'Gebouw laat zien wat Boogert allemaal kan' 'Gasten voelden zich niet veilig' Nieuwbouw Boogert i8| zeeland Besluit over Mondragon valt pas in september 'Met een benefiettheater in huis kom je nauwelijks tot rust' dinsdag 10 juli 2012 door Melita Lanting RENESSE - Eigenaar Jim Sleicher van pension Diepe aan de Vroon- weg in Renesse is het zat. Hij vindt dat er te weinig wordt ge daan om de overlast buiten het centrum van Renesse tegen te gaan. Afgelopen weekend om 3.15 uur vond een grote vechtpartij voor zijn deur plaats waardoor niet alleen hijzelf, maar ook zijn gasten wakker werden. „Het was een groep van achttien jongeren. Er werd gevochten en gedreigd met 'ik ga je doodschieten'. Ik heb de politie gebeld en gevraagd om hulp, maar er is niemand geko men. En ik spring er niet meer tus sen. Dat deed ik vroeger nog wel maar nu niet meer. Gasten van ons zijn de volgende dag wegge gaan, die voelden zich niet veilig", aldus Sleicher. Pension Diepe zit net buiten het centrum, aan een van de routes naar de campings. Volgens Sleicher is dit soort over last een 'dagelijkse gang van za ken', met de nadruk op de vrijdag en de zaterdag. Sleicher heeft zon dagochtend opnieuw met de poli tie gebeld en gevraagd waarom er niemand is gekomen. „Toen werd mij gezegd dat ze elders druk bezig waren. Het is altijd hetzelfde ver haal wat je te horen krijgt. Er is niet genoeg capaciteit." Navraag bij de politie leert dat het moeilijk is om exact te achterha len wat er die nacht is gebeurd. De betrokken agenten zijn vrij. Wel is duidelijk dat het die nacht onrus tig is geweest in Renesse. Op het. transferium zijn twee jongens mis handeld en er is inderdaad een vechtpartij aan de Vroonweg terug te vinden in het meldsysteem van de politie. Alleen is die wel op een later tijdstip dan Sleicher aangeeft. Volgens Mirja Vis, woordvoerder van de politie zijn op die melding wel agenten afgegaan. „Er was een ruzie aan de Vroonweg en daar is de politie naar toe gegaan. Dat ge beurde buiten de camping waar de ze gasten op verbleven." Uit het politierapport blijkt ook dat de jon geren van de camping zijn gezet. „Dit is de eerste klacht die ik hoor", zegt voorzitter Frans Prins van de dorpsraad. „Maar we zitten nog aan het begin van het seizoen en wij vrezen wel. Men heeft toe gezegd dat het toezicht buiten het centrum van het dorp hetzelfde zou zijn als vorig jaar. Wij hadden gehoopt op meer toezicht. Er is in het centrum cameratoezicht en je ziet de overlast toch verdwijnen naar de randen." door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Woningbouwvereni ging Zeeuwland kan pas na de zo mervakantie duidelijkheid ver schaffen over de toekomst van voormalig theatercomplex Mondra gon in Zierikzee. Eerder zei directeur Antoine de Ceuster voor de vakantie een knoop door te hakken. Zeeuwland staat voor de keuze: het woning bouwplan tegen het advies van de Rijksdienst voor het Cultureel Erf goed doorzetten, met het risico op een (langslepende) juridische pro cedure of de plannen voorlopig in de ijskast te zetten. Eerder werd wam mm Na anderhalf jaar werk is de nieuwbouw van Boogert in Öosterland klaar. Het 7000 vier kante meter grote gebouw is het hart van de nieuwe dorpsentree. Parkeerplaats en uien- loods zijn gesloopt. De weg naar Boogert komt uit in nieuwbouwwijk Oostkenshil II. Sinds maandag werken de 72 mensen van bouwbedrijf Boo gert in een nieuw gebouw, dat deel uitmaakt van de entree van Oosterland. In oktober wordt de nieuwbouw officieel geopend. door Ton van den NouweBand Aan" haar balie van sloophout krijgt de receptioniste nog uit leg over haar compu ter en het glooiend parkje met vijver buiten, moet nog worden aangelegd. Maar verder doet alles het in de nieuwbouw van bouwbedrijf Boo gert langs de rijksweg in Ooster land. „We hebben nu alles op eén locatie in plaats van op zes", legt projectontwikkelaar Gert-Jan Oost- wouder van het bouwbedrijf uit. „Dat werkt optimaal voor ieder een. Ons chronisch ruimtegebrek is opgelost. We hebben zelfs ruim te om te groeien." Het gebouw is 7000 vierkante me ter groot geworden. Het omvat een kantoor, een timmerfabriek, de materialendienst en enkele hal len voor de opslag van materiaal en machines. Alles aan het ge bouw is rond of schuin en refe reert aan het Zeeuwse landschap. Het kantoor is bezet met leistenen plaatjes, de buitenmuren van de werkplaatsen en magazijnen zijn gemetseld. Als sierbestrating zijn basaltblokken, afkomstig uit de Scheveningse haven, gebruikt. Trots is projectleider Jan Bout vooral op de overlcragingen van spanbeton. Bout: „Dit is ons visite kaartje. Dit gebouw laat zien wat wij allemaal kunnen. Met dit werk lopen we vóór op de eisen van het bouwbesluit." Tijdens een korte rondleiding ver telt Bout: „Van buiten oogt het wat aan de donkere kant. Paars is ónze bedrijfskleur. Maar van bin nen is alles licht. Met essenhouten kozijnen en deuren." Het dak bo ven de receptie is van glas in de „Wij hebben onze roots in Oosterland. Boogert is hier opgericht. Daar ga je zo maar niet weg." vorm van een schilderspalet. „Ie dereen op kantoor vindt vreemd genoeg dat hij de mooiste werk plek heeft." Zo veel moois zou op het Business Park in Zierikzee niet misstaan. Maar daar denkt Oostwouder an ders over. „Wij hebben onze roots in Oosterland. Het bedrijf is hier in 1890 opgericht. Daar ga je zo maar niet weg." De nieuwbouw van Boo gert vormt het hart van het masterplan Ooster land. De gaten die het bedrijf in het dorp achterlaat worden gevuld met nieuwbouwwoningen, waar- 1 van die aan de Stove al klaar zijn. Het terrein rond Boogert is opge knapt. De oude uien-loods en het parkeerterrein zijn gesloopt. De weg naar Boogert is tevens de ont sluiting van nieuwbouwwijk Oost- j kenshil waar ook al wordt ge- T bouwd. Dat nu ook het kruispunt op de N59 wordt gerenoveerd is toeval, zegt Oostwouder. Het bedrijf wordt in oktober geo- f pend door. Het werk heeft ander- half jaar geduurd en heeft onge veer vijf miljoen euro gekost. duidelijk dat eigenaar Zeeuwland en de Rijksdienst geen overeen stemming kunnen bereiken over een restauratieplan voor het com plex aan de Oude Haven in Zierik zee. De Rijksdienst wil dat een aanzien lijk van de monumentale gebou wen intact blijven. Zeeuwland wil de aanvankelijk alleen de voorge vel laten staan en daar nieuwe stadswoningen en appartementen achter bouwen. Diverse pogingen om tot een compromis te komen zijn mislukt. De Ceuster kon niet zeggen waar om het besluit over de toekomst van Mondragon is uitgesteld. De timmerfabriek in de nieuwbouw van Boogert. Leiplaatjes op de wand, basalt op de grond. Willemien van Dijke en Martin Hoevenaars in hun minitheater ten tijde van de opening in 2009. Na vier jaar stoppen ze ermee. foto Willem Mieras door Rob Paardekam SCHERPENISSE - Vier jaar lang was in Scherpenisse het kleinste thea ter van Zeeland te vinden. Nu vin den Willemien van Dijke en Mar tin Hoevenaars het tijd voor een nieuwe uitdaging. „Er komt vast wel weer iets moois." Het duo begon in 2009 met bene fiettheater Locus Amoenus. In hun eigen woning aan de Bakker straat in Scherpenisse creëerden ze een piepklein theaterzaaltje met tien klapstoeltjes. Meestal verzorg den Martin (bewegingsartiest) en Willemien (beelden kunstenaar) de optredens zelf maar er zijn ook gastoptredens geweest. Dat alles met maar één doel: het steunen van goede doelen. „In eer ste instantie ging de opbrengst naar kunstproject Opo Ay in Suri name", vertelt Willemien. „Toen we later naar nieuwe doelen zoch ten, dacht ik: dicht bij huis gebeu ren ook zoveel mooie dingen. Daarom hebben we ook de actie Beurkens gesteund, waarbij geld werd ingezameld om twee jongens uit Scherpenisse, die de ziekte van Duchenne hebben, een hockeyrol- stoel te geven." Oolc andere goede doelen, waaron der de kankerbestrijding en het Na tionaal Fonds Kinderhulp, moch ten de afgelopen jaren rekenen op een gift uit Scherpenisse. In April gaven Martin en Wille mien hun laatste optreden voor de zomer, toen nog niet wetende dat het de allerlaatste voorstelling in het benefiettheater zou zijn. Pas vorige maand, tijdens een fiets tocht naar Alpe D'Huez, namen ze dat besluit. „Tijdens zo'n reis kom je even los van alles", vertelt Wille mien. „Op een gegeven moment kwamen we tot de conclusie dat het tijd is voor nieuwe dingen. We hebben mooie avonden gehad in ons benefiettheater, maar het was ook erg intensief Zeker omdat het theater is ons eigen huis was geves tigd, kwamen we er nooit van los. Op elk vrij moment zagen we dat lege theater en vonden we dat we weer iets moesten doen." Willemien is er zeker van dat nieu we mooie dingen zich zullen aan dienen. „Wij blijven idealisten, die een bijdrage willen leveren aan een betere wereld."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46