opdracht van het Regionaal Or gaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ). TeamAlert richt zich met Bob-Zone op jongeren die na het uitgaan nog met de auto naar huis rijden. De bezoekers van het feest wordt gevraagd wie de Bob is. Die krijgen dan een stempel waaraan ze te herkennen zijn en mogen voor het vertrek een blaastest doen. De Bobs die nuchter zijn ge bleven worden bedankt met een tas vol gadgets. Daarnaast krijgt de vriendengroep uitleg over de Bob-bepaler, een smartphone app waarmee onderling bepaald kan worden wie de Bob wordt. Naast de BobZone organiseert TeamA lert het project 'Bob is Koning' Daarbij spreken twee 'lakeien' van TeamAlert vriendengroepen bij binnenkomst aan met de vraag wie zijn of haar vrienden veilig naar huis rijdt. De Bob wordt ge kroond en mag samen met zijn vrienden op de foto. Stichting TeamAlert zet zich sinds 2000 in om het aantal jonge ver keersslachtoffers terug te dringen met projecten en voorlichting. door Wilma Valk BRESKENS - Een ruim 480 meter lange betonmuur moet straks van een stukje Zwakke Schakel bij Bres- kens een sterke schakel maken. Sinds een week worden dagelijks vier meter lange en tien ton zware stukken voor de muur aangeleverd en geplaatst. „De muur op de locatie Schelde vest zal voor de vakantie niet meer helemaal gereed komen", zegt Ni co Goossen, toezichthouder bij wa terschap Scheldestromen. „We ver wachten dat eind deze week ruim een derde klaar is. In het stuk tot aan de voormalige Veerhaven krij gen we te maken met een paar scherpe bochten. Hiervoor moe ten er passtukken op maat ge maakt worden en dat vergt tijd." De op het oog saaie betonnen muur verbergt enige verrassingen. Zo zijn er aan de zeezijde contou ren van Fort Frederik Hendrik in geperst en aan de landzijde kanon nen. Ook staan er aan de zuidkant langs het wandel- en fietspad be langrijke data vermeld zoals van de Engelse invasie in 1809, de Bel gische Afscheiding in 1830 en de bouw van de Atlantikwal in 1943. Ook aan de noordkant staan jaar tallen, dubbel zo groot en duide lijk vanaf het strand te zien, zodat iedereen straks kan lezen dat ten tijde van Keizer Napoleon Fort Im perial in 1810 en Frederik Hendrik in 1814 werden gebouwd en dat de Deltadijk uit 1990 dateert en het nieuwste stukje Scheldeveste uit 2012. Een meter van de muur ver dwijnt straks onder een dikke klei laag. Op deze opgehoogde klei wor den rode betonzuilen met verschil lende hoogten geplaatst, die de contouren van het oude Fort nog zullen accentueren. Behalve op het pad aan de binnen kant van de muur kan er straks ook aan de noordzijde op de on- derhoudsweg halverwege de dijk gewandeld en gefietst worden. De muur moet 485 meter lang worden. Hij krijgt langzaam gestalte. foto Peter Nicolai TERNEUZEN - Het instituut Toon beeld in Terneuzen heeft het les programma voor komend school jaar uitgebreid met vijf nieuwe cur sussen. De sculptuurklas is een creatief ate lier voor kinderen van 8 tot 12 jaar. Er wordt gewerkt op de draaischijf en met glazuren. Ook piepschuim en hout komen aan bod. Het ate lier experimentele toegepaste gra fiek is vanaf 15 jaar. Er wordt geëx perimenteerd met vorm en kleur en alle denkbare voorwerpen wor den bedrukt. Verder is er een foto grafieatelier voor kinderen van 9 tot en met 12 jaar en het Kling Klang College. Dat is een nieuwe opleiding op het gebied van digita le media. Tenslotte is er Ruimtelij ke vormgeving, een tweejarig ate lier vanaf 15 jaar. Het complete cur sus aanbod staat op de website www.terneuzen.nl/toonbeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59