mum Stukken Dutchbat blijven zoek pAÏÏMMEE Eerste keurmerk voor bemiddeling en budgetbeheer pgb in Zeeland zeeland 121 brieven IggOPiSrnméémmmmmm dinsdag 10 juli 2012 den flink is toegenomen, is de zandbank bij Vaarwater langs Hoofdplaat. „Tien jaar geleden werden daar drie tot negen zeehonden geteld, bij de laatste telling waren het er vijfenveertig tot zestig." Begin augustus is er een nieuwe telling in de Westerschelde en ook de Oosterschelde en de Grevelin- gen komen dan aan de beurt. Dan wordt bekend hoeveel zeehonden zich totaal bevinden in de Zeeuw se wateren. Zeehonden dit weekeinde op een zandbank voor Vlissingen. Óp de achtergrond het fïets-voetveer en het strandpaviljoen Panta Rhei. Het afgelopen weekeinde zijn er meer dan normaal geteld. foto Elmarmedia DEN HAAC/COES - „Wij willen die processen-verbaal ook graag vin den maar ze zitten gewoon niet in onze archieven", zei landsadvocaat Erik Daalder maandag tegen de Raad van State in Den Haag. Minister Hillen van Defensie moest zich maandag voor de hoog ste bestuursrechtbank verweren te gen de Goese oud-militair van Dutchbat III Davey Maat die in 1995 ten tijde van de val van Sre brenica op de Nederlandse Com pound zat. Maat heeft nog steeds contact met overlevenden van Sre brenica. Die willen duidelijkheid over lichamen die op de Com pound begraven zijn door Neder landse militairen. De Koninklijke Marechaussee heeft daar proces sen-verbaal van opgemaakt die Maat openbaar wil hebben. „Al leen al uit respect voor de nabe staanden", zegt de oud-Dutchbat- ter. Maat meldde maandag in Den Haag dat de Bosnische autoriteiten GOES - Zeeuwen met een persoons gebonden budget (pgb) kunnen sinds juni hun belangen laten be hartigen door een goedgekeurd pgb-bureau: Buitenkans uit Goes. Het bureau ondersteunt mensen bij de aanvraag van een pgb, be middelt bij het vinden van onder steuning en verzorgt de admini stratie. Buitenkans, dat gespecialiseerd is in klanten met een psychiatrisch ziektebeeld, is het eerste pgb-bu reau in Zeeland dat het Keurmerk 'Goedgekeurd pgb-bureau' kreeg van het onafhankelijke Keurmerk- instituut. Het keurmerk garan deert dat cliënten goed behandeld worden, dat er een klachten- en privacy-beleid is, betaalverkeer vei lig (extern getoetst) wordt en dat de cliënt en zijn begeleider of fami lie duidelijkheid geboden wordt. De eisen ervoor zijn opgesteld sa men met het Platform Geestelijke Gezondheids Zorg, belangenvereni ging van pgb-houders Per Saldo, het College van Zorgverzekeringen en de branchevereniging van pgb-bureaus. Landelijk zijn er momenteel zo'n 25 bureaus die het keurmerk mo gen dragen. Het keurmerk is een reactie op de ontdekking van grootscheepse zwendel met pgb-gelden, enkele jaren geleden. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl De huishoudwas gaat uit de thuis zorg. Dat gaan die ouderen, zieken en gehandicapten voortaan maar zelf betalen. Van hun royale inko- Rob Swaak Statenhove 17, Middelburg Bezuinigen Waar heeft de PvdA-elite tot nu toe enthousiast aan meegewerkt? Eerst aan het steunen van corrupte landen die nauwelijks belastingen innen. Nü aan het steunen van 'knoflook- banken' via de Europese Unie en de ECB, waardoor de rente opzette lijk laag wordt gehouden. Daardoor worden de Nederlandse pensioenen draconisch gekort in 2013. De Middelburgse fietsmomentjes hebben zo'n 1 miljoen gekost, waar door er voor het verpauperde win kelcentrum in Dauwendaele bij "Brussel" om €700.000 gebedeld moet worden. Een schaapskudde nodig voor de grasvlakten in Mor- tiere? Verplaats de gemeenteraad maar! Gedeputeerde De Reu (PvdA) gaat 5 miljoen besteden aan het ver plaatsen van elitaire kunstclubjes naar De Timmerfabriek in Vlissin gen, maar bezuinigt de Zeeuwse Bi bliotheek bijna weg. Hij verwacht van Vlissingen een 'evenredige' bijdrage. De PvdA daar bezuinigt dus gewoon op de WMO. Gokken Nu de immorele bankmanagers even wat minder met het aan hun toevertrouwde geld kunnen gok ken, kan de 18+ z'n overgebleven geld vergokken in Renesse. De burgemeester van Schou- wen-Duiveland waagde er al een gokje. Als je natuurlijk je werkplek hebt in een 'ingedeukt bierblikje', zoals een deel van de bevolking het ge meentehuis noemt, blijf je in een gokpaleisje in die sfeer. Prachtig zo'n zaak in Renesse, het centrum van meer losbandigheid, maar waarom mogen burgers niet profiteren van ruime winkels o.a. in Zierikzee en Nieuwerkerk? Dan maar even geen champagne uit 't vat, maar geef dan ruimte aan kruiden uit 'n vat of snaps van die super van die Duitse broers. Gokken moet ontmoedigd wor den. Zeker in deze tijd waarin de schulden zich opstapelen. J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk. BBgaszazassaaaaga opgravingen gaan doen. Volgens de inwoner van Goes die nog dage lijks bezig is met de val van de moslimenclave, zijn op de locatie waar destijds de Nederlandse VN-militairen zaten twee graven met daarin diverse lichamen van omgekomen Bosnische moslims. Defensie geeft de documenten niet vrij vanwege de privacy van de betrokken militairen en omdat sommige documenten er niet meer zouden zijn. k iiï Pgb-bureaus bleken geld van cliën ten in eigen zak te steken, terwijl goede begeleiding achterwege bleef In 2009 ontwikkelden de ver eniging Per Saldo en de Stichting Ombudsman al een gedragscode voor pgb-bureaus om oneigenlijk gebruik van pgb-budgetten tegen te gaan en de kwaliteit van de bu reaus inzichtelijk te maken. Ook de eigen branche van cliënt- ondersteunders NBEC stelde al een keurmerk op dat kwaliteit moet waarborgen en dienstverle ning transparant maken: 'Erkende cliëntondersteuner'. www.vofbuitenkans.nl Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7,4461 JC Goes T: 0113-215652 E: info@sjaakvanzee.nl W: www.sjaakvanzee.nl Maten t/m 62 Va, 64 en 57 Ook op maandagen van 13.00 tot 17.30 u geopend l

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55