Nieuw Brittania een stap dichterbij WALCHEREN Kanoverhuur blijft in Prins Hendrikdok almanak Smart WOENSDAG 11 juli 2012 17 PZC Vijftien generaties rekenen en taal in de Sonke 18 en 19 vakantie 20 en 21 Gerechtshof in Den Bosch heeft uitspraak verdaagd door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De herrijzenis van Hotel Britannia in Vlissingen is weer een stap dichterbij. Het Ge rechtshof-in Den Bosch doet na melijk voorlopig geen uitspraak in de zaak rond het eigendom en dat biedt perspectieven. De strijdende partijen, vastgoedbe heerder AW en de gemeente Vlis singen, voeren al een paar maan den overleg over de heikele kwes tie. Het vertrek van wethouder Piet Polderman heeft die gesprek ken volgens Jorgen Geurts in een stroomversnelling gebracht. „Met Polderman ging het gewoon niet Met Damen en Van Dooren wel. Een vonnis van het hof zou de za ken weer op scherp hebben gezet. Dan zouden we toch weer tegen over elkaar komen te staan. Wat we nog nodig hadden was tijd, en dat krijgen we hiermee. Nu kun nen we open in gesprek blijven en als we er straks écht samen uit zijn, het vonnis misschien wel naast ons neerleggen." Want zowel de gemeente Vlissin gen als AW willen eigenlijk al ja ren hetzelfde: de kale vlakte aan Boulevard Evertsen zo snel moge lijk bebouwen. Daarvoor moeten alleen eerst nog heel wat finan ciële hobbels overwonnen wor den, aangezien beide partijen be weren het eigendomsrecht te heb ben. Dat gaat over vele miljoenen. Geurts: „Maar ook daar gaan we uitkomen." De bedoeling is dat er een hoog waardig hotel terugkomt, een res taurant van datzelfde niveau en ap partementen met een zorgcompo- nent. Ook wordt nagedacht over een vorm van recreatie. Er zouden investeerders voorhanden zijn. Voor dit idee heeft AW in de loop der jaren al diverse tekeningen la ten maken. Voor één daarvan be staat al een bouwvergunning. Als de vastgoedbeheerder samen met de gemeente kiest voor een ander plan, dan zal er een bestemmings wijziging moeten plaatsvinden. Be zwaren van buurtbewoners daarte gen hebben Britannia ruim tien jaar geleden, toen nog met een an dere eigenaar, uiteindelijk de nek omgedraaid. Voor een herhaling is Geurts echter niet bang. „Met de buurt is nu veel meer rekening ge houden." MIDDELBURG - Door het matige zomerweer loopt het niet storm bij de kano- en waterfiet- senverhuur in het Prins Hendrikdok bij de Dam in Middelburg. Wouter Hoorweg (foto) van Zeeland Boten Verhuur kon dinsdagmid dag maar een paar kano's kwijt aan toeristen. De verhuur van kano's, waterfietsen en een surfbike in het dok - dit jaar voor de derde keer - moet sowieso nog wat meer op gang komen. Daarom ook is de verhuizing naar een steiger aan Achter de Houttuinen, vlakbij de Kloveniersdoelen, niet doorgegaan. Zeeland Boten Verhuur vond een verhuizing bij nader inzien niet verstandig. Er moest geld worden gestoken in het aanpassen van het ponton van waaraf de verhuur plaatsvindt en de ge meente kon geen zekerheid geven over een verdere toekomst van de kano- en waterfiet- senverhuur aan Achter de Houttuinen. foto Lex de Meester MIDDELBURG Burgemeesterspost vrijdag in kabinet Het kabinet neemt vrijdag een be sluit over de benoeming van Ha- rald Bergmann tot burgemeester van Middelburg. Twee weken gele den sprak de gemeenteraad zijn voorkeur uit voor de benoeming van de 46-jarige Bergmann, die nu nog burgemeester is van de ge meente Albrandswaard. Als het ka binet akkoord gaat, wordt Berg mann eind augustus geïnstalleerd. MIDDELBURG Hennepkwekerij in woning In een woning aan de Statenlaan in Middelburg is dinsdag een hennep kwekerij ontdekt. De politie trof er 136 planten aan. Drie mensen zijn aangehouden. Het gaat om de 31-ja- rige bewoner en een 41-jarige man en een 33-jarige vrouw, beiden af komstig uit Vlissingen. Zij waren in de woning aanwezig toen de hennepkwekerij door de politie werd ontdekt. HOEDEKENSKERKE Twee gewonden bij uitslaande brand Een man en een vrouw zijn dins dag in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis gebracht nadat er brand had gewoed in hun huis aan de Kasteelhoekstraat in Hoede- kenskerke. De slachtoffers hebben hete rook ingeademd. Buren meld den de brand om 14.00 uur. Het vuur is waarschijnlijk begonnen in de keuken. Er is grote schade aange richt aan de woning. Die aankomend journalist maakte een veelbelovende start bij de Beve- landse redactie. Bij binnenkomst had hij al ideeën over verhalen uit circuits waar de qua leeftijd wat bezadigder redactie leden zich niet zo vaak in mengen: de tekno-muziekscene, illegale house feesten en meer van dat werk. Via zijn - overigens onverdachte - vrijwil- Tip? redactie@pzc.nl ligerswerk in de verslavingszorg liep hij onlangs weer tegen een potentieel nieuwsverhaal aan: er zou sprake zijn van een dreigende gemeentelijke banvloek over deze ontspanningsmid delen. Dat behoefde verificatie bij de bevoegde instantie. Het was even zoeken, maar toen wist hij de weg: „Ik bel wel even met de wethouder recreatie."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17