Reken- en taallessen in de zomervakantie 55 roenRijk zeeland 121 Toversluis viert haar 10-jarig bestaan brieven Fotowedstrijd onderwaterleven Lavendel Kruiden w woensdag 11 juli 2012 leerlingen van Walcherse basis- en middelbare scholen gaan deze zomer naar de zomerschool. „De kinderen lopen het risico dat ze in de zomer terugzakken en na de vakantie weer opnieuw moeten beginnen." Sietske Dorleijn, lerares zomerschool Vlissingen. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Kunstijsbaan De zomerschool in Vlissingen is vorige week begonnen met haar tweede seizoen. Dit jaar kunnen niet alleen leerlingen van Wal cherse basisscholen, maar ook middelbare scholieren bijles in taal en rekenen krijgen tijdens de zomervakantie. door Corneileke Blok Het is donderdagmid dag. Demi, Lotte, Zaynab en Tiago zijn druk in de weer met witte T-shirts en kleurige stiften. Ze maken een 'schooluniform' voor de zomer school. De vmbo-leerlingen van het Scheldemond College Vlissin gen bedenken een logo, een slogan en versieren het textiel met zonne tjes, een silhouet van de Vlissingse boulevard öf palmbomen. Morgen komen hun ouders kijken en mo gen ze de T-shirts laten zien. Demi kan niet wachten. Ze straalt bij het vooruitzicht van een modeshow. Lerares Sietske Dorleijn zet mu ziek aan, want op de zomerschool is ook ruimte voor gezelligheid. Sietske Dorleijn De 13-plus-groep van de zomer school is bedoeld voor leerlingen van vmbo basis of kader, die moei te hebben met taal en rekenen. In totaal doen acht leerlingen mee. „En er kunnen er nog meer bij." Vanochtend hebben de leerlingen les gekregen in procenten en moei lijke woorden, aan de hand van het thema kleding. Ze berekenden bijvoorbeeld hoe je uitrekent wat een kledingstuk in de uitverkoop kost, als een winkel 30 procent kor ting geeft. „Op de zomerschool werken we met levensecht leren", legt ze uit. „Als ik een les geef over SLUIS - Het overdekte recreatiecen trum Family Fun Pare in Sluis viert het 10-jarig bestaan. Daarom zijn er elke tiende, twintigste en dertigste van de maanden juli, au gustus en september extra feeste lijkheden. Op 10 oktober is er een afsluitende manifestatie. Toversluis biedt de bezoekers ver schillende vermakelijke en ont spannende attracties. Men kan er onder meer bowlen, gamen en la- sergamen, maar ook vergaderen, borrelen, wokken, brunchen en steengrillen. Het centrum richt zich op jong en oud: kinderen, ouderen, groepen, families, maar ook het bedrijfsleven. ssssssss^sessma GOES - De Nederlandse Onderwa tersport Bond (NOB) en het Natio naal Park Oosterschelde (NPO) houden deze zomer een onderwa- terfotografiekampioenschap; De winnende foto's worden op ver schillende plekken in Zeeland ten toongesteld, waaronder het ge meentehuis van Goes. Met de fotowedstrijd willen de NOB en het NPO het onderwater leven in de Oosterschelde onder de aandacht brengen. Het kam breuken, dan halen we een stuk chocola om het uit te leggen, of we gaan naar het strand voor een les over plattegronden. We willen de kinderen iets laten beleven en ze iets extra's meegeven, omdat ze dat thuis vaak niet meekrijgen. Ze vervelen zich tijdens de zomerva kantie. Bovendien lopen de kinde ren risico dat ze in de zomer terug zakken en na de vakantie weer op nieuw moeten beginnen. Als ze be zig blijven met taal en rekenen, ge beurt dat niet." Demi Hoevenaar (13) uit Oost-Sou burg en Lotte Becks (13) uit Vlissin gen meldden zich samen aan voor de zomerschool. „Eerst leek het ons saai, maar dat valt mee. We doen tussendoor ook spelletjes", zegt Demi. Lotte vindt de lessen ook handig. „Ze leggen beter uit dan op de middelbare school, daar door snap ik het nu beter." Zaynab Isa (14) uit Vlissingen wilde eigen lijk niet naar school in haar vakan tie. „Ik zag er tegenop, want ik wil leuke dingen doen. Mijn moeder zei dat ik iets nuttigs moest doen." Ze heeft wel iets geleerd. „Van pro centen snapte ik helemaal niets. Doordat we hier meer aandacht krijgen, gaat het beter." Bij deze reageer ik op het artikel 'Droom kunstijsbaan lijkt nu defi nitief voorbij'. Schaatsvereniging De Poel heeft in zijn rapport aangegeven dat de ex ploitatie van een kunstijsbaan op zich rendabel is, echter de financie ringslasten kunnen hieruit niet be taald worden. Wanneer de overheid de aanleg fi nanciert, kan ook Zeeland een kunstijsbaan hebben zoals alle an dere provincies in ons land. Volgens uw artikel echter meent wethouder De Bat dat er meer mensen naar een voetbalveld gaan dan naar een ijsbaan. Op een ijsbaan worden per dag el ke dag 500 kaartjes verkocht, dat is toch echt heel wat anders dan scheidsrechter De Bat met 22 voet ballers op zaterdagmiddag en vier man langs de kant. De verhuur van het voetbalveld waar De Bat zo veel waarde aan hecht gaat geheel op aan kosten van onderhoud en gras maaien. De aanleg van de ijsbaan in Ensche de is gerealiseerd voor minder dan 10 miljoen. Dat lijkt veel geld, maar daarvoor krijgt Zeeland wel een topattractie waar Zeeuwen gezond kunnen sporten, waar onze belangrijke toe ristische sector voordeel mee kan doen, en waar bedrijven een boter ham kunnen verdienen. Wanneer de provincie en gemeen ten gezamenlijk de kosten delen, is de financiering geen enkel pro bleem. Kijken we dan naar het bestedings gedrag onze gedeputeerde, die wel achteloos 60 miljoen uittrekt om ambtenaren ouder dan 57 jaar met pensioen te sturen, dan concludeer ik dan onze volksvertegenwoordi gers zeker wel de middelen heb ben, maar helaas niet de visie en daadkracht om Zeeland vooruit te helpen. Jan Pieter Wisse Voorstraat 22, Colijnsplaat Koolstoffilter In de krant van maandag 25 juni staat een advertentie van de pzc webwinkel betreffende een kool stoffilter dat op een waterfles kan worden geplaatst om het water te filteren. In deze advertentie staat onder meer: door het koolstoffilter wor den chloor en andere organische bacteriën verwijderd. De hoeveelheid fouten in deze paar woorden is ongekend. Chloor is geen bacterie; organische bacteri ën is onzin (alle bacteriën zijn orga nisch) en dat een koolstoffilter bac teriën uitfiltert is niet waar (de ont werper van zo'n filter zou zeker de Nobel prijs krijgen). Misschien heeft de schrijver van de filtereigenschappen op school wat gemist over elementen; organische stoffen; anorganische stoffen en bacteriën. Peter Zappeij Burgemeester M. Bollelaan 6, Burgh-Haamstede Toversluis heeft ongeveer 75 werk nemers in dienst. Het centrum biedt ook verschillende stageplaat sen aan. Toversluis ziet nog uitbrei dingsmogelijkheden voor de toe komst, zowel in ruimtelijke zin als in de kwaliteit van het aanbod. Het onlangs geïnstalleerde laserga- men leverde het bedrijf maar liefst 18.000 extra spelers op. Toversluis ziet innovatie en investeren als middelen om de verslechterde eco nomische situatie het hoofd te bie den. Op de tien feestdagen worden kor tingsacties aangeboden en wie zich registreert op www.tovertie- nen.nl maakt kans op een prijs. pioenschap werd twee jaar gele den voor het eerst gehouden. Het plan is om de fotowedstrijd elke twee jaar terug te laten keren. Mee doen is gratis. Fotografen kunnen een opname insturen die tussen 1 september 2010 en 15 september 2012 is gemaakt. Onder vermel ding van e-mailadres, naam, leef tijd en woonplaats kunnen de op namen worden verstuurd naar foto@onderwatersport.nl. www.oosterscheldefoto.nl Geldig t/m dinsdag 17 juli 2012. Op=op. I IV r Lavandula angustifolia 'Hidcote' Excl. siermand. Potmaat 17 cm. Diverse soorten. Potmaat 12 cm. [Per stuk 2,29 Bloeiende voste planten' Lythrum, Delphinium, Potmaat 19 cm. Per stuk GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2 Middelburg 0118-470400 www.groenrijk.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21