sport 129 van Meerendonk Zeeuws elftal met spelers van Hoek HsvHoek tegen het Schotse Hibernian FC Kerkhove treft Flipkens in Zwevegem dinsdag 10 juli 2012 'Ik had heel hard getraind, ging vers het veld in en kreeg van iedereen het vertrouwen.' Daryl Rawidjan Daryl Rawidjan (linksboven op de teamfoto gehurkt tweede van rechts) beleefde met zijn ploeggenoten een geslaagde WK-kwalificatie. Met negen doel punten werd Rawidjan (foto's onder) Oranjes topscorer. HOEK - Rien van Meerendonk is maandagavond tijdens de algeme ne ledenvergadering gekozen tot nieuwe voorzitter van HSV Hoek. Hij volgt Bennie Langeraert op, die na vier jaar terugtrad. De 63-jarige Van Meerendonk is geen onbekende bij de Zeeuws-Vlaamse zaterdag-hoofd klasser. Sinds 1994 is hij met zijn makelaars- en assurantiekantoor in Sluiskil verbonden als sponsor aan de voetbaldub uit Hoek. „En natuurlijk ben ik een grote fan van het eerste elftal. Zowel bij thuis- als uitwedstrijden", verklaarde hij. Van Meerendonk wacht een inten sieve klus bij Hoek, waarbij veel aandacht zal uitgaan naar de ver nieuwing ofwel nieuwbouw van de accommodatie en de ambitie om op termijn terug te keren naar de topklasse, het hoogste landelij ke amateurniveau. door Jan Dagevos MIDDELBURG - De voetballers van Hoek maken zondag 22 juli weer deel uit van het Zeeuws elftal. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser is bereid om voor het oefenduel met Hibernian FC spelers af te staan. De wedstrijd wordt op sportpark Irislaan in Vlissingen gespeeld en begint om 14.30 uur. Vorige week nog verbood Hoek de spelers om uit komen voor het Zeeuws elftal in het oefenduel met Lierse SK. De leiding van de club was ontstemd over het feit dat er tevoren geen overleg was geweest. Bovendien wilde Hoek zijn spelers met het oog op de voorbereiding rust geven. Voorzitter Piet Koster van het Zeeuws elftal nam hierop contact of met trainer Eric Hellemons en hielp de problemen snel uit de we reld. „Ik heb de toezegging dat we nu weer spelers van Hoek mogen uitnodigen", zegt Koster, „mits het in ovërleg met de trainer gebeurt. Die afspraak komen we na. Ik ben blij dat het opgelost is, want de spelers van Hoek horen in het Zeeuws elftal thuis." De Zeeuwse formatie treft volgen de week zondag in Vlissingen Hi bernian FC. De Schotse ploeg stond afgelopen seizoen in de be kerfinale en verloor met 5-1 van de eeuwige rivaal Heart of Mid lothian. Hibernian speelt al sinds 1999 onafgebroken in de Schotse Premier League. De ploeg belegt vanaf 17 juli een trainingskamp in Vlissingen. De se lectie verblijft in hotel Arion en traint dagelijks op het veld van Zeeland Sport. De Schotten spelen in die week ook nog tegen Lierse SK (woensdag 18 juli) en Leuven (zaterdag 21 juli). De wedstrijd te gen het Zeeuws elftal wordt geleid door scheidsrechter Harold van de Ketterij uit Goes. De assistenten zijn Wesley Nijsse (Oost-Souburg) en Albert Bruggeman (Oostkapel- le). Voor de wedstrijd is een voorver koop. Kaarten kosten vijf euro (kinderen) en tien euro (volwasse nen). De voorverkoopadressen zijn: café de Dwaas Kleine Markt 11 Vlissingen. Telemasters Scheldestraat 40 Vlissingen. Primera Lange Zelke 2 Vlissin gen. Primera Kanaalstraat 4 Oost-Souburg. Primera Korte Delft 7 Middel burg. Primera Langstraat 45 Arnemui- den. MIDDELBURG Broers Van Schoonhoven halen podium De wegracers Gert en Max van Schoonhoven hebben tijdens de Mami Cup in Hongarije een po diumplaats veroverd. Zaterdag was Max in de tijdtraining hard onder uit gegaan, maar desondanks reed hij een goede race en werd eerste in' de NSR cup. Gert had pole posi tion en reed in de wedstrijd ook naar een eerste plaats. Zondag werd Gert weer eerste en een keer kwam hij ten val waardoor hij in totaal derde werd. Broer Max haal de eveneens de derde plaats. DIDAM Adriaan van Keulen 17e in triatlon Didam In zijn eerste halve triatlon heeft Adriaan van Keulen uit Middel burg de zeventiende plaats behaald in de halve triatlon van Didam. De tijd van de WEA-atleet over 2 kilo meter zwemmen was 33.52. De vier ronden fietsen van 20 kilometer ging in twee uur en tien minuten. Op zijn favoriete onderdeel het lo pen scoorde hij de tweede plaats met een tijd van 1.17.26 uiteindelijk goed voor 4 uur, 5 minuten en 26 seconden en de negende plaats in zijn categorie H20. IZEGEM Davy Gunst rijdt naar tweede plaats Davy Gunst heeft zondag in het West-Vlaamse Izegem een tweede plaats behaald. De wielerwedstrijd ging over 95 km en kende vele ontsnappingen. Toen in de finale een defenitieve kopgroep van zes renners wegreed was Davy Gunst daarbij aanwezig. In de eindsprint van de kopgroep moest de Zeeuwse renner zijn meerdere erkennen in de Belg Ced- ric van Houteghem. Het was alweer de zesde podium plaats dit seizoen van de eerste jaars junior. ZWEVEGEM - Tennisster Lesley Kerkhove sloeg zich knap door de kwalificaties van de challenger van Zwevegem heen, maar de Zierik- zeese tennisster trof het vervol gens niet met de loting voor het hoofdtoernooi. Ze staat woensdag uitgerekend tegenover Kirsten Flip kens, de Belgische winnares van de Thermphos Challenger Zeeland in Middelburg. Kerkhove, die maandag op de we reldranglijst van de 340e naar de 396e plaats zakte, had nog één ze ge nodig om aan het 25.000 dollar- toernooi mee te mogen doen. Ze won maandag met 6-4 7-5 van de Argentijnse Catalina Pella, die afge lopen week ook in de Zeeuwse hoofdstad actief was. Ook Angelique van der Meet, de mondiale nummer 446, plaatste zich voor het hoofdtoernooi. Met overwinningen op de Wit-Russi- sche Sviatlana Pirazhenka (3-6 6-4 6-1) en de Franse Celine Cattaneo (6-0 6-3) sloot de speelster uit 's-Heer Abtskerke de voorrondes af. Vandaag treedt ze al aan tegen de Belgische Sofie Oyen, die een wildcard kreeg van de organisatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37