15 generaties Sonke zeeland j 19 Nooit meer zoeken naar camping of duiklocatie Studenten al na de zomer naar Scheldekwartier woensdag 11 juli 2012 foto Lex de Meester geworden. Ze woonden vrijwel al lemaal in de Zak van Zuid-Beve land. Het is geen geslacht van avon turiers. Onze generatie heeft echt een sprong genomen, in beroepen en woonplaatsen. Grootvader nam nog eens per jaar een dag vrij om van Wemeldinge naar Borsele te lopen. Daar had hij een broer. Ver der kwam hij niet." Paul is het stamboomonderzoek begonnen. „Als jongste bediende op het gemeentehuis van Wemel dinge moest ik geregeld de kluis in als mensen vroegen naar gegevens over hun familie. Omdat toch nie mand op me lette, ben ik ook eens gaan kijken naar documenten over mijn opa en oma. Ik heb alles be waard, maar nooit meer naar geke ken tot ik tegen mijn pensioen zat als directeur van de Theaterschool in Amsterdam." Toen de broers al lebei weer in Zeeland woonden, raakte Ko ook betrokken bij het onderzoek. Paul Sonke kwam te recht in Vlissingen, geboortestad van zijn echtgenote. Ko vond na 28 jaar huisartsenij in het Noord-Limburgse Lottum een stek in Burgh-Haamstede. Samen automatiseerden ze de onderzoeks gegevens die Paul op kaartjes had verzameld en schakelden ze inter net in. Toen werd het speuren echt recherchewerk. Ko: „We kon den veel makkelijker verbanden gaan leggen tussen gegevens." En de buitenlandse Sonkes kwamen binnen bereik. Die kunnen aanha ken via internet, waar de genealo gie Sonke binnenkort te vinden is. KRABBENDIJKE Jeugd kan meedoen aan skeelerdinic SSC De Poel uit Goes en de Ijs- en skeelervereniging Krabbendijke ge ven deze zomer een aantal skeeler- clinics voor de jeugd. De eerste vindt vanavond plaats op de skeelerbaan in Krabbendijke. Deze clinic begint om 19.00 uur en duurt ruim een uur. De overige cli nics worden gegeven op het ter rein van SSC De Poel in Goes. Meer informatie daarover staat op de website www.sscdepoel.nl. SINT-MAARTENSDIJK Kinderen verkennen met gids landgoedbos Kinderen tot en met tien jaar kun nen vrijdag 20 juli met een natuur- gids van Staatsbosbeheer door het landgoedbos van Sint-Maartensdijk wandelen. Met een tas vol wetens waardigheden neemt de gids kinde ren mee op stap over het speciale dierenvriendjespad. De tocht ver trekt vanaf de Kastelijnsweg. De wandeltocht is van 13.30 tot 15.00 uur. Inschrijven kan voor twee eu ro bij VW Tholen aan de markt in Sint-Maartensdijk. MIDDELBURG Vrijdag besluit over benoeming Bergmann Het kabinet neemt vrijdag een be sluit over de benoeming van Ha- rald Bergmann tot burgemeester van Middelburg. Twee weken geleden sprak de ge meenteraad zijn voorkeur uit voor de benoeming van de 46-jarige Bergmann, die nu nog burgemees ter is van de gemeente Albrands- waard. Als het kabinet akkoord gaat, wordt Bergmann eind augus tus geïnstalleerd. Hij is lid van de WD. KAPELLE Landschappen, musici en stillevens te zien Kees den Braber exposeert zijn werk in de hal van het gemeente huis van Kapelle. Er zijn stillevens, landschappen en musici te zien in vriendelijk-realistische stijl. De schilder toont olieverfschilderijen, potloodtekeningen en grafiek. De tentoonstelling is te bezoeken op maandag tot en met vrijdag te be zoeken in het gemeentehuis aan het Kerkplein. Voor meer informa tie: www.kapelle.nl KAPELLE Duitse organist speelt gevarieerd concert De Duitse organist en muziekpeda goog Karl Maureen speelt vrijdag een concert in de Hervormde kerk in Kapelle. Maureen zal een gevarieerd pro gramma spelen met werken uit de achttiende, negentiende en twin tigste eeuw van onder anderen Jan Krtitel Kuchar, Justin Heinrich Knecht en Johann Sebastian Bach. Het concert begint om 20.00 uur n in de kerk aan het Kerkplein. GOES Brandend rubber bij scootersprint de Poel Stichting Scooterrace en Brom mersprint Organisatie (SBO) houdt zondag voor het eerst in Goes een scootersprint. Scooterrijders racen over een afstand van 150 meter op het industrieterrein in de Poel 2 op de Columbusweg. Inschrijven voor de wedstrijd kan bij aanvang om 8.00 uur. Om 10.00 uur starten de eerste rijders en rond 17.00 zal het toernooi afgelopen zijn. Meer infor matie over het toernooi is beschik baar op: www.stichtingsbo.nl THOLEN Nederlandse Rode Kruis haalt minder op De afdeling Tholen en Reimers- waal van het Nederlandse Rode Kruis heeft dit jaar ongeveer acht honderd euro minder opgehaald dan vorig jaar. Desondanks is de stichting zeer tevreden met de op brengst van bijna negenduizend eu ro. De opbrengst was lager omdat er minder vrijwilligers beschik baar waren voor de collecte. Giften zijn nog steeds mogelijk via sms, RTK2 naar 4333, of via bankreke ningnummer 15.32.24.711 SINT-ANNALAND Natte Laarzentocht door schor en slik Een gids van Staatsbosbeheer loopt vijdag met bezoekers de Natte Laar zentocht op de buitendijkse schor ren en slikken van de Oosterschel- de bij Sint-Annaland. Schorvegeta tie, kustvogels, modderige kreken en een goed verhaal bezorgen de gasten een onvergetelijke tocht. De wandeling begint om 18.00 uur en duurt ruim twee uur. Bij de VW Tholen in Sint-Maartensdijk kan men zich inschrijven. VLISSINGEN - De bouw van studen tenhuisvesting in het Vlissingse Scheldekwartier, is zeker gewor den. De units worden er nog deze zomer neergezet, zodat de studen ten er in het nieuwe collegejaar in kunnen. Het gaat om mobiele units met in totaal 135 studentenkamers, die ko men te staan tegen de gevel van de Machinefabriek. De dozen van zes bij drie meter kunnen naast en op elkaar gestapeld worden. Er ko men ook parkeerplaatsen en een gemeenschappelijke tuin. De huisvesting is tijdelijk. De pro jectontwikkelaar heeft een vergun ning gekregen voor vijfjaar. door Rob Paardekam THOLEN - Recreanten die het ei land Tholen bezoeken, hoeven in de toekomst nooit meer lang te zoeken naar de toeristische loca ties. De SRT is begonnen met het plaatsen van tientallen bordjes. Tholen timmert aan de weg als het om toerisme gaat, maar de be wegwijzering naar de belangrijkste locaties was zeer summier. Daar om hebben de Samenwerkende Recreatiebedrijven Tholen (SRT) zich ingezet voor de komst van een betere bewegwijzering. De af gelopen tijd zijn alle toeristische lo caties in beeld gebracht. Deze week is begonnen met het plaatsen van de bordjes. Er komen er ongeveer 120. Binnenkort vol gen er nog eens 80. Ze verwijzen naar commerciële bestemmingen als campings en horeca, maar ook naar natuurgebieden, pontjes, stranden, musea, monumenten en duiklocaties. De commerciële uitbaters betalen hun eigen bordjes, maar voor de andere bewegwijzering moest de SRT geld bij elkaar sprokkelen. On der meer de Rabobank gaf een bij drage en ook verschillende bedrij ven deden een duit in het zakje. De SRT werd in 2009 opgericht met als doel Tholen op de toeris tische kaart te zetten. Acht cam pinghouders zijn bij het initiatief betrokken. Samen met de gemeen te werkt de SRT aan een integraal plan voor het toerisme. Op heel het eiland Tholen verrijzen de komende tijd zo'n tweehonderd toe- www.eilandtholen.nl ristische 'wegwijsbordjes', zoals hier bij Scherpenisse. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53