4l 'Frisse zeebries geeft he Agenda Lekker geslapen? woensdag 11 juli 2012 WOENSDAG 11 JULI CADZAND Rondleidingen in Fuchsiatuin 'Zomerweelde'. Op Zomerweelde is vanalles te zien voor jong en oud. Nostalgisch boerenerf, groot assortiment fuchsia's in alle kleuren en vormen. Verder vele kleine boerderij dieren die je ook op schoot mag nemen! Woensdag van 10.00 tot 12.00 uur; zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur; zon dag van 14.00 tot 17.00 uur. Gratis toegankelijk. Voor meer informatie: 0117-391254. Fuchsiatuin 'Zomerweelde', Herenweg 2. DOMBURG Badgasten Tennistoernooi Domburg. IJ.W.Schuurmanstraat 129A, Tennis park De Kikkerpit, gehele dag. Infor matie over het Badgastentoernooi is te vinden via de website www.ltcdom- burg.nl. Mondriaanwandeling. De badplaats Domburg is een geslaagde mengeling van historie, natuurschoon, cul tuur en vertier. De gids vertelt over de tijd van dr. Me- zger en de kunstenaars. Je komt onder meer lang? de beroemde kerk en wandelt over de duinen. Tickets kosten 5,00 euro per persoon voor volwassenen en 3,00 euro per persoon voor kinderen t/m 12 jaar. Tick ets zijn verkrijgbaar bij alle VW's in Zeeland (inclusief VW Ouddorp aan Zee) of direct online via het tab blad 'E-tickets'. Opgeven kan ook bij de VW-vestiging in Domburg tot 13.15 uur. De wandeling duurt van 13.30 tot 15.00 uur en wordt in juli en augustus iede re woensdag aangeboden. KAMPERLAND Amusefietstocht. In juli en augustus is elke dag een amusefietstocht te maken over Noord-Beveland. Met deze tocht kunnen zowel de vaste bewoner als de toe rist op een leuke en sportieve manier kennismaken met de prachtige natuur en de gastvrijheid van de Noord-Bevelandse horecabedrijven. U kunt uw routes zelf bepalen d.m.v. het fietsknooppuntenkaart, dat op de deelnamekaart staat. De bedoeling is om meerde re horecabedrijven te bezoeken, en hier uw amuse bon in te leveren voor een heerlijk broodje, ijscoupe of salade. De kaart kost 17,50 euro per persoon en u heeft een besteding van ong. 35,00 euro. Diverse startlocaties. Info: www.amusefietstocht.nl Zomermarkt, in het centrum, met veel marktkraam- pjes, kinderactiviteiten, streekproducten en work shops. Van 11.00 tot 18.00 uur. Dagtocht Zierikzee vanuit Kamperland. De Oosterschelde, Nederlands duurst beveiligde na tuurgebied, wordt ontsloten door de Zeelandbrug, de langste brug van Nederland en de Stormvloedkering. De kapitein vertelt u over dit natuurgebied, en de om liggende dorpen en gebieden. Met een beetje geluk zien we tijdens deze vaartocht zeehonden. Het is ook mogelijk dat we een deel van deze tocht worden ver gezeld door meespringende bruinvissen. Vanuit de Roompot Marina Sophiahaven Kamperland aan de Oosterschelde. De fiets kan gratis mee! Volwassenen: retour 15,- euro, enkele reis 11,- euro; kinderen 4 t/m 11 jaar: retour 11,- euro, enkele reis 7,50 euro. Kaarten verkrijgbaar bij VW kantoren Wal cheren en Noord Beveland en aan boord. Middelburg Rondleiding Stadhuis. Het laatgotische stadhuis van Middelburg wordt alom gezien als een van de mooiste monumenten van Ne derland. Wandel met een gids van de Tourist Shop door de prachtige zalen en aanschouw de oude meu belen, schilderijen en wandtapijten. U hoort alles over de veelzijdige geschiedenis van dit prachtige monu ment. Dagelijks (behalve vrijdag) om 11.30 en 15.15 uur. Volwassenen: 4,25 euro, 6 t/m 12 jaar, 65+, CJP en mindervalide: 3,75 éuro, 0 t/m 5 jaar: gratis. NIEUW-NAMEN 2 Tocht door Het Verdronken Land van Saeftinghe. Saeftinghe ligt aan de bui tenkant van de dijk, en bestaat uit schorren en slikken. Diepe geulen doorsnijden het gebied. In dit uitge strekte Zeeuwse oerlandschap leven duizenden vo gels. De planten zijn geheel aangepast aan het zoute water dat zij iedere vloed over zich heen krijgen. De tocht duurt ca. 3 uur en is niet geschikt voor kinderen onder 10 jaar, mensen die niet al te gezond of slecht ter been of zwanger zijn. Zorg voor droge kleding voor na de tocht. Kniehoge laarzen zijn aan te raden. Deelname: 6,- euro p.p., kinderen tot 16 jaar 3,- euro. Gratis voor donateurs van Het Zeeuwse Landschap en hun huisgenoten op vertoon van dë donateurspas. Aanmelden: verplicht, bij het bezoekerscentrum 0114-633110. Emmaweg 4,13.30 tot 16.30u. OOSTBURG Bezoek de Paardenmelkerij. U kunt een kijkje nemen in de paardenmelkerij, een film bekijken over ons be drijf en onze bezigheden het hele jaar rond, er is een proeverij van paardenmelk en producten gemaakt van paardenmelk, testen van producten op basis van paar denmelk, een rondrit met paard en wagen en een rit je op de rug van een trekpaard. De Paardenmelkerij is open van 10.30 uur tot 16.30 uur. Entree 5,00 euro in clusief een consumptiebon, kinderen tot 3 jaar gratis. Brugsevaart 12. Info: info@trekpaardenwereld.nl www.trekpaardenwereld.nl 0117-455497. Oesterputten, Yerseke. De familie Oost-Ooms op het terras van strandhuisje Obelix. De strandhuisjes staan van april tot eind september op het Walcherse strand. Daar na worden ze weggesleept zodat ze de herfststormen kunnen overleven. De huis jes staan tegen de duinen en hebben vrij uit zicht op de zee. „Het geluid van de zee maakt me rustig", vindt Daphne. „Het uit zicht en de frisse zeebries geven mij het ul tieme vakantiegevoel", legt Daphne uit Daphne vervolgt: „We zijn 's ochtends als eerste op het strand en kunnen als laatste weg. We hebben eigenlijk ons eigen pri- vé-strandje." „Niemand legt zijn handdoek vlak voor onze neus neer, ze blijven alle maal op gepaste afstand", voegt Martijn toe. door Correlli van Huiten Daphne en Martijn Oost-Ooms komen nu al drie jaar in strand huisje Obelix op het Dishoekse strand. Het gezin woont onder de rook van Brussel en rijdt elke zomer rich ting Zeeland. De eerste week van juli zit het gezin standaard in het huisje. De drie kinde ren Kieran (8), Lily (6) en Skyler (4) vragen elk jaar of ze in de zomer weer naar het huisje kunnen. „Mijn bed vind ik het aller leukste aan het huisje", vertelt Skyler. Lily is het daar niet mee eens, zij vind het strand toch echt leuker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 40