Reserve tot vlak voor Paralympics 281 sport Patrijzenjacht is onderdeel van Peelandkoers Vrouwenselecties bekend voor EK Goes Winst en verlies voor Dinia van Liere Anneke Hoogesteger j0nge paarden Op 29 augustus, twee weken na de Olympische Spelen, beginnen de Paralympics. Dressuuramazone Tessa Baaijens-Van de Vrie uit Goes zit op de reservebank. Wel twee Zeeuwse paarden naar Olympische Spelen in Londen A mag naar WK woensdag 11 juli 2012 door Wim de Vos COLIJNSPLAAT - Zo'n 45 jaar nadat de Patrijzenjacht, een wielerkoers in Colijnsplaat, was gestopt werd de draad in 2009 weer opgepakt. Een paar enthousiastelingen uit het dorp meenden dat de tijd weer rijp was voor een wieler koers in Colijnsplaat. Komende za terdag staat de nu TMZ-wedstrijd weer op het programma. De initiatiefnemers waren onmid dellijk van mening dat de wieler koers ook nu weer Patrijzenjacht moest heten. Het bekende pro gramma dat de TMZ-wedstrijden kent wordt dit jaar overigens uitge breid met een etappe voor de Pee landkoers waarvoor in totaal drie plaatsen op Noord-Beveland wordt gestreden. In Wissenkerke vond enkele we ken geleden de eerste plaats en over twee weken zal in Kortgene worden afgesloten. Aan deze wedstrijd mag alleen worden deelgenomen door liefheb bers van Noord-Beveland die niet in het bezit zijn van een licentie als actief coureur. De S/P-klasse gaat zaterdag om 13.00 uur van start, één minuut later gevolgd door de Peelandkoers. Ook is er za terdag nog een solexrace en de Pa- trijzenloop. De solexen starten om 17.15 uur hun motoren. Daarna wordt de Pa- trijzenloop gehouden. De lopers worden om 19.30 uur weggescho ten. Er kan één ronde van drieën halve kilometer worden gelopen, maar ook twee (zeven kilometer) of drie (10,5 kilometer). Vorig jaar werden de wedstrijden geteisterd door hevige regenbuien. De wielerwedstrijd werd bij de amateurs B ontsierd door een val partij in de laatste bocht. Bij de amateurs A glibberde Johan Pad mos naar de overwinning. Ook de lopers moesten regen en wind trot seren. Neal Bouterse uit Middel burg was daarin het bekwaamst. NIEUWEGEIN - Bondscoach Johan Lammerts heeft de vrouwenselec ties bekendgemaakt voor het Euro pees kampioenschap wegwielren- nen onder 23 jaar in Goes. Het EK wordt verreden. De mannenselec- tie voor het evenement dat wordt gehouden van 9 tot en met 12 au gustus, wordt later deze maand be kendgemaakt. Bij de vrouwenselecties is geen Zeeuwse inbreng. Bij de mannen- selecties worden in de wandelgan gen de namen van Nick van der Lijke uit Middelburg genoemd (bij onder 23 jaar) en Davy Gunst (Yer- seke) en Nick de Lange uit Katten- dijke (junioren). Selecties. Junior-vrouwen. Wegwed strijd: Silvie Haakman, Janine van der Meer, Nicky Zijlaard, Corine van der Zij den, Demi de Jong, Ashlynn van Baarle, Kirsten Coppens, Evy Kuijpers. Tijdrit: Demi de Jong, Corine van der Zijden, Nicky Zijlaard. Vrouwen onder 23 jaar. Wegwed strijd: Anna van der Breggen, Amy Pie- ters, Rozanne Slik, Thalita de Jong, Lau ra van der Kamp, Kim de Baat, Julia Soek, Anouska Koster. Tijdrit: Anna van der Breggen, Thalita de Jong, Paulie- na Rooijakkers. De Goese dressuuramazone Tes sa Baaijens-Van de Vrie is drie weken geleden aangewezen als reserve voor de Paralympics. In die rol telt ze even niet meer mee. Daar kan ze echter wel mee leven. Want: „Ik loop pas een paar jaar mee in de top sport." door Roeland van Vliet GOES - Natuurlijk wenst Tessa Baai jens-Van de Vrie (32) de geselect eerden voor de Paralympics geen blessures of een kreupel paard toe. „Maar aan de andere kant: de top sport is keihard. Je moet een beet je egoïstisch zijn. Als er met één van de combinaties iets gebeurt, is er opeens weer een kans voor mij." De Goese dressuuramazone viel eind juni buiten de boot voor de Paralympics, die van 29 augustus tot en met 9 september in Londen zijn. Bondscoach Jeannette Wolfs koos in de zogenoemde Grade III, de klasse voor mensen met een tweevoudige beperking, voor San ne Voets. „Dat snap ik ook heel goed. Zij rijdt in de ZZ Zwaar en de Prix St. Georges, terwijl ik in de Zi uitkom." Maar over hoe Voets het spel speel de, is Baaijens-Van de Vrie niet he lemaal te spreken. „Hoe zeg ik het netjes? Ehh, ze heeft van de situa tie gebruik gemaakt." Aanvankelijk reed Voets namelijk in de Grade IV, een klasse voor sporters met een enkelvoudige be perking. Ze was toen dus geen con currente van de Zeeuwse. Maar sinds enige tijd komt ze uit in Gra de III. Bij een keuring bleek ze be perkter te zijn dan gedacht en werd ze in een andere categorie ge plaatst. „Ze wist dat ze in Grade IV nooit naar Londen zou gaan. In die klasse zat Frank Hosnar voor haar. In Grade III had ze wel een kans en dus..." Maar Baaijens-Van de Vrie wil niet met modder gooien - dat ligt niet in haar aard - en zegt te accepteren hoe het gelopen is. Haar tijd komt nog wel. „Ik loop pas een paar jaar mee in de topsport. Er zit bij mij nog geen vaste lijn in. Ik heb nog geen grote sponsors en ik beschik niet over heel ervaren trainers. Ik zit ei genlijk nog op nationaal in plaats van internationaal niveau." De Goese heeft de Paralympics van Rio de Janeiro (2016) al in haar hoofd zitten. Met Riana, haar nu veertienjarige merrie, denkt ze daar nog wel heen te kunnen. En anders is er nog de nu vierjarige Droomfee. „Maar eerst zijn over twee jaar de Wereldruiterspelen in Frankrijk." Twee jaar geleden maakte Baai jens-Van de Vrie het WK voor alle hippische disciplines al mee. Als re serve. „Maar toen ging het heel an ders dan nu bij de Spelen", herin nert ze zich. „Toen werd ik bij veel betrokken en reisde ik mee naar Kentucky. Ik kreeg zelfs een accre ditatie en mocht overal bij zijn. Als reserve voor de Paralympics sta ik daarentegen overal buiten. Ik mag niet mee naar Londen en op eigen gelegenheid gaan heeft ook geen zin, want de kaartjes voor dé dressuur zijn inmiddels uitver kocht. Ik kan de anderen dus niet eens aanmoedigen." Baaijens-Van de Vrie blijft reserve tot de dressuurequipe uit Neder land vertrekt. Dat zal zijn op 26 au gustus. Mocht er in Londen iets met één van de deelnemers of hun paarden gebeuren, dan kan de Goese niet alsnog ingevlogen wor den. „In zo'n geval rijden ze met één combinatie minder." MIDDELBURG - Hans-Peter Minder- houd en Tessa Baaijens-Van de Vrie hebben zich weliswaar niet ge plaatst voor respectievelijk de Olympische Spelen en de Paralym pics, maar er gaan volgende maand wel twee in Zeeland gefokte paar den naar Londen. Exquis Taikoen, grootgebracht door Ko Goedegebure en Louis Re- ijnierse uit Biezelinge, wordt over drie weken gereden door de in Ne derland woonachtige Deense Anne van Olst Vallegro, die aanvankelijk onder de hoede was van Joop en Maartje Hanse uit Burgh-Haamste- de, doet mee met de Engelse Char lotte Dujardin. De dressuurwedstrijden beginnen tijdens de Spelen op 2 augustus. Bij de Paralympics zijn de eerste proe ven op 30 augustus. sssgssssasezazoss. üZWiZSS&SSSgï&i&SS door Sven Bakker OOST-SOUBURG - Anneke Hoogeste ger heeft het zichzelf niet gemakke lijk gemaakt in de jacht op de eind zege bij het Arkema Open Sou- burgtoemooi. De Vlissingse won in de sterkste categorie bij de vrou wen met 6-2 6-0 van de Goese Lin da Gruber, maar moest in haar tweede partij met 3-6 3-6 de zege laten aan Jill van den Dungen. Bij de vrouwen spelen de beste speelsters in de ratingcategorie 3,92 tot en met 4,57. Het is voor de spelers even wennen, nu het enkel spel in Oost-Souburg, als één van de eerste toernooien in Zeeland, is ingedeeld op de actuele rating van de speler. Dat wil zeggen dat men zich niet meer kan inschrijven voor een categorie die sterker is dan de actuele rating. „De KNLTB wil een nieuw systeem invoeren om de toernooien aantrekkelijker te maken dan dat ze nu zijn", al dus toernooiorganisator Roeland Alders. In de sterkste categorie bij -de man nen doen spelers mee met ratings van 3,13 tot en met 4,13. Thomas Felius is eerste geplaatst en speelt vandaag tegen Alex Lourens. In de dubbelspelen wordt nog wel de traditionele manier van indelen gehanteerd. In het gemengddub- bel 3 startte het koppel Bianca van der Meijden/Abe Kuijl met zeges op Hoogesteger/Wiggers en Pippi Erentreich/Robin van der Heijden. In Domburg is gisteren het Badgas- tentoernooi gestart. Ria van der Meijden, als eerste geplaatst bij de vrouwen, startte met een 6-1 7-5-zege op Vivian Corré. De als tweede ingeschaalde Mirjam de Looff won Katja Vornhusen maar verloor Cordula van Hoorn. ERMELO - Dressuuramazone Dinja van Liere heeft zich dinsdag in Er- melo geplaatst voor het wereld kampioenschap jonge paarden. Op de laatste kwalificatiedag schaarde de amazone uit Kapelle zich met haar paard Duval's Capri Sonne bij de beste zes combinaties en dat volstond voor een plaats in de WK-ploeg voor vijfjarige paar den. Twee andere Zeeuwse combinaties waren ook nog in de running voor een plaats op het WK, maar Tha- mar Zweistra (Schore) en Hans Peter Minderhoud (oorspronkelijk uit Westkapelle) schaarden zich niet bij de laatste zes. Het WK - voor jonge paarden wordt van 1 tot en met 5 augustus gehouden in het Duitse Verden. Voor Van Liere wordt het haar eer ste deelname. archieffoto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28