Overleg huisvesting tunnelbouwers Rootsaert, Rootsaert en Roots... Sluis voorbarig met bord inrijverbod ZEEUWS-VLAANDEREN WOENSDAG 11 juli 2012 17 PZC Tweepersoons hotel 18 en 19 Horecaondernemer Biervliet verbolgen over afwijzen locatie voor tijdelijk onderdak boorpersoneel door Wout Bareman TERNEUZEN - De bouwer van de Sluiskiltunnel heeft nog verschil lende locaties op het oog voor de tijdelijke huisvesting van het boor personeel van de Duitse firma Wayss&Freitag. Het gaat om 100 tot 125 voornamelijk Duitse werk nemers. Dinsdagmiddag pleegde omgevingsmanager Roel van der Woude van aannemerscombinatie BAM-TBI overleg met de gemeen te. EEDE - Het lied Op Djee werd drif tig meegezongen, de omhelzingen waren bijzonder innig en oude herinneringen werden volop opge haald. Ruim honderd leden van de fami lie Rootsaert waren dinsdag bijeen voor een Meet and Greet in de Hof van Eede. Het was het begin van een vijfdaagse familiereünie. Voor de gelegenheid waren een vijftigtal familieleden uit Canada afgereisd naar hun roots in Eede. De aanwezigen werden verwel komd door Nilda Rootsaert, lid van het organisatiecomité en drij vende kracht achter het bijeen brengen van haar familie. De Rootsaerts kwamen in 1939 in Canada terecht. In dat jaar reisde Bertrand als jongste zoon uit een landbouwersgezin met zijn vrouw en kind zijn broer Triphon achter na om een nieuw bestaan op te bouwen. Ze kwamen uiteindelijk in Winnipeg terecht. Inmiddels wonen er een zeventigtal nazaten aan de andere kant van de wereld. De eerste reünie vond in 2000 plaats in Winnipeg. Nilda Rootsae rt was de enige Europese vertegen woordigster van de familie. Daar werd besloten in de Olympische ja ren de bijeenkomsten te blijven or ganiseren. De komende dagen staan verschillende bezoekjes op het programma in Nederland en België. Aanleiding was het recente besluit van B en W om niet zonder slag of stoot akkoord te gaan met de bouw van een tijdelijke huisves ting. Na druk vanuit de gemeente raad deed het college de tunnel bouwer dè suggestie tóch ook huis vesting in bestaande (hotelaccom modaties te onderzoeken. Van der Woude: „Het ligt nu inderdaad al lemaal wat genuanceerder. We be kijken de komende dagen verschil lende opties. Ook nog steeds die van een eigen, tijdelijke hotelvoor ziening. Daarvoor hebben we ver schillende plekken in de hele Ka naalzone op het oog. We willen die eerst doorspreken met omwo nenden." De aannemerscombina tie was al enige tijd in gesprek met de exploitant van hotel-café-restau- rant De Gentsche Poort in Bier vliet. Dat leidde tot een vergun ningaanvraag voor de bouw van een tijdelijke accommodatie in de directe omgeving van het hotel. B en W wezen die echter af Exploi tant Peter van Harn is daar verbol gen over. Het was, volgens hem, een uitgelezen kans voor de onder nemers en de dorpsgemeenschap van Biervliet. Weerstand van de bevolking was niet of nauwelijks te verwachten. Van Harn laakt de houding van 'de politiek'. „Sommi ge dingen moet je overlaten aan de ondernemers. Daar moet de poli tiek buiten blijven." De horeca-exploitant vindt dat het gemeentebestuur zich, alvorens Biervliet als locatie af te wijzen, be ter nog eens in het dossier kan ver diepen. Hij waarschuwt dat de aan nemerscombinatie wel eens zou künnen uitwijken naar een locatie buiten de gemeentegrenzen. Volgens een woordvoerder van de gemeente is manager Van der Woude van BAM-ITB er in het overleg op gewezen dat het college vindt dat ook naar bestaande hotel accommodaties moet worden geke ken. Wordt het uiteindelijk toch een eigen huisvesting, dan dient aan de landelijke huisvestingsnor men te voldoen. door Sheila van Doorsselaer OOSTBURG - De gemeente Sluis is te voorbarig geweest met het be stendigen van een inrijverbod voor vrachtverkeer aan de Oude Kerkstraat in Oostburg. De rust voor de bewoners duurde slechts een weekje, de borden zijn alweer weg. De bewoners van de Oude Kerk straat dachten het begin juli einde lijk voor elkaar te hebben; een in rijverbod. De verkeersmaatregel is een compromis, voortgekomen uit een strijd tussen enerzijds bewo ners van de Oude Kerkstraat en de gemeente, en anderzijds omwo nenden en omliggende bedrijven. Sluis wilde het instellen van een richtingsverkeer, maar na veel pro test is gekozen voor een inrijver bod voor vrachtverkeer. Het ver keersbord werd prompt geplaatst. Iets te vroeg, zo bleek volgens een woordvoerster van de gemeente. „Het inrijverbod leverde sluipver- keer op in omliggende straten. Ook daar willen we zo'n verbod, maar dat verkeersbesluit moet nog genomen worden. Vervolgens wil len we het tegelijk laten ingaan. Dat wordt wel in het najaar." KOEWACHT Scooterrijder ernstig gewond bij val Op de Emmabaan in Koewacht raakte maandagmiddag een 54-jari- ge man uit Stekene ernstig gewond toen hij ten val kwam op het fiets pad. Twee ambulances en de trau maheli kwamen ter plaatse. De man is, na stabilisatie, naar een zie kenhuis in Gent gebracht De oor zaak van het ongeval is onbekend. Mogelijk is de man onwel gewor den en daardoor gevallen. Vier auto's beschadigd bij botsing in file Op de N61 bij Hoek vond dinsdag ochtend een kop-staartbotsing plaats waarbij vier auto's waren be trokken. Een 28-jarige vrouw uit Axel bemerkte te laat de stilstaan de file voor haar en reed tegen de achterste auto. Die schoof naar vo ren en in totaal raakten drie auto's in de file en de auto van de 28-jari- ge vrouw beschadigd. De vrouw brak bij de aanrijding haar pink. Donderdag gaat het gezelschap naar het Watersnoodmuseum en vrijdag volgt een rondleiding door Brugge. Zaterdag wordt de vijfdaagse afgesloten met een rondvaart in Zeebrugge met aansluitend het afscheid in het Canada War Museum in Adegem(B). foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57