prominent Gratis brochure? 0341 - 26 06 76 61 binnenland Reces Tweede Kamer is geen vakantie Moeite met opstaan? Groeiend aantal wanbetalers Zeeuws-Vlaanderen een van de vier krimpgebieden Bon voor een gratis brochure 76 dinsdag 10 juli 2012 DEN HAAG - Reces is vakantie. Vol gens Kamerleden is dit een veelge hoord misverstand over de verga- dervrije zomerweken in politiek Den Haag. Vier Kamerleden geven een inkijkje in de drukke agenda tot de eerstvolgende vergadering op Prinsjesdag. „Veel mensen denken dat je negen weken vakantie hebt, maar zo werkt het niet", licht Kamerlid Att- je Kuiken van de PvdA toe. „We doen er eerder een tandje bij nu de verkiezingen voor de deur staan." De agenda van Kuiken staat vol werkbezoeken, onder meer aan een zorgcentrum, een wijkagent en een huisarts. Daarna is het cam pagne voeren. En tussendoor gaat het Kamerlid twee weken kampe ren. Ook Eddy van Hijum van het CDA heeft een druk programma. Werkbezoeken, interviews, over leg met deskundigen en medewer kers van ministeries: „De agenda loopt al aardig vol." Van Hijum maakt verder tijd om Anne-Wil Lucas bij te lezen, te lunchen met onder nemers of om op bezoek te gaan bij het Stöppelhaene oogstfeest in zijn thuisregio Salland. „En ik houd de actualiteit in de gaten. Als er dan een brief naar de Kamer gaat, kan ik het toch niet laten om er even over te twitteren." Van Hijum hoopt ook op een rustige vakantie. „Als de Europese discus sie geen roet in het eten gooit, ga ik 2,5 week op vakantie naar Frank rijk. De afgelopen twee jaar werd foto ANP de Kamer teruggeroepen en werd de vakantie dus afgebroken", ver telt hij. Harm Beertema van de PW werkt tijdens het reces veel vanuit huis. „Ik heb een virtuele werk plek en nu mijn medewerkers er niet zijn, is dat net zo makkelijk", stelt hij. „Normaal heb je veel te weinig tijd om eens goed bij te le zen, dus dat doe ik in het reces." Ook voor hem staan er werkbezoe ken op de rol: als onderwijswoord- voerder gaat hij langs scholen. Ver der verdiept hij zich in de verkie zingsprogramma's van de andere partijen, zodat hij goed geïnfor meerd de campagne in kan. „Al met al is het nu iets minder druk dan normaal", zegt Beerte ma. „Op een gewone Kamerdag ben ik er meestal om 8 uur 's och tends en dan ben ik om li uur 's avonds thuis. Tijdens het reces kun je een beetje bijkomen." Ook zit er een vakantie van twee weken naar Frankrijk in de plan ning. Anne-Wil Lucas van de VVD hoopt ook dat er gedurende het re ces tijd is om een beetje uit te rus ten. Maar ze verwacht dat het druk wordt: „Ik heb nog aardig wat werkbezoeken, over weten schap en water bijvoorbeeld. En ik ga naar de Wadden om te praten met wethouders. Daar heb je nor maal ook geen tijd voor", stelt ze. En na de twee weken vakantie is het campagnetijd: „We zetten nu alles in de steigers, we drukken flyers en zo en dan gaan we los." Een krimpgebied is volgens de definitie van het Centraal Bu reau voor de Statistiek (CBS) 'een regio waar het aantal inwoners afneemt'. Er zijn vier krimpgebieden: Zeeuws-Vlaanderen, Noord- (Eems- delta) en Oost-Groningen, en Park stad Limburg (onder meer Heerlen en Kerkrade). Ze hebben al enige jaren te maken met een teruglopende bevolkings omvang. Jongeren trekken er weg en de bevolking vergrijst. Het aantal inwoners in Zeeuws-Vlaanderen daalt sinds 2003. De bevolking in Parkstad Limburg is sinds 1997 met 6,5 procent afge nomen. Tussen 1990 en 2040 zal de bevolking in Parkstad Limburg met 10 en in Zeeuws-Vlaanderen met 13,9 procent dalen, aldus de jongste berekeningen van het CBS. In de Eemsdelta neemt de bevol king al sinds 1990 af, het aantal in woners is er inmiddels met 12,4 procent gedaald. Naar verwachting zal de bevolking er tussen 1990 en 2040 met een derde krimpen. Tussen 1990 en 2012 groeide het aandeel 65-plussers in Nederland van 12,8 procent tot ruim 16 pro cent. In 2040 ligt dit aandeel naar ver wachting op een kwart. In de drie krimpregio's ligt het aandeel 65-plussers nu al boven de 20 pro cent, met de Eemsdelta als koplo per van de vergrijzing. DEN HAAG - Het aantal mensen met een betalingsachterstand blijft toene men. Het afgelopen halfjaar is de groep die zijn leningen niet kan vol doen gestegen van 7,4 procent naar 7,7 procent, blijkt uit de halfjaarlijk se kredietbarometer van het Bureau Krediet Registratie (BKR). Als de toename de rest van het jaar in het zelfde tempo doorzet, komt het aan tal wanbetalers eind dit jaar uit op 720.000. Het gaat dan om mensen die kredie ten als de woninghypotheek, een le ning voor een auto, credit card-schuld of webwinkel ('thuis winkelorganisaties') niet kunnen af betalen. De groep met betalingspro blemen is echter nog veel groter om dat huurachterstanden en niet be taalde rekeningen bij het energiebe drijf of de zorgverzekeraar voor het BKR onzichtbaar zijn. „Bij het BKR zien we slechts een klein deel van de betalingsproblemen. Je zou kun nen zeggen dat er veel spookschul- den zijn", aldus een woordvoerder van het BKR, dat alleen kredietover eenkomsten registreert. „Daardoor stapelen de schulden zich al snel on gemerkt op." Het BKR zou graag zien dat alle betalingsachterstanden bij de organisatie kunnen worden geregistreerd om schuldenproblema tiek zo in een eerder stadium te kun nen aanpakken. In 2011 ging het om meer dan een op de vier huishou dens die hun vaste lasten niet kun nen voldoen, blijkt uit overheidson- derzoek. www.prominent.nu Specialist in lekker zitten Bezoek een winkel bij u in de buurt Eerst thuis proefzitten? JA, stuur mij de gratis uitgebreide zitcomfort brochure. Naam j Dhr [~J Mevr Niets is zo prettig als de producten vrijblijvend bij u thuis uit te proberen. Zo ziet u direct of het pastl 0341 - 26 06 wk28 P2 pzc Zonder postzegel opsturen naar. Prominent. Antw. nr. 707, 8070 WB Nunspeet relaxen liggen Geldig bij aanschaf van een fauteuil, of bank op maat. Niet geldig i.c.m andere actie! Het is niet altijd makkelijk om na het zitten uit uw stoel te komen, het opstaan is een flinke belasting voor spieren en gewrichten. Een fauteuil die, met een druk op de knop, hoffelijk meekantelt bij het opstaan. De zitting en rugleuning kantelen naar voren, zodat u optimale steun krijgt bij het opstaan. Zonder pijnlijke knieën, rug of gewrichten. Deze week hebben we een speciale actie voor u. U profiteert van maar liefst 250,- inruil voor uw oude stoel!* Kom langs óf bel 0341 - 26 06 76 voor een demonstratie thuis! Kies uw zithouding met de afstandbediening Eén druk op de knop en u doet een dutje J Gebruik de sta-op hulp voor makkelijk opstaan DAG E N n -levertijd; Door het gebruik voelt u zich ontspannen! J f5c-nf m fcl&in of grooj Pronline-trf bi&df u alijjJ d&wfcte' favfovil op iw maafl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6