Financiële meevaller voor gemeente SCHOUWEN-DUIVELAND Brieven bevolkingsonderzoek zoek Doorstappen voor BAS almanak Smart WOENSDAG 11 juli 2012 17 PZC Koude start toeristendag 18 en 19 Rijk kort minder op inkomsten gemeente dan verwacht door Melita Lanting ZIERIKZEE - Het Rijk kort minder op de gemeentelijke inkomsten dan verwacht. Dat is goed nieuws voor de inwoners van de gemeen te Schouwen-Duiveland. Wethou der Ad Verseput (financiën) had gerekend op een korting van mini maal 1,2 miljoen euro, maar het is nu ruim 350.000 euro. „Dat valt heel erg mee", zegt Verse put. „Natuurlijk zien we liever he lemaal geen korting, maar dit is een meevaller." Toch is het niet al leen maar positief nieuws volgens Verseput „Er is nog veel onzeker heid over landelijke voorstellen." Dat heeft te maken met de val van het kabinet. Pas ruim na de verkie zingen zal helemaal duidelijk wor den hoeveel bezuinigingen een nieuw kabinet wil gaan doorvoe ren. Dan ook- wordt duidelijk wat de gemeenten hiervan voor de kie zen krijgen want de groei of krimp van het gemeentefonds is gekoppeld aan de groei of krimp van de Rijksbegroting. Dit wordt het 'samen trap op en trap af sys teem genoemd. Bovendien mogen de gemeenten hun kasgeld niet meer naar een bank van eigen keu ze brengen. Alle geld moet naar de Staat. Dit zogenoemde 'schatkist- bankieren' gaat de gemeente in het meest gunstige geval 40.000 euro per jaar kosten omdat de Staat niet of nauwelijks rente uit keert. Verseput waarschuwt daar om de gemeenteraad voor teveel optimisme. „Het college heeft het dringende advies om voorzichtig om te gaan met het financieel be leid." Een doorkijkje naar de finan ciële situatie in de komende jaren leert dat in 2013 de gemeente in eens bijna een miljoen minder in komsten heeft. Maar de gemeente staat er volgens Verseput uiteindelijk nog niet zo slecht voor. Dat komt volgens hem vooral omdat Schouwen-Duive land in de afgelopen jaren al veel bezuinigd heeft, waardoor er nu geen grote tekorten ontstaan. „Dat zie je bij sommige gemeenten wel anders", zegt hij. In de afgelopen jaren heeft de gemeente ruim ne gen miljoen euro bezuinigd op het beleid en de eigen organisatie. Het laatste miljoen hoopt Verseput voor het einde van dit jaar binnen te halen. ZIERIKZEE - Het is misschien het begin van een traditie. Dinsdagochtend vroeg begon op de Nieuwe Haven in Zierikzee de eerste BAS-loop. De deelnemers lopen dagelijks 25 kilometer. Begin- en eindpunt is telkens eetca fé De Banjaard in Zierikzee. Volgens deelne mer Jolanda van der Linde zat de sfeer er goed in. Vandaag voegen zich vier mensen bij de ne gen wandelaars die dinsdag meededen. Vrij dag is de laatste dag. Dan wordt duidelijk hoe veel er is ingezameld voor de BAS stichting. Die is bedoeld om geld in te zamelen voor on derzoek naar juveniele dermatomyositis; een chronische ontstekingsziekte, waaraan Zierik- zeeënaar Bas van den Ouden in 2010 op 9-jari- ge leeftijd overleed. foto Dirk-Jan Cjeltema xtix&sssst&ss&z?. BURGH-HAAMSTEDE - Brieven met een oproep voor het bevolkingson derzoek borstkanker zijn niet aan gekomen bij veel adressen in de Schouwse Westhoek. Het gaat om hele straten in Burgh-Haamstede en andere dorpen in de Westhoek. Bevolkingsonderzoek Zuid West kwam er achter dat brieven niet waren aangekomen omdat hele groepen vrouwen niet kwamen op dagen bij de onderzoeksbus in Zie rikzee. Vrouwen tussen de 50 en 75 jaar krijgen eens in de twee jaar een uitnodiging voor het bevolkingson derzoek. Meestal staat in de brief een datum en tijdstip waarop ze in Zierikzee bij de onderzoeksbus worden verwacht. De brieven zijn verstuurd via Post NL. „Het is zeer betreurenswaar- Tip? redactie@pzc.nl dig wat hier is gebeurd", zegt woordvoerder Werner van Baste- laar van Post NL. „Wij zullen uit zoeken wat er aan de hand is." Bevolkingsonderzoek Zuid-West roept vrouwen uit Burgh-Haamste- de en de Westhoek op zich te mel den als ze dit jaar een oproep had den verwacht voor het bevolkings onderzoek. Het telefoonnummer is 088-2482000. Die aankomend journalist maakte een veelbelovende start bij de Beve- landse redactie. Bij binnenkomst had hij al ideeën over verhalen uit circuits waar de qua leeftijd wat bezadigder redactie leden zich niet zo vaak in mengen: de tekno-muziekscene, illegale house feesten en meer van dat werk. Via zijn - overigens onverdachte - vrijwil ligerswerk in de verslavingszorg liep hij onlangs weer tegen een potentieel nieuwsverhaal aan: er zou sprake zijn van een dreigende gemeentelijke banuloek over deze ontspanningsmid delen. Dat behoefde verificatie bij de bevoegde instantie. Het was even zoekenmaar toen wist hij de weg: „Ik bel wel even met de wethouder recreatie."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45