21 Fit blijven, ook als je op vakantie bent 'Lekker ver weg van pa en ma' woensdag 1 1 juli 2012 Mensen plannen er zelfs hun vakantie naar Zeeland omheen. Voor de uurtjes Beach Fitness die sportinstructrice Miriam in de zomer zes weken geeft op het Domburgse strand. Gisteren gaf zij de eerste les van dit jaar. De Zomer-redactie was erbij. „Vijf, zes, zeven, acht. Onthoud: luister naar je lichaam." door Karen Hagen Beneden bij de duinover gang naar het Dom burgse strand is de pitti ge en opzwepende mu ziek al te horen. Naast strandpaviljoen De Oase probéert Miriam (50) uit Domburg, ze wil niet met haar achternaam in de krant, het uiterste te halen uit de fanatiekelingen die naar haar fit nessuurtje op het strand zijn geko men. Dat zijn vooral vrouwen, met zo'n vijftien 'man' sterk vol gen ze de aanwijzingen van de sportinstructrice op die net bezig is met een warming-up. Ze heeft er goed de wind onder. „Even de heupen los laten ko men", roept ze boven de muziek uit. „Been naar voren, naar achter en neem die armen mee naar vo ren." Miriam staat voor de groep op een verhoogd podiumpje. De dames en die ene heer die de les volgen staan op de houten vlon ders die altijd op het strand liggen, maar nu voor de gelegenheid door de sporters bij elkaar zijn gelegd. „We gaan springen", kondigt Mi riam aan. Op een nieuw liedje springt de groep fanatiek 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' PASPOORT Naam: Willem (15), Raoul (15), Thijs (16), Altaard (16) en Philip (16). Gespot: Dishoek. Woonplaats: Zeist en Driebergen door Correlli van Huiten e meeste mensen gaan op vakantie naar Zeeland voor een goede fietstocht of een gezellige stranddag. Deze vijf jongens uit Zeist en Drieber gen zijn naar Zeeland gekomen om te 'eten, gamen en slapen'. Ze zitten vijf dagen in een huisje op het vakantiepark Westduin in Dishoek. „Ik mocht van mijn ouders wat vrienden meenemen om te chillen", zegt Willem. Tot nu toe hebben ze meer re gen dan zon gezien. „Gelukkig zitten we niet in een tent", zegt Philip. „We doen niks", zegt Wil lem. De jongens slapen uit tot twaalf uur. Dan gaan ze ontbij ten, het liefst met een bolus. „Die zijn echt lekker", vindt Thijs. Na het ontbijt gamen ze, totdat de Tour de France begint. „Die kijken we vanaf drie uur", vertelt Raoul. Gelukkig verlaten ze het huis af en toe, om boodschappen te doen. Ze hebben fietsen ge huurd en die zijn al een paar keer gebruikt. „We zijn afgelo pen zaterdag naar festival Onder stroom in Vlissingen geweest", vertelt Willem. Er waren alle maal oude mensen. Allard noemt zichzelf de chef-kok van het huis. Hij kookt elke avond voor de jongens. „Jeweetwel: kip Madras, pannen koeken, een hamburgertje en wat spaghetti", legt Allard uit. Op het moment dat de jongens naar buiten stappen om op de foto te gaan, klagen ze over het felle licht. Misschien gaan ze van middag toch maar naar het strand, besluiten ze. Boven: Allard en Philip. Onder: Thijs, Raoul

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38