Overleg over huisvesting tunnelbouwers 20| zeeland Vlissingen wil extra geld zomerschool High Diving van 25 meter hoogte Watersnoodmuseum ligt goed op koers met bezoekersaantallen woensdag 11 juli 2012 1 S OUWERKERK - Het Watersnoodmu- seum in Ouwerkerk heeft: tot nu toe ongeveer evenveel bezoekers ontvangen als vorig jaar rond deze tijd. Dinsdag werd de 25.000ste be zoeker verwelkomd. Het negen koppige gezelschap waar deze be zoeker deel van uitmaakte, kregen behalve gratis entreebewijzen ook een brochure van het museum, kinderboeken over de watersnood ramp en het boek Watersnood van Kees Slager. Of de teller bij het museum aan het eind van het jaar weer op 60.000 bezoekers staat, hangt vol gens Lianne van den Beemt van het Watersnoodmuseum af van het weer. Omdat het weer in au gustus vorig jaar slecht was, von den veel toeristen in het museum een alternatieve dagbesteding. Horecaondernemer boos over afwijzen locatie door Wout Bareman TERNEUZEN - De bouwer van de Sluiskiltunnel heeft nog verschil lende locaties op het oog voor de tijdelijke huisvesting van het boor- personeel van de Duitse firma Wayss&Freitag. Het gaat om 100 tot 125 voornamelijk Duitse werk nemers. Dinsdagmiddag pleegde omgevingsmanager Roel van der Woude van aannemerscombinatie BAM-TBI overleg met de gemeen te. Aanleiding was het recente besluit van B en W om niet zonder slag of stoot akkoord te gaan met de bouw van een tijdelijke huisves ting. Na druk vanuit de gemeente raad deed het college de tunnel bouwer de suggestie tóch ook huis vesting in bestaande (hotelaccom modaties te onderzoeken. Van der Woude: „Het ligt nu inderdaad al lemaal wat genuanceerder. We be kijken de komende dagen verschil lende opties. Ook nog steeds die van een eigen, tijdelijke hotelvoor ziening. Daarvoor hebben we ver schillende plekken in de hele Ka naalzone op het oog. We willen die eerst doorspreken met omwo nenden." De aannemerscombina tie was al enige tijd in gesprek met de exploitant van hotel-café-restau rant De Gentsche Poort in Bier vliet. Dat leidde tot een vergun ningaanvraag voor de bouw van een tijdelijke accommodatie in de directe omgeving van het hotel. B en W wezen die echter af Exploi tant Peter van Harn is daar verbol gen over. Het was, volgens hem, een uitgelezen kans voor de onder nemers en de dorpsgemeenschap van Biervliet. Weerstand van de bevolking was niet of nauwelijks te verwachten. Van Harn laakt de houding van 'de politiek'. „Sommi ge dingen moet je overlaten aan de ondernemers. Daar moet de poli tiek buiten blijven." De horeca-exploitant vindt dat het gemeentebestuur zich, alvorens Biervliet als locatie af te wijzen, be ter nog eens in het dossier kan ver diepen. Hij waarschuwt dat de aan nemerscombinatie wel eens zou kunnen uitwijken naar een locatie buiten de gemeentegrenzen. Volgens een woordvoerder van de gemeente is manager Van der Woude van BAM-ITB er in het overleg op gewezen dat het college vindt dat ook naar bestaande hotel accommodaties moet worden geke ken. Wordt het uiteindelijk toch een eigen huisvesting, dan dient aan de landelijke huisvestingsnor men te voldoen. „Van procenten snapte ik helemaal niets. Doordat we hier meer aandacht krijgen, gaat het beter." Zaynab isa (14) uit Vlissingen De zomerschool biedt dit jaar 55 Walcherse leerlin gen extra taal- en rekenles sen tijdens hun vakantie. „We heb ben iets meer leerlingen dan vorig jaar", zegt directeur Lyanne Telus- sa. „Maar belangrijker: ze blijven langer. Vorig jaar deden ze twee of drie weken mee, nu blijven ze wel vijf of zes weken." De zomerschool is nu onderdeel van de driejaarlijkse proef Vol gend jaar kan het project nog door gaan, maar daarna is de financie ring onzeker. Telussa: „De grote steden krijgen het overgrote deel van het geld dat landelijk door het ministerie beschikbaar gesteld wordt, maar in Vlissingen hebben we met dezelfde problemen te ma ken. Onlangs bleek uit onderzoek nog dat in Vlissingen de meeste jonge criminelen wonen." Afgelopen vrijdag bracht een dele gatie van het ministerie een be zoek aan de Vlissingse zomer school. Telussa hoopt op extra sub sidie van het Rijk na volgende zo mer. „Dat zou fantastisch zijn voor de kinderen." Demi (links), Lotte, Zaynab en Tiago maken T-shirts tijdens een les op de zomerschool. Ze krijgen gedurende enke le weken in de zomer extra les in taal en rekenen. foto Ruben Oreel sluifje aan Van 14 juli t/m 18 augustus zorgen 5 waaghalzen voor een spectaculaire "High Diving Show" Kijk voor meer informatie op www.neeltjejans.nl DEITAPARK tLLI JCX

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48