Evenement leidt tot gemor zeeland 19 Toeristendagen Junior Kamer gastheer voor Nationaal Congres commentaar Dubbeltje Bergmann woensdag 11 juli 2012 Al tientallen jaren worden in de maanden juli en augustus in Zierikzee de Toeristendagen gehouden. De eerste ging dinsdag van start, de laatste is op dinsdag 14 augustus. Telkens van 10.00 tot 17.00 uur in het centrum. Aan de toerist ligt het niet. Die komt (nog) massaal naar de Toe ristendagen in Zierikzee. Dat er veel schort aan het evenement komt door onenigheid tussen or ganisator en winkeliers. door Ton van den Nouweland Halverwege de eerste Toeristendag, dins dag in Zierikzee, moet op last van de gemeente de elastiek- springattractie worden afgebroken. Winkeliersvereniging Neptunus en organisatiebureau Star Promo tions verwijten elkaar dat zij verge ten zijn vergunning aan te vragen. Deze situatie is tekenend voor de start van de zes Toeristendagen, el ke dinsdag tot eind augustus in het centrum van Zierikzee. Die worden voor het eerst georgani seerd door het bureau Star Promo tions uit Bleiswij k, nadat de Zierik- zeese winkeliersvereniging de Zeeuwse organisator Hans Luijcx aan de kant had gezet. Net als Luijcx heeft Star Promo tions de opdracht een braderie te organiseren die voor de winkeliers de 'kostenneutraal' is. Met andere woorden: alles moet worden ge daan met de huuropbrengst van de marktkramen. Bovendien wil len de winkeliers kwaliteit: een di vers aanbod en wat attracties er om heen. „Binnen de gegeven mogelijkhe den heb ik alles gedaan", vertelt Martin Heydeman van Star Promo tions. „Ik had graag een bandje neergezet. Maar ja, daar is geen De eerste Toeristendag in Zierikzee trok dinsdag veel publiek. Maar de winkeliersvereniging vindt dat de markt te weinig vermaak en variatie biedt. foto's Dirk-jan Gjeltema geld voor. Verdeeld over de markt staan drie attracties: ponyrijden, een draaimolen en elastieksprin- gen. Die staan daar voor eigen reke ning en risico. Meer kan ik niet doen. Uit de verhuur van negentig kramen moet ik schoonmaakkos ten, precariorechten en de reclame betalen. Dan blijft er voor attrac ties niets over. En ik hoef echt niet het onderste uit de kan." Agnes van Velzen van de slagerij aan de Schuithaven heeft er vrede mee dat dit jaar geen oude ambachten op haar pleintje staan. „Nu heb ben we het zelf maar leuk ge maakt met wat eettentjes, een ex positie en iets voor de jeugd." Petra Heinzelmann, binnen Neptunus verantwoordelijk voor de Toeristendagen, is ontevreden: „Wij hadden maat werk verwacht van Star Promo tions. Maar wat doen ze? Ze zetten wafels naast poffertjes, naast olie bollen. Het is ook niet goed om een groentekraam voor de deur van een supermarkt te zetten. Zelf verkoop ik kleding en schoenen. En wat staat er voor mijn deur: kle ding en schoenen. Ook de gevraag de kwaliteit ontbreekt. Het is alle maal weer meer van hetzelfde." Volgens Heinzelmann schort er ook wat aan de communicatie bij Star Promotions. „Dat het op de kindermarkt niet druk is, is niet raar. De kinderen weten pas sinds een week dat ze op het Havenpark mogen staan, nu op hun oude stek de Grote Kerk wordt verbouwd." Over zes weken moet met Star Pro motions maar eens stevig worden geëvalueerd, vindt Heinzelmann, die besluit met: „De meeste winke liers, zeker kledingzaken, zitten to taal niet te wachten op de Toeris tendagen. Daar komen toch ande re mensen op af dan het gemid deld winkelend publiek." Ondernemersvereni ging Neptunus heeft geen geld om dat de leden niet te veel contributie willen betalen. Daarom kan haar niet kwalijk worden genomen dat de muzi kanten en clowns niet over el kaar buitelen tijdens de Toeris tendagen in Zierikzee. Dat wordt al anders als blijkt dat Neptunus van organisatie bureau Star Promotions ver wacht dat het een gevarieerde markt met vermaak neerzet, zonder dat daar ook maar één cent tegenover staat. Dan gaat het er sterk op lijken dat de winkeliers voor minder dan een dubbeltje op de eerste rang willen zitten. Zierikzeese neringdoenden heb ben de reputatie het zelden met elkaar eens te zijn, maar voor het schrappen van het Mei-voor deelboekje en de December-ze- gelactie bereikten ze dit voor jaar binnen een minuut over eenstemming. Ook het plan om de koopavond te schrappen werd eensgezind omarmd. Het levert per slot van rekening meer op om elke dag een uurtje langer open te blijven dan de koopavond in stand te houden. Dat geeft een rare smaak in de mond: de con sument als geldmachine. Nu ook nog hardop wordt ge zegd dat de meeste winkeliers echt niet zitten te wachten op de Toeristendagen, die toch dui zenden mensen op de been brengen, ziet het er naar uit dat de Zierikzeese middenstand zijn eigen graf aan het delven is. De broers Paul (links) en de in Burgh-Haamstede woonachtige Ko Sonke met het resultaat van 21 jaar naspeuringen. zierikzee - De Junior Kamer Schouwen-Duiveland is gastheer van het Nationaal Congres 2013. Tijdens dit evenement, dat in het eerste weekend van oktober plaats vindt op Deltapark Neeltje Jans, verwacht de organisatie zo'n zes honderd jongeren van andere afde lingen van JCI Nederland, de over koepelende organisatie. Voor de organisatie van het jaarlijk se evenement gaan de lokale afde lingen de strijd aan met elkaar. De Junior Kamer Schouwen-Duive land wist in mei de meeste stem men te verzamelen. „De uitvalba sis voor de workshops en het feest is Neeltje Jans, maar de gasten ver blijven vooral op Schouwen-Duive land", vertelt Aard-Jan Verschuure van de Junior Kamer Schou wen-Duiveland. Het voormalig werkeiland is volgens hem de per fecte locatie voor het evenement. „Ons thema is 'energiek', in een omgeving met de pijlerdam, de ge tijden en de windmolens komt dat goed tot z'n recht." Het thema komt verder terug in de workshops die overdag op het programma staan. Voor de feesten die 's avonds plaatsvinden, richt de Junior Kamer maandag een af zonderlijke stichting op bij Klaas- sen Notarissen in Zierikzee. www.nc-2013.nl GOEDEREEDE Politie neemt rijbewijs in van hardrijders De politie heeft dinsdagochtend vroeg op Goeree-Overflakkee van twee automobilisten het rijbewijs ingenomen. Een 39-jarige man uit Brielle reed bijna 200 kilometer per uur op de N215 tussen Nieu- we-Tonge en Stellendam, waar 80 kilometer is toegestaan. Op de N57 tussen de Brouwersdam en Stellendam reed een man (25) uit Sommelsdijk 141 kilometer per uur, waar 80 het maximum is. HOEDEKENSKERKE Twee gewonden door uitslaande brand Een man en een vrouw zijn dins dag in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis gebracht nadat er uitslaande brand had gewoed in hun huis aan de Kasteelhoekstraat in Hoedekenskerke. De slachtoffers hebben hete rook ingeademd. Buren meldden de brand om 14.00 uur. Het vuur is waarschijnlijk be gonnen in de keuken van het huis. Er is grote schade aangericht aan de woning. ZIERIKZEE Gratis wifi op drie lokaties In het centrum van Zierikzee, Burgh-Haamstede en Renesse komt binnen twee tot drie weken een openbaar Wifi-netwerk be schikbaar. Mensen kunnen dan met de mobie le telefoon of tablet verbinding leg gen met het internet. Kleine be standen downloaden of versturen is gratis, voor meer MB's moet wor den betaald. De gemeente Schouwen-Duiveland betaalt mee aan het project. MIDDELBURG GS: Zeelandbrug dicht tijdens avondspits Het college van Gedeputeerde Sta ten heeft dinsdag ingestemd met voorstel om de openingstijden van de Zeelandbrug aan te passen. Met de wijziging per 1 januari 2013 kan het wegverkeer op werkdagen gegarandeerd doorrijden tussen 16.50 en 17.40 uur. Voor de och tendspits bestaan nu al aangepaste bedieningstijden, zodat het wegver keer minder hinder ondervindt van vertraging die ontstaat door een geopende brug. middelburg - Het kabinet neemt vrijdag een besluit over de benoe ming van Harald Bergmann tot burgemeester van Middelburg. Twee weken geleden sprak de ge meenteraad zijn voorkeur uit voor Bergmann. Als het kabinet ak koord gaat, wordt Bergmann eind augustus geïnstalleerd. BUNADER In het artikel over overlast van vechtende jongeren in Renesse is door een misverstand een fout ge slopen. Het politierapport over de ze vechtpartij vermeldt niet dat de jongeren van de camping zijn ge zet. Dat is in eerste instantie een verantwoordelijkheid van de cam pingeigenaar zelf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47