één familiehistorie zeeland j 19 Organisatie Stadsfeest mikt nu op 2013 Middelburg vangt bot bij provincie Zeeland Weer water in Dokje van Perry Zestiende dorpenfietstocht op Walcheren woensdag 11 juli 2012 foto Lex de Meester ooit schepen, wethouder, gewor den. Ze woonden vrijwel allemaal in de Zak van Zuid-Beveland. Het is geen geslacht van avonturiers. Onze generatie heeft echt een sprong genomen, in beroepen en woonplaatsen. Grootvader nam nog eens per jaar een dag vrij om van Wemeldinge naar Borsele te lopen. Daar had hij een broer. Ver- „Voor internet er was werkte ik alle telefoon gidsen van Nederland door op postkantoren." VLISSINGEN - In het gerestaureerde Dokje van Perry staat weer water. Hiermee zijn de werkzaamheden aan het dok bijna afgerond. Bin nenkort zal de sluisdeur terugge plaatst worden. Het bouwwerk uit begin achttiende eeuw is het oudste dok in Nederland. Het is vernoemd naar John Perry, de En gelsman die het ontwierp om streeks 1700. Het dokje maakt deel uit van het Scheldekwartier. foto Ruben Oreel der kwam hij niet." Paul is het stamboomonderzoek begonnen. „Als jongste bediende op het ge meentehuis van Wemeldinge moest ik geregeld de kluis in als mensen vroegen naar gegevens over hun familie. Omdat toch nie mand op me lette, ben ik ook eens gaan kijken naar documenten over mijn opa en oma. Ik heb alles be waard, maar nooit meer naar geke ken tot ik tegen mijn pensioen zat als directeur van de Theaterschool in Amsterdam." Toen de broers allebei weer in Zee land woonden, raakte Ko ook be trokken bij het onderzoek. Paul Sonke kwam terecht in Vlissingen, geboortestad van zijn echtgenote. Ko vond na 28 jaar huisartsenij in het Noord-Limburgse Lottum een stek in Burgh-Haamstede. Samen automatiseerden ze de onderzoeks gegevens die Paul op kaartjes had verzameld en schakelden ze inter net in. Het speuren werd toen echt recher chewerk. Ko: „We konden veel makkelijker verbanden gaan leg gen tussen gegevens." En de bui tenlandse Sonkes kwamen binnen bereik. Die kunnen aanhaken via internet, waar de genealogie Son ke binnenkort te vinden is. BUTTINCE Mediterraan feest in Middellandse Zeetuin In de Middellandse Zeetuin van Wim Uilenbroek in Buttinge bij Grijpskerke wordt komend week end een mediterraan feest gehou den. Op zaterdag en zondag zijn er tus sen 14.00 en 20.30 uur muziek- en dansoptredens, openstelling van het mozaïekatelier van Miss Moza, schmink voor de kinderen en hap jes en drankjes. Entree 5 euro, kin deren t/m 12 jaar gratis. KAMPERLAND Ontspannen wandelen met ezel en gids Het Ezelhuis houdt zondag in sa menwerking met Staatsbosbeheer een wandeltocht met ezels op de Schotsman bij Kamperland. Een gids van Staatsbosbeheer vertelt uitvoerig over de planten en die ren die in het gebied voorkomen. De ezels moeten de wandeling extra ontspannend maken. De wan deling is van 14.00 uur tot 16.00 uur. Geïnteresseerden kunnen zich voor twintig euro inschrijven door te bellen naar 0118-582940. GOEDEREEDE Briellenaar scheurt met 200 over Goeree De politie heeft dinsdagochtend vroeg op Goeree-Overflakkee van twee automobilisten het rijbewijs ingenomen. Een 39-jarige man uit Brielle reed bijna 200 kilometer per uur op de N215 tussen Nieu- we-Tonge en Stellendam, waar 80 kilometer is toegestaan. Op de N57 tussen de Brouwersdam en Stellen dam reed een 25-jarige man uit Sommelsdijk 141 kilometer per uur, waar 80 het maximum is. Brandend rubber bij scootersprint de Poel Stichting Scooterrace en Brom mersprint Organisatie (SBO) houdt zondag voor het eerst in Goes een scootersprint. Scooterrijders racen over een afstand van 150 meter op het industrieterrein in de Poel 2 op de Columbusweg, Inschrijven voor de wedstrijd kan bij aanvang om 8.00 uur. Om 10.00 uur starten de eerste rijders en rond 17.00 zal het toernooi afgelopen zijn. Meer infor matie over het toernooi is beschik baar op: www.stichtingsbo.nl. MIDDELBURG - De initiatiefnemers voor een meerdaags cultureel stads feest in Middelburg mikken op 2013 voor de eerste editie. Dit voorjaar hoopten ze nog deze zomer een stadsfeest te kunnen houden, maar de voorbereidings tijd bleek te kort. „Ook is het lastig alles financieel rond te krijgen", al dus een van de initiatiefnemers, Mike Smits van Italiaans restau rant La Piccola Italia aan het Dam- plein. Rondom de Giro d'Italia in 2010 waren tal van activiteiten in de stad, en dan met name op het Damplein en de Markt, georgani seerd. Na afloop was het vaste voornemen om dit een vervolg te geven. De instellingen en onderne mingen die bij het project betrok ken zijn zijn onder meer de Druk kerij, Vriendschap, De Spot, Zeeuwse Concertzaal, Cinema Mid delburg en het Zeeuws Museum. MIDDELBURG - Het dagelijks provin ciebestuur is het niet eens met de gemeente Middelburg dat de pro vincie met haar omgevingsplan nieuwe ontwikkelingen remt. In het omgevingsplan geeft de pro vincie aan waar woningbouw en bedrijvigheid plaats kan vinden en waar niet. De gemeente verwijt de provincie dat 'wordt vastgehou den' aan locaties die al jaren gele den zijn gekozen en niet langer aan de eisen van de woonconsu ment en bedrijven voldoen. Betere locaties kunnen niet in ontwikke ling worden genomen, voordat de mindere ingevuld zijn. Gedepu teerde Staten menen dat met 'crea tiviteit en flexibiliteit' ook die min dere plekken tot ontwikkeling ge bracht kunnen worden. „Het is voor de gemeente en haar burgers van belang dat in ontwikkeling ge nomen locaties worden afgemaakt. MIDDELBURG - Op dinsdag 7 augus tus wordt voor de zestiende maal de dorpentocht op Walcheren ver reden. Het is een 54 kilometer lan ge fietstocht. De tocht is beschre ven in een boekje dat te koop is voor vijf euro. De opbrengst gaat naar een hulpproject voor meisjes en vrouwen in Cambodja die het slachtoffer zijn van huiselijk ge weld en discriminatie. www.dorpentocht-walcheren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19