5 iltieme vakantiegevoel' Vooruitblik lam woensdag 11 juli 2012 OOSTKAPELLE Vakantie Bijbelclub Wijs op reis! Van maandag 9 juli tot en met vrijdag 13 juli is de Va kantie Bijbelclub is er weer. Van 10.00 tot 12.00 uur (inlooptijd vanaf 09.30 uur) gaan luisteren naar verha len, lekker zingen, knutselen en nog veel meer... Kin deren vanaf 4 jaar zijn welkom en er is een speciale tienergroep! Ben je op vakantie of woon je in de buurt? Kom ook naar de de Vakantie Bijbelclub in Oostkapelle! Locatie: Noordweg 34 Zeeuws landschap in de tuin. Achter het museum Terra Maris ligt een landschaps tuin met een oppervlakte van 2,2 ha. Zeeuwse land schappen met hun bijbehorende planten en insecten zijn in het klein te bewonderen. Ruik de planten, be spiedt de insecten en luister naar het verhaal van de tuinman. Maximaal 20 deelnemers. Deelname: en treeprijs museum. Bij de balie melden voor deelname. Duinvlietweg 6, van 11.00 tot 12.00 uur. RENESSE 3 Torenbeklimming Jacobuskerk. Elke woensdag- en zaterdagochtend tijdens de openstelling kerk aan de Dorpsringvan 10.00 tot 13.00u. De kerk is in juli en augustus op dins dag tot en met zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur en tijdens avond/nachtmarkten in juli en augustus van 19.00-22.00 uur. Achter in de kerk is een inloophuis met leestafel (kran ten etc.), boekentafel, WereldWinkel-producten en een kinderspeelhoekje. Deze zomer is er ook een ex positie met schilderijen en gedichten in het Zeeuws getiteld Zeeuwse Staties. Op het kerkterrein is tot 21 juli en van 4 tot 11 augustus het Reev-team (Recrea tie-evangelisatie) actief met kinder- en jeugdwerk op de ochtend en avond. SCHOONDIJKE Voetbal- en Boerengolf. Rondom de boerderij is er een groot 'golfterrein uitgezet, waar het voetbalgolf, dan wel het boerengolf gespeeld kan worden. In tien ludieke holes kan het terrein worden afgelegd. Een spelletje boeren- of voetbalgolf kan gecombineerd worden met een hapje en een drankje en zelfs met overnachtingen. Sasputsestraat 14, 0117-401379 info@hetklinket.nl www.hetklinket.nl SLUIS Rondleidingen op struisvogelboerderij Monnikenwer- ve, Hogeweg 1, Sluis. Informatieve uitleg over de intri gerende struisvogel op misschien wel de leukste be- zoekboerderij van Nederland. Bekijk en aai de loopvogels en kom alles over ze te weten. Daarnaast cadeaushop, tearoom, eieren, vlees, lederwaderen, veren, documentatie enz. Openingstij den dagelijks van 11.00 tot 15.30 uur. Info: 0117-492131 e-mail: info@destruisvogel.nl www.destruisvogel.nl THOLEN Rondleiding Tholen. Wandel met onze gids door het eeuwenoude stadje Tholen, en bekijk het oude stad huis ook eens van de binnenkant. De tijden van wel- leer gaan herleven. Vanaf De Vlinderbloem, Hoog straat 14-16, van 13.30 tot 15.00 uur. WESTENSCHOUWEN Steltloper skeltertocht, langs de meest vogelrijke ge bieden van Schouwen-Duiveland. In de Westenschou- wense en Koudekerkse inlagen krioelt het van de stelt lopers. Kluten, wulpen en grutto's. Ook zie je er ber geenden, scholeksters en meeuwen. Start vanaf 11.00 uur de gehele dag door. Natuurinformatiepunt/- trampolinecentrum Westerschouwen, op het grote P-terrein bij de rotonde in Westenschouwen. YERSEKE Rondleiding Yerseke en historische 4 oesterputten. Een gids neemt u mee langs de oes terputten en over de haven van Yerse ke. Aan het eind van de rondleiding weet ook u het verschil tussen een Zeeuwse platte en een Japanse creuse. Voor de kinde ren is er een speciale foto quiz. De rondleiding eindigt om 14.30 uur op de haven waarna er de mogelijkheid is om met korting mee te gaan met de rondvaart boot. VW, Kerkplein 1, van 13.00 tot 14.30 uur. Natuurvaartocht met m.p.s. Adriana. Bij deze rondvaart nemen wij u mee over het grootste Nationaal Park van Nederland, de Oosterschelde, en vertellen en laten zien wat zich zoal op het water af speelt voordat de mosselen aan wal komen om ver werkt te worden. De veiling, het verwatergebied, de vismethode en het aan wal zetten door de walvissers. Wij vertellen u dit alles 'live' van mosselzaad tot con sumptiemossel en laten u zelf mosselen rauw proe ven. Prinses Beatrixhaven, van 10.00 tot 12.00 uur. Info: www.marstrand.nl info@marstrand.nl 0113-572533. ZIERIKZEE Snuffel Brocante markt. Evenemententerrein Cam ping Kloet. Van 10.00 tot 16.00 uur. Eerste Weegje 3, 10 tot 16 uur. Bekijk de volledige agenda op www.vwzeeland.nl. Daar kunt u ook evenementen toevoegen. DONDERDAG 12 JULI BURGHSLUIS Natuurvaartocht. Rondvaart op het National park de Oosterschelde. Dit deel heeft een rijke historie en een prachtige gevarieerde flora en fauna. Er vaart een professione le gids mee die vertelt wat u op dat moment in het gebied zoal ziet. Prijs volwassenen 15.00 euro, kin deren 4 tot en met 12 jaar 10.00 euro per per soon. Van 18.30 tot 21.00 uur. Rondvaart m.p.s. Onrust, Nieuwe Havenweg 5 Burghsluis. Info: tel 0900-2020233 informatie@ms-onrust.nl www.ms-onrust.nl Kaartverkoop VW Schouwen-Duiveland, via 0900-2020233 en aan boord. KAMPERLAND Introductieles waterskiën. Waterskiën aan de kabelbaan in het Veerse Meer. Iedere maandag- en donderdagochtend in juli en augustus organiseert Waterskicentrum de Schots man de speciale introductieles waterskiën. Extra lang, met extra uitgebreide instructie. Prijs: 20,- eu ro. inclusief het gebruik van waterski's, zwemvest en een wetsuit. De cursus is bestemd voor alle be ginners: volwassenen en kinderen. Minimum leef tijd 10 jaar, zwemdiploma is vereist. Aanvang: om 10.00 uur bij de balie van de waterski-kabelbaan. Vooraf reserveren. Campensweg 2, Kamperland. Tel. 0113-370070 info@waterski-zeeland.nl MIDDELBURG Eerste Folkloristische dag 2012. In Middelburg vindt donderdag de Eerste Folkloris tische Dag van dit jaar plaats. Daarop strijden ringrij- ders tegen elkaar op het Abdijplein. Ook het sjezen- rijden is een vast onderdeel van deze dag. De sje zen rijden over Abdijplein, Balans, Korte Burg, Groenmarkt, Onder den Toren en Koorkerkhof te rug naar het Abdijplein. Centrum Middelburg, van 09.00 tot 16.30 uur. De Tweede Folkloristische Dag vindt plaats op don derdag 16 augustus. Dan vindt het Zeeuws Kam pioenschap Ringrijden plaats op het Molenwater. RETRANCHEMENT Natuurexcursie Het Zwin. Maak kennis met de dui nen, strand met fossielen en schor en slik. Start punt: Strandpaviljoen De Zeemeeuw. Vanaf de par king Gerrit van Hoekestraat 2, Retranchement (gele gen net buiten Cadzand-Bad), de borden naar De Zeemeeuw volgen. Dat is ca. 6 minuten lopen. Draag gymschoenen die nat/vies mogen worden zijn een must. Van 10.00 tot 12.30 uur. Info: 0113-569110 www.hetzeeuwselandschap.nl De strandgasten stromen langzamerhand het strand van Dishoek op. En inderdaad, ze leggen allemaal hun handdoek netjes op een paar meter afstand van het huisje neer. Het is handig om je eigen huisje op het strand te hebben. „Als we iets vergeten zijn lopen we even snel terug naar het huisje", vertelt Martijn. „Ook als een kind naar de wc moet, kunnen we even snel teruggaan", vervolgt Daphne. „Wij zitten lekker in de zon bij het huisje en de kinderen spelen op het strand", vertelt Martijn. „We kunnen ze zo goed in de gaten houden, maar toch ook vrij rond laten lopen", vervolgt hij. Ook al is het huisje klein, alles zit erop en er aan. Warm stromend water, een wc en gas om te koken. Er is ook een drievoudig sta pelbed aanwezig. „De kinderen vinden dat fantastisch, thuis zijn ze dat ook gewend", zegt Daphne. De bank in de woonkamer is 's nachts een bed en overdag wordt het om getoverd tot een bank. Natuurlijk zijn er ook uitdagingen als je met een vijfkoppig gezin in een klein strandhuis zit. „Met slecht weer word je gek in zo'n huisje", vindt Daphne. „We gaan dan vaak naar de stad, bijvoorbeeld Middelburg of Vlissingen", voegt Martijn toe. Ook dat heeft z'n charmes. En als de zon dan door breekt hebben ze een uniek vakantiegevoel. De kinderen kunnen heerlijk op het strand spelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41