'Mijn wielerpa 3 Vakantiegarderobe woensdag 11 juli 2012 op-en-neer en trekt veel bekijks. Eén jongetje, dat samen met zijn ouders het strand op loopt, blijft staan en gooit ook zijn armen in de lucht. Al vanaf 1994 geeft Miriam de fit- nesslessen op het Domburgse strand. Het is altijd gratis'en ieder een kan aansluiten om mee te doen. Dat er deze eerste les zo'n vijftien mensen zijn komen opda gen vindt Miriam best veel voor een eerste keer. „Ik heb ooit wei eens een uitschieter gehad van 72 mensen, maar dit aantal is niet slecht hoor." De Domburgse geeft normaal aero bics bij Sport-en Gemeenschaps centrum Schuttershof „In de zo mer stopt het daar even. Dan geef ik hier op het strand les." Fitnessen op het strand is volgens haar 'uniek'. „Een mevrouw zei net nog tegen mij dat ze het zo leuk vindt, juist omdat het op het strand is. En dat is het ook, kijk toch naar die hele entourage. Het is toch heerlijk om tijdens het sporten naar de zee te kijken?" Daar is Anja van Dijk uit Roosen daal het mee eens. „Je hoort de gol ven terwijl je aan het bewegen bent. Het maakt het sporten gezel liger", zegt ze na de training, ter wijl ze helpt om de muziekboxen op te ruimen. Van Dijk komt al ja ren naar de fitnessles als zij op va kantie is in Zeeland. Miriam: „An ja hoort bij de inboedel hoor", zegt ze lachend. Na een half uurtje springen is het tijd om een slokje water te drin ken. Erg belangrijk voor de afvoer van afvalstoffen. De lessen Beach Fitness hebben vaak dezelfde op bouw. Het begint met een war- ming-up en daarna volgt het springgedeelte. „Iedereen kan dat op zijn eigen niveau toepassen. Het is voor jong en oud. Als je niet wilt springen, dan stop je. Het is behoorlijk intensief, maar natuur lijk kan iedereen ook alternatieve oefeningen doen", zegt Miriam. Luisteren naar je lichaam is haar 'motto. Na het slokje water en de korte pauze is het tijd voor de 'BBB', roept de sportinstructrice: de buik, billen en de benen. Dit is het rustige, maar zeker niet makke- Dirk van Raalte in zijn Saxobank-wielershirt. lijke, deel van de les. Én het zijn, volgens Miriam, dé belangrijke zo nes voor vrouwen. Zelf geeft ze het goede voorbeeld en gaat op een handdoek op de planken liggen. Ze zet de muziek aan en het lied 'Sexbomb' schalt door de speakers. Het is tijd voor de buikspieren, die getraind wor den door het bovenlichaam een beetje omhoog te laten komen, naar de opgetrokken knieën toe. „Twee benen alleen omhoog als het lichaam het toestaat", zegt Mi riam. „Voelt lekker hè?" Na de oe feningen voor de buik, billen en benen is het tijd voor het 'toetje': de coolingdown. „Dit is zo'n goede gelegenheid om ook in de vakantie de conditie op peil te houden", zegt Maartje Aarts uit Zevenbergen. Zij is ook op vakantie in Zeeland en kon de verleiding om te sporten niet weer staan. „Ik wil blijven bewegen en met deze mogelijkheid ben ik su perblij. Als het heel warm is, kan ik gelijk de zee induiken." Of de buitendouches op het strand zijn dan te gebruiken. Aarts benadrukt ook het sociale aspect. Achteraf wordt er namelijk vaak nog een kopje koffie gedronken. Haar zoon Teun Sweere, de enige man in het gezelschap vindt de lessen 'wel la chen'. „Het was best zwaar en al les kwam goed aan bod", zegt hij. Hij vindt het gezellig dat het- op strand is. „Mensen blijven kijken en kleine kinderen doen mee." Miriam vindt het na al die jaren ook nog steeds leuk. „Ik ben ver slaafd aan sporten. Die adrenaline, het zweten, het uiterste uit ieder een halen, heerlijk." De sportin structrice gaat gewoon door met lesgeven. Wel hoopt ze stiekem dat er ook jonge meiden op ter mijn willen lesgeven. „Dat is toch veel leuker?" Elk jaar weer een dilemma: welke kleren neem je mee op vakantie en welke laat je thuis? Vandaag een kijkje in de koffer van Dirk van Raalte uit Oosterbeek. door Karen Hagen Hij valt meteen op tussen de terrasgasten die in hun gewone kloffie zit ten. Dirk van Raalte puft, com pleet in wielertenue, net even uit op een terras in Burgh-Haam- stede. „Ik spring zo weer op de fiets, maar ik houd nu even een tussenstop." Hij is niet op vakantie in Zee land, maar als hij wel weg gaat, gooit hij als eerste zijn wielerkle- ding in de koffer. „Dat gaat altijd mee, ik ben erg gehecht aan mijn Saxobank-shirt." Hij heeft er namelijk veel herin neringen aan. „In dit shirt ben ik zeven keer de Alpe d'Huez op gefietst.. Voor de dochter van een goede vriend die aan kanker is overleden." En in dat speciale shirt heeft hij de bekende wiel renner Alberto Contador ont moet in Gran Canaria. „Ik was daar aan het fietsen toen Conta dor zwaaide. Hij rijdt voor Saxo- bank. Ik heb toen drie uur lang met hem meegefietst. Vond hij erg leuk." De wielrenner uit Oosterbeek neemt tegenwoordig heel wat meer mee in zijn koffer dan twintig jaar geleden. „Toen had ik alleen een creditcard en een halve tandenborstel bij mij. Een hele borstel was te groot. Mijn wielerpak had ik al aan en ging heel de vakantie niet uit." Nu gaan er twee volle koffers mee. „Korte broeken, T-shirts en dan draag ik maar de helft. Mijn ma nagementboeken neem ik ook mee. Ik ben organisatieadviseur, vandaar." Wel laat hij één ding thuis: „Mijn nette pakken en stropdassen. Die heb ik op va kantie even niet nodig." Beach Fitness: elke dinsdag en don derdag tot en met 16 augustus. Van 10.30 tot 11.30 uur op het Domburgse strand naast strandpaviljoen 'De Oa se'. Deelname is gratis, aanmelden is niet nodig. www.pzc.nl/video armen worden getraind op het Domburgse strand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39