sport 129 Meteen vijf spelers Hoek in de Zeeuwse selectie Favoriete moment: het derde goud voor Anky Kaarten voor Serooskerke tegen NAC woensdag 11 juli 2012 v.pzc.nl/opwegnaarlonden Of lotóf l MIDDELBURG - Als favoriete, olympische moment dressuuramazone eiste in 2008 het individuele is dat Anky haar man Sjef niet kon vinden toen ze kiest Tessa Baaijens-Van de Vrie de derde gouden goud voor zich op, nadat ze dat ook in 2000 en wist dat ze gewonnen had. Ze wilde het met hem medaille van Anky van Grunsven. Deze Brabantse 2004 had gedaan. „En wat me het meest bijstaat, delen, maar hij was even verdwenen." foto ANP door Jan Dagevos MIDDELBURG - Hoek is hofleveran cier van het Zeeuws elftal. De hoofdklassers levert vijf spelers voor het oefenduel van de Zeeuw se selectie met het Schotse Hiber nian FC. De wedstrijd wordt zon dag 22 juli in Vlissingen gespeeld (14.30 uur). Hibernian verblijft een midweek in het Vlissingse Hotel Arion en werkt zijn trainingen af op het veld van Zeeland Sport. De Zeeuwse coach Dolf Roks heeft van Hoek Lionel Fitsch, Kyle Doesburg, Reguillo Vandepitte, Giovanni Siereveld en Fabian Wilson opgeroepen. Vlissingen en Goes zijn elk met vier spelers verte genwoordigd. Kloetinge (drie) en Terneuzen (één) completeren de selectie. In totaal zijn er zeventien voetbalers geselecteerd. Vorige week ontbraken de spelers van Hoek toen het Zeeuws elftal in Goes tegen Lierse SK speelde. De leiding van de Zeeuws-Vlaam- se hoofdklasser klaagde over de ge brekkige communicatie met de or ganisatie rond het Zeeuws elftal en vreesde blessures bij de geselec teerde spelers. Bij de wedstrijd te gen Lierse SK (die overigens bij 1-2 werd gestaakt wegens onweer) spraken Hoek-trainer Eric Helle- mons en Piet Koster, de voorzitter van de Stichting Zeeuws Elftal, de problemen uit. De volledige selectie is: Joan van Bel- zen, Thomas Ragut, Randy de Dreu, Jo nathan Constancia (allen VC Vlissin gen), Dangelo Martien, Gert-Jan van Lei den, Rick de Punder, Yves Nyemb (allen Goes), Lionel Fitsch, Kyle Does burg, Reguillo Vandepitte, Giovanni Sie reveld, Fabian Wilson (allen Hoek), Mats Willemse, John Schot, Ingmar Quist (allen Kloetinge) en Dennis Won- dergem (Terneuzen). Coach: Dolf Roks. Zeeuwse voetbalsters tegen Zulte Waregem IJZENDIJKE - Het Zeeuwse vrouwen voetbalteam komt volgende maand in actie. De ploeg speelt op zater dag 4 augustus in IJzendïjke tegen Zulte Waregem. De Belgische club komt in de hoogste klasse uit en heeft vier teams. De wedstrijd, die op het veld van w IJzendijke wordt gespeeld, be gint om 14.30 uur. MIDDELBURG - Op dinsdag 17 juli speelt Serooskerke om 19.00 uur een oefenwedstrijd tegen NAC Bre da. Kaarten kunnen in de voorver koop al worden gekocht. De kaar ten kunnen gehaald worden bij: Schoenmode en ruitersport Sin- ke: Torenstraat 1, Serooskerke Emte Supermarkt van der Hoofd: Burgemeester Dregman- straat, Serooskerke Primera Anthony Burger: Korte delft 7, Middelburg Supermarkt Sanderse: Kerkring 17, Grijpskerke Eric's Intersport: Nieuwe burg 22-28, Middelburg Uiteraard kunnen er ook kaarten worden gekocht op de wedstrijd dag zelf. De kaartjes kosten voor kinderen tot 16 jaar 5 euro (4 euro in de voorverkoop) en voor vol wassenen vanaf 16 jaar 10 euro (8 in de voorverkoop). NIEUW- EN ST. JOOSLAND Vijf dagen dressuur bij Outdoor Zeeland Na vier dagen springen staat van vandaag tot en met zondag de dres suur in Zeeland Outdoor op het programma. Ruim driehonderd combinaties komen gedurende de ze vijf dagen bij stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland in de ring. De finales van de Rabo Stimulans Trophy vormen vandaag het hoofd nummer. Nieuw op het program ma is de competitie om de titel Best Zeeuws Gefokt Zeeuws Spring paard. Voor de junioren en Young Riders wordt een observatiewed strijd gehouden. De vijfdaagse wordt afgesloten met de Grand Prix Special en Kür op muziek. MIDDELBURG Interlanddebuut voor Jessie Eikenhout Jessie Eikenhout heeft de eerste in terlands achter haar naam staan. De voetbalster van Zeelandia Mid delburg speelde met Oranje onder 16 jaar mee in de wedstrijden te gen Noorwegen en Duitsland. Te gen de Noorse ploeg startte Eiken hout in de basis (2-0-zege), tegen Duitsland (2-2-gelijkspel) viel ze in blessuretijd in. Oranje speelt de wedstrijden in het kader van het Nordic Tournament, dat dezer dagen in Noorwegen wordt afgewerkt HEERLE Van Goethem wint Ronde van Heerle Brian van Goethem heeft maandag de Ronde van Heerle gewonnen. De wielrenner uit Sluiskil maakte deel uit van een kopgroep van drie man. Hij hield de Belg Jeroen Das (Kalmthout) en de plaatselijke favo riet Sjoerd van Ginniken achter zich. Ruben Tissink (Kapelle) was op de 25e plaats de op één na beste Zeeuw en Eloy Raas ('s-Heer Hen drikskinderen) op de 31e plaats de derde Zeeuw. Het was de vierde zege van Van Goethem dit seizoen. Eerder won hij de Boekweitronde in Zuiddor- pe en twee tijdritten. ZWEVEGEM Van der Meet naar tweede ronde Tijdens de challenger van Zweve- gem heeft tennisster Angelique van der Meet zonder moeite haar partij in de eerste ronde gewon nen. De speelster uit 's-Heer Abts- kerke, die via de kwalificaties tot het hoofdschema was doorgedron gen, zette dinsdag de Belgische So- fle Oyen met 6-1 en 6-3 opzij. In Middelburg werd Van der Meet vorige week nog in de eerste ronde uitgeschakeld. Vandaag speelt Le sley Kerkhove in de eerste ronde te gen de Belgische Kirsten Flipkens. MIDDELBURG PZC Stratenloopcircuit is bijna halverwege Het PZC Stratenloopcircuit is bijna halverwege. Vanavond staat in Domburg de derde wedstrijd op het programma. De start is om 19.30 uur in het centrum. Na twee wedstrijden leidt Tim Pleijte het klassement bij de mannen. Bij de vrouwen gaat Loura Kleinepier aan de leiding. Na Domburg volgen nog stratenlopen in Westkapelle, Burgh-Haamstede en Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29