Reken- en taallessen in de zomervakantie 55 zeeland i 21 Rolstoeltour succesvol maar zwaar Weer meer hoop voor Britannia Brieven woensdag 11 juli 2012 leerlingen van Walcherse basis- en middelbare scholen gaan deze zomer naar de zomerschool. „De kinderen lopen het risico dat ze in de zomer terugzakken en na de vakantie weer opnieuw moeten beginnen." Sietske Dorleijn, lerares zomerschool Vlissingen. De zomerschool in Vlissingen is vorige week begonnen met haar tweede seizoen. Dit jaar kunnen niet alleen leerlingen van Wal cherse basisscholen, maar ook middelbare scholieren bijles in taal en rekenen krijgen tijdens de zomervakantie. door Cornelleke Blok Het is donderdagmid dag. Demi, Lotte, Zaynab en Tiago zijn druk in de weer met witte T-shirts en kleurige stiften. Ze maken een 'schooluniform' voor de zomer school. De vmbo-leerlingen van het Scheldemond College Vlissin gen bedenken een logo, een slogan en versieren het textiel met zonne tjes, een silhouet van de Vlissingse boulevard of palmbomen. Morgen komen hun ouders kijken en mo gen ze de T-shirts laten zien. Demi kan niet wachten. Ze straalt bij het vooruitzicht van een modeshow. Lerares Sietske Dorleijn zet mu ziek aan, want op de zomerschool is ook ruimte voor gezelligheid. Sietske Dorleijn De 13-plus-groep van de zomer school is bedoeld voor leerlingen van vmbo basis of kader, die moei te hebben met taal en rekenen. In totaal doen acht leerlingen mee. „En er kunnen er nog meer bij." Vanochtend hebben de leerlingen les gekregen in procenten en moei lijke woorden, aan de hand van het thema kleding. Ze berekenden bijvoorbeeld hoe je uitrekent wat een kledingstuk in de uitverkoop kost, als een winkel 30 procent kor ting geeft. „Op de zomerschool werken we met levensecht leren", legt ze uit. „Als ik een les geef over breuken, dan halen we een stuk chocola om het uit te leggen, of we gaan naar het strand voor een les over plattegronden. We willen de kinderen iets laten beleven en ze iets extra's meegeven, omdat ze dat thuis vaak niet meekrijgen. Ze vervelen zich tijdens de zomerva kantie. Bovendien lopen de kinde ren risico dat ze in de zomer terug zakken en na de vakantie weer op nieuw moeten beginnen. Als ze be zig blijven met taal en rekenen, ge beurt dat niet." Demi Hoevenaar (13) uit Oost-Sou burg en Lotte Becks (13) uit Vlissin gen meldden zich samen aan voor de zomerschool. „Eerst leek het ons saai, maar dat valt mee. We doen tussendoor ook spelletjes", zegt Demi. Lotte vindt de lessen ook handig. „Ze leggen beter uit dan op de middelbare school, daar door snap ik het nu beter." Zaynab Isa (14) uit Vlissingen wilde eigen lijk niet naar school in haar vakan tie. „Ik zag er tegenop, want ik wil leuke dingen doen. Mijn moeder zei dat ik iets nuttigs moest doen." Ze heeft wel iets geleerd. „Van pro centen snapte ik helemaal niets. Doordat we hier meer aandacht krijgen, gaat het beter." door Claudia Sondervan KAMPERLAND - Met de opbrengst van 104.000 euro is de aanschaf van een nieuwe rolstoelbus verze kerd, maar Kamperlander Wijn and Zwemer, inmiddels veteraan van de actie Rolling on Wheels twijfelt hardop of hij nog eens aan de monstertocht per elektrische rolstoel zal deelnemen. „Het was zwaar, deze keer. Ik weet niet of ik over twee jaar de conditie heb om het weer te doen." In een karavaan van dertien rol stoelers, allemaal jonge mensen met grote bewegingsbeperkingen, legde Zwemer in zeven dagen 450 kilometer af op een route die vrij dag 30 juni begon in Kamperland. Via Arcen, waar de. stichting Rol ling on Wheels een speciale vakan tiebungalow heeft, voerde de tocht naar de finish in Hoek van Hol land op zaterdag 7 juli. Oververhitte accu's, fikse regen buien, materiaalpech en enkele deelnemers die door ziekte onder weg af moesten haken - het zat de ze keer niet mee. Zwemer zat er zelf ook even doorheen. „Ik was kort ervoor ziek en het heeft me meer gekost dan ik dacht." Doel van de tocht was zoveel mogelijk sponsorgeld binnen te krijgen die de stichting, die vervoer- en vakan tiemiddelen voor mensen met gro te fysieke beperkingen regelt, aan wendt om vakantiemogelijkheden te creëren. Zwemer raakte bekend met de stichting via de rolstoel- hockeyvlub en maakt zelf ook ge bruik van de speciaal ingerichte va kantiecamper. Tot nu toe is hij de enige Zeeuw in het deelnemers veld. Wijnand denkt dat het ligt aan de geringe bekendheid die Rol ling on Wheels heeft bij Zeeuwen. VLISSINGEN - De herrijzenis van Hotel Britannia in Vlissingen is weer een stap dichterbij. Het Ge rechtshof in Den Bosch doet na melijk voorlopig geen uitspraak in de zaak rond het eigendom en dat biedt perspectieven. De strijdende partijen, vastgoedbe heerder AW en de gemeente Vlis singen, voeren al een paar maan den overleg over de heikele kwes tie. Het vertrek van wethouder Piet Polderman heeft die gesprek ken volgens Jorgen Geurts in een stroomversnelling gebracht. „Met Polderman ging het gewoon niet. Met de wethouders Damen en Van Dooren wel. Een vonnis van het hof zou de zaken weer op scherp hebben gezet. Dan zouden we weer toch tegenover elkaar ko men te staan." Zowel de gemeente als AW wil len eigenlijk al jaren hetzelfde: de kale vlakte aan Boulevard Evertsen zo snel mogelijk bebouwen. Daar voor moeten alleen eerst nog heel wat financiële hobbels overwon nen worden, aangezien beide par tijen beweren het eigendomsrecht te hebben. Dat gaat over vele mil joenen. Geurts: „Maar ook daar gaan we uitkomen." De bedoeling is dat er een hoog waardig hotel terugkomt, een res taurant van datzelfde niveau en ap partementen met een zorgcompo- nent. Ook wordt nagedacht over een vorm van recreatie. Er zouden investeerders voorhanden zijn. Voor dit idee heeft AW in de loop der jaren al diverse tekeningen la ten maken. Voor één daarvan be staat al een bouwvergunning. Als AW en de gemeente kiezen voor een ander plan, dan moet het be stemmingsplan worden gewijzigd. Bezwaren van buurtbewoners daartegen hebben Britannia ruim tien jaar geleden uiteindelijk de nek omgedraaid. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Kunstijsbaan Bij deze reageer ik op het artikel 'Droom kunstijsbaan lijkt nu defi nitief voorbij'. Schaatsvereniging De Poel heeft in zijn rapport aange geven dat de exploitatie van een kunstijsbaan op zich rendabel is, echter de financieringslasten kun nen hieruit niet betaald worden. Wanneer de overheid de aanleg fi nanciert, kan ook Zeeland een kunstijsbaan hebben zoals alle an dere provincies in ons land. Vol gens uw artikel echter meent wet houder De Bat dat er meer men sen naar een voetbalveld gaan dan naar een ijsbaan. Op een ijsbaan worden per dag elke dag 500 kaart jes verkocht, dat is toch echt heel wat anders dan scheidsrechter De Bat met 22 voetballers op zaterdag middag en vier man langs de kant. De verhuur van het voetbalveld waar De Bat zo veel waarde aan hecht gaat geheel op aan kosten van onderhoud en gras maaien. De aanleg van de ijsbaan in Ensche de is gerealiseerd voor minder dan 10 miljoen. Dat lijkt veel geld, maar daarvoor krijgt Zeeland wel een topattractie waar Zeeuwen gezond kunnen sportenwaar onze be langrijke toeristische sector voor deel mee kan doen, en waar bedrij ven een boterham kunnen verdie nen. Wanneer de provincie en gemeen ten gezamenlijk de kosten delen, is de financiering geen enkel pro bleem. Kijken we dan naar het be stedingsgedrag van onze gedepu teerde, die wel achteloos 60 mil joen uittrekt om ambtenaren ouder dan 57 jaar met pensioen te sturen, dan concludeer ik dan onze volksvertegenwoordigers zeker wel de middelen hebben, maar helaas niet de visie en daadkracht om Zee land vooruit te helpen. Jan Pieter Wisse Voorstraat 22, Colijnsplaat Koolstoffilter In de krant van maandag 25 juni staat een advertentie van de web winkel betreffende een koolstoffil ter dat op een waterfles kan wor den geplaatst om het water te filte ren. In deze advertentie staat o.a.: door het koolstoffilter worden chloor en andere organische bacte riën verwijderd. De hoeveelheid fouten in deze paar woorden is ongekend. Chloor is geen bacterie; organische bacteri ën is onzin (alle bacteriën zijn orga nisch) en dat een koolstoffilter bac teriën uitfiltert is niet waar (de ont werper van zo'n filter zou zeker de Nobelprijs krijgen). Misschien heeft de schrijver van de filtereigenschappen op school wat gemist over elementen; organische stoffen; anorganische stoffen en bacteriën. Peter Zappeij Burgemeester M. Bollelaan 6, Burgh-Haamstede. Aff van zaterdag 7 juli). Er wordt hypotheekrenteaftrek misgelopen. Wat een misser. Er is geen con structie voor een particulier te be denken waarin een hogere aftrek gunstiger uitvalt. Minder lenen is minder aftrek maar immers ook minder rente betalen. Het eigenwo- ningforfait vervalt. Per saldo enkel voordeel. Ook bij verhuizing hoeft minder of niet meer bijgeleend te worden. Het artikel praat mee met de banken en hypotheekadviseurs die het hebben gepresteerd om ja renlang met 4e worst van de hoge hypotheekrenteaftrek hun klanten ten faveure van hun eigen inkom sten te veel te laten lenen. En dat is een van de oorzaken van de crisis waarin wij ons nu bevinden. Foei. Ton Begijn Puccinilaan 17, Vlissingen Wandelparadijs ossen Nog nooit zo'n flagrante drog reden gehoord om niet af te lossen dan die in het artikel over de geva ren van vervroegd aflossen (krant Zoals terecht wordt opgemerkt in 'Afzien op een trillende mountain bike' (Zomerkrant 6 juli) zijn in de ze streek nog relatief veel onverhar de wandel- en grindpaden. Echte wandelaars maken daar graag ge bruik van vanwege de rust en de mogelijkheid ongestoord van de na tuur te genieten. Volgens Reinder de Jong van het Routebureau Zeeland heeft ieder een met de aanleg van het moun tainbikeroutenetwerk nu de ruim te gekregen zijn hobby te beoefe nen zonder gehinderd te worden door de buitenactiviteiten van an deren. Helaas ziet hij de wande laars over het hoofd, die nu hun onverharde wandelpaden moeten delen met mountainbikers, met al le ongewenste gevolgen van dien. Zoals op het Grenslandpad van Sluis naar Thorn (363 kilometer). Tot mijn verbijstering heb ik de af gelopen maanden moeten constate ren dat het mountainbikeroutenet werk in deze streken over delen van dit Grenslandpad is gelegd. Hij zou het netwerk graag uitgebreid willen zien tot Maastricht. Het is niet te hopen dat daarvoor de rest van het Grenslandpad gebruikt gaat worden. jannie Trouwborst Markiezenstraat 10, Philippine Johannis de Rijke Geboren op 5 december 1843 te Co lijnsplaat en overleden op 20 janua ri 1913 te Amsterdam ligt Johannis de Rijke begraven in graf N-I-0431 op Zorgvlied. Hij staat vermeld op de lijst van aldaar begraven beken de Nederlanders, zoals Harry Mu- lisch, Hans van Mierlo, Ischa Meijer, Annie M.G. Schmidt en ve le anderen. Zijn graf wordt regelma tig bezocht door Japanse toeristen en ligt nogal verscholen. De fami lie heeft aangegeven een herbegra fenis met een ander monument passend te vinden. Samen met een comité zoekt Zorgvlied nu naar de benodigde middelen voor een pas send nieuw monument op een nieuwe centrale plaats op Zorg vlied. Dit graf zal voorzien worden van een bronzen buste, zoals op 15 mei 2000 is geplaatst in Colijns plaat, samen met bronzen platen waarop zijn 'staat van dienst' in het Nederlands en Japans wordt vermeld. De plechtige inwijding zal plaats hebben op 20 januari 2013 vanuit de dan gerenoveerde aula Rijks monument). A.F.H.Nesvadba Hoofd Zorgvlied, Amsteldijk 273 Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49