Rawidjan hoopt dat er iets is losgemaakt 281 sport p1 21 Thony Schults wint nationaal Barcelona Goede prestaties Zeeuwse crossers mm waÊÊÊBKmm Snoeyers op kop in rallycross kampioenschap dinsdag 10 juli 2012 door Fred Rabout OOSTBURG - De Zeeuwse dui vensport is bezig aan een voortref felijk seizoen. Was er vorige week nationale winst voor Jac van de Bosch uit Hengstdijk op het ZLU concours vanuit Bordeaux met de jaarlingen, afgelopen zaterdag pak te Thony Schults uit Bruinisse de nationale winst op de marathon der marathons in de duivensport, het ZLU concours vanuit Barcelo na. Daarvoor zorgde een driejarige nestdoffer. Deze donkere geschelpte witpen had thuis een groot jong en zat een dag of tien met zijn vrouwtje alweer te broeden. Na de lossing vrijdagmiddag om 14.00 uur land de hij zaterdagmorgen om negen tien minuten over acht op de thuisbasis. Thony: We zaten op het concours vanuit Tarbes te wachten toen ineens de witpen zich meldde." Het was voor de 64-jarige Schults de eerste nationale zege in zijn loopbaan na een aantal provincia le zeges. Het succes kreeg nog meer inhoud toen wat later vanuit Didam gemeld werd dat daar bij collega Rompelaar de vierde natio naal was gevallen. Een jong uit een duivin van Schults. Een aantal kilometer verder in Sint Philips- land werd een achtjarige donkere geschelpte nestdoffer van Adri Goudzwaard geklokt als winnaar van het provinciale (het is de twee de nationaal) overnachtconcours vanuit Tarbes. Hij stond elektro nisch op zestien minuten over drie toen baas Adri vredig op het dekbed nog droomde van succes. Adri: Ik had de wekker om half vijf gezet maar toen ik buiten kwam zat hij al in de spoetnik. Ge lijk gemeld en het bleek de eerste te zijn mede doordat er 's nachts met neutralisatietijd (er kan 's nachts niet geklokt worden) wordt gewerkt." Het is voor Adri, die pas in 1992 se rieus met de duivensport begon en alleen de overnacht speelt, de tweede provinciale zege na Bor deaux in 2010. Nog wat zuidelijker, in Oost-Souburg, bekroonde Ko Marteyn zijn uitstekend seizoen van 2012 (tot nu toe) met provin ciale winst op het dagfondcon- cours vanuit La Souterraine. Daar voor zorgde een vierjarig blauw ge hamerd duivinnetje op we duwschap gespeeld. Een duifje dat Ko al de nodige prijzen heeft be zorgd. De 68-jarige Ko zag hem ko men, maar had niet direct in de link dat het al een duif van La Sou terraine was. „Ik had ook jonge duiven ingezet op het vitessecon- cours vanuit Peronne en had La Souterraine nog niet verwacht. Ik dacht dat het een achterblijver van Peronne was." Het was na Tours (1991) en Pithiv- iers (2007) de derde provinciale ze ge voor de Souburger. Eerder op de dag had Gijs Baan in Middel burg op het jonge duivenconcours vanuit Peronne de snelste van Zee land vanuit het luchtruim op zijn hok zien neerdalen. OVERLOON - Motorcrosser Jeffrey van Kempen uit Oost-Souburg heeft: het beste uit zichzelf boven gehaald in Overloon. Tijdens een wedstrijd bij de inters in de open klasse kwam de Zeeuw in beide manches tot een prima vijfde plaats. In het dagklassement werd hij vierde. Plaatsgenoot Martin Stroo eindigde als veertiende. In Veendam werd bij de jeugd van 0 Daryl Rawidjan staat met 21 goals tweede op de topscorerslijst van de eredivisie beachsoccer. de MON Gian Carlo Buijs uit Oost-Souburg derde in de klasse MX 2 jeugd Open. Zaterdag was hij met een derde en eerste plaats de sterkste. Een dag later moest de Zeeuw twee rijders voor laten gaan. In de categorie 65a: werden er twee zesde plaatsen behaald. Jo ris Lampio uit Vlissingen bij de grote wielen en Jonah Pijnen uit Arnemuiden bij de kleine. De whatsapps, sms-berichten en telefoontjes waren de afgelopen dagen niet te tellen bij Daryl Ra widjan. Dat de Axelaar zich met Oranje had geplaatst voor het WK beachsoccer in Tahiti was weinig mensen ontgaan. „Echt fijn dat iedereen zo meeleeft." door Rudy Boogert MIDDELBURG - Heel wat jeugdige Moskovieten kunnen momenteel pronken bij hun vriendjes met een handtekening van Daryl Ra widjan. Als idolen werden de Ne derlandse beachsocceraars afgelo pen week aanbeden bij het WK-kwalificatietoernooi in Mos kou. Zeker Rawidjan, Oranjes tops corer met negen doelpunten. Met hem wilde iedereen wel op de fo to. „Ongelofelijk zoals het beachso ccer leeft in Rusland." Dat wist Rawidjan al wel, want eerder dit jaar maakte hij al een trainingskamp mee in Sirit-Peters- burg. „Van kleins af aan spelen ze in Rusland beachsoccer in clubver band. Van die kleine mannetjes met van die grote broeken, mooi man. Dat zie je nog niet bij ons", zegt Rawidjan. Let vooral op het woordje 'nog'. Want die drie let ters vertellen het verhaal van Ra widjan en zijn kompanen. Na acht wedstrijden in acht dagen plaatste Oranje zich in Moskou ver rassend voor het WK beachsoccer, volgend jaar in Tahiti. En dat had de sport nodig, weet Rawidjan, oud-speler van Terneuzen, RIA W. en Axel, nu spelend bij Zelzate. „We hebben de sport in Neder land op de kaart gezet. Als je wilt groeien, moet je presteren. Dat hebben we nu gedaan. Hopelijk maakt dat iets los bij de KNVB." Zoals Raymond van Barneveld met zijn zege op de Embassy de ontwikkeling van darten in Neder land een push gaf, zo hopen de be achsocceraars onder leiding van bondscoach Niels Kokmeijer hun sport nu ook in een stroomversnel ling te krijgen. „De NOS, de Tele graaf, het Algemeen Dagblad, alle maal hebben ze er aandacht aan besteed. Dat is goed." Rawidjan, speler van eredivisionist Beach Soccer Zeeland, zorgde in Moskou voor een vlekkeloze start door in de openingswedstrijd met een vier keer te scoren tegen Tur kije (6-1-zege). „In andere toer nooien en wedstrijden vocht ik nogal 's met mezelf Ik vond toen dat ik móest scoren. Dat had ik nu helemaal niet. Ik had heel hard ge traind, ging vers het veld in en kreeg van iedereen het vertrou wen." Dat vertrouwen was verweven in het hele team. Na de winst op Tur kije volgde een stunt tegen de late re kampioen Spanje (5-4-zege). „Het vertrouwde groeide meer en meer." Het was zo groot dat Ra widjan een fenomenale goal tegen Noorwegen maakte: met de rug naar de goal wipte hij de bal op, hield de bal twee keer hoog en scoorde vervolgens met een om haal. De goal was op YouTube bin nen een paar dagen al 15.000 keer bekeken. Het fundament voor een plaats in de top vier was gelegd. Israël werd in de tussenronde verslagen en in de tweede poulefase verzekerde Oranje zich door een tweede plaats van het zo felbegeerde WK-ticket. „Naar Tahiti", grijnsde Rawidjan maandag bij thuiskomst. „Niet iedereen kan zeggen dat-ie daar Is geweest. Als ik blijf doen wat ik nu doe, mag ik ernaartoe." Maar eerst wacht volgende maand het EK in Scheveningen. Opmerke lijk genoeg is Nederland nog een B-land. „In Scheveningen willen we promotie naar de A-poule af dwingen." Dat zal nodig zijn als Rawidjan en zijn ploeggenoten het woordje 'nog' nog meer kracht willen bijzetten. Ontwikkeling beachsoccer Beachsoccer wordt al decennialang gespeeld, maar in 1992 werden de regels voor het eerst officieel vast- In 1995 werd het eerste officieuze wereldkampioenschap beachsoccer gehouden. In 1997 zag Nederland de eerste beachsoccerwedstrijden gespeeld worden. In 2000 zagen de Nederlandse Be ach Soccer Bond (NBSB) én de ere divisie het levenslicht. In 2005 kreeg beachsoccer offi ciële erkenning van de Fifa en de NBSB van de KNVB. In 2006 werd in Hoek van Holland de eerste Champions League ge houden met kampioenen uit zes Europese landen. uit 23 DUIVENSPORT Provinciaal Tarbes (gecorrigeerd) met 1137 oude duiven: 1. A. Goudzwaard, 2. S. Leloux, 3. Comb. Zegers/Bruggeman, 4. J. Murre, 5. M. Meijer, 6,8. Sj. de Keijzer, 7. J. Ridderhof&Zn, 9. J. Geluk, 10. Comb. Flipse. Peronne met 11.309 jonge duiven: Samenspel 1 (1717 m/m): 1. D. van Houte, 2,4,5. Comb, de Wever, 3,6. J. v.d. Plasse, 7. JP. De Lijzer, 8. A. v.d. Broecke, 9. H. van Damme, 10.1. den Dekker. Samenspel 2 (1686 m/m): 1,3,4. Comb. Moes/van Alphen, 2,8. Gebr. Scheele, 5. Gebr. Dekker, 6,7. Comb. Roegiest/de Visser, 9. Comb. Derycke/Schieman, 10. H. de Waal. Samenspel 3 (1626 m/m): 1. Comb. Bisschop/Colpaert, 2. J. Looijer, 3. E. Dhollan- der, 4. E. van Acker&Zn, 5,9,10, A. van Daalen&Zn, 6. W. van Houte, 7. A. Mattens, 8. A. Thijs&Zn. Samenspel 4 (1663 m/m): 1,2,9. j. van Maldegem, 3. Sj. van Eijkeren, 4. Comb, de Vos/Bliek, 5. L. de Putter, 6. H. Koks, 7. M. Verwei-Filius, 8,10. G. Jacobusse. Samenspel 5 (1645 m/m): 1,2,4,9. M. van Iwaarden, 3. M. Hengsdijk, 5. j. Neels, 6. Jo Dekker, 7. J. v.d. Plasse&Zn, 8. P. Ruissen, 10. H. Koster.. Samenspel 6 (1642 m/m): 1,2. J. den Hengst, 3,4,5. L. v.d. Hoek, 5. G. v.d. Kamp, 7. J. Kristelijn, 8. D. Vaders, 9. Comb. Hoek, 10. DJ. Menheere. Samenspel 7 (1721 m/m): 1. G. Baan, 2. Comb. Wielemaker, 3. Comb. Beekman&Zn, 4. Comb. J&K. van Belzen, 5. JP. Hengst, 6. C. Schroevers, 7. M. de Ridder, 8,10. Comb. Houmes&zn, 9. E. Melchior. La Souterraine met 3023 oude duiven: Sa menspel 1 (1693 m/m): 1. Sj. v.d. Sande, 2. H. Dellaert, 3,5,9. M. de Poorter, 4. S. de Put ter, 6. R. de Lijser, 7. R. van Hee, 8. G. de Boe- vere, 10. E. de Wever. Samenspel 2 (1722 m/m): 1,2,6,8,10. Gebr. Scheele, 3. Comb. Roegiest/de Visser, 4. B. Herman, 5. D. Dobbelaar, 7. Comb, de Mul/Kop, 9. J. Hageman. Samenspel 3 (1669 m/m): 1. C. Koene, 2. A, van Daalen&Zn, 3,4,10. Gebr. Van Beveren&Dtr, 5. A. Beaurain, 6. K. Vergauwen, 7. A. Mattens, 8. G. Schalkens, 9. L. van Vliem- bergen. Samenspel 4 (1640 m/m): 1. J. van Belzen, 2. D. Wagenaar, 3. J. de Fouw, 4. H. Verburg&Zn, 5. W. de Witte, 6. H. Beulens, 7. Ellie v.d. Swa- luw, 8. J. Steenhard, 9. L. Goedegebure, 10. J. van Maldegem. Samenspel 5 (1702 m/m): 1. M. Boogert, 2,3,6. M. van Iwaarden, 4. J. Clement, 5. Comb. Verrijzer/Vasseur, 7. D. de Voogd, 8. Comb. Grootjans, 9. JP. Flips, 10. J. Dekker. Samenspel 6 (1703 m/m): 1. M. de Graaf, 2. JJ. Bolier, 3,9. A. Scherpenisse, 4. M. Matthïjs- se, 5. W. Blom, 6. C. Rijnberg, 7. Comb. Hoek, 8. O. Koolbergen, 10. R. Reijngoudt. Samenspel 7 (1760 m/m): 1. J. Marteyn, 2. E. Melchior, 3. L. van Wallenburg (Mb), 4. Jac- co de Nooijer, 5. A. Stroo, 6. j. Crucq, 7. Comb. J&K. van Belzen, 8. K. Minderhoud, 9. Comb. Houmes&Zn, 10. P. Offers. WIELRENNEN Maren Kesssel. Jeugdomloop. 2e: Arjan Pole- ij (Kruiningen). Categorie 4. 11e: Zoë Mulder (Heinkenszand). Cat.1. 9e: Myrthe Greijdanus (Dishoek). Sint Gillis Waas Wijk 't Kalf. 7e: Elroy Schut (Clinge). MIDDELBURG - Op het Eurocircuit in Valkenswaard valt zondag de be slissing in het Nederlands rally cross kampioenschap 2012 in de Supen6oo klasse. Aan de leiding gaat Tholenaar Marcel Snoeyers in zijn Renault Clio. Er ligt nog een kans voor Peter van de Wege uit Zuiddorpe en de Belg Davy van den Branden om op gelijke hoogte te komen met de lijstaanvoerder. Snoeyers reed het afgelopen week end in het Belgische Maasmeche- len naar de winst in deze klasse. Daarmee zette hij zijn punten to taal op 92. Van de Wege had een zwaar baai weekend. Met zijn vierde plaats was hij allerminst tevreden. „Wat wil je ook. In het begin lig je aan de leiding en dan kun je gewoon niet volgen." In de Touringcars is Mandy Kasse uit Veere op een vijf de plaats geëindigd. Peter van de Wege nam in het begin de leiding in de finalerace. foto Henk de Winter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36