dinsdag 10 juli 2012 De Nederlandse prestaties zullen nauwlettend worden gevolgd, maar op de Olympische Spelen is nog veel meer te beleven. Wie worden de grote sterren van London 2012? Zwemmer Michael Phelps zal zeker een gooi naar onsterfelijkheid doen. door Patrick Delait Superlatieven schieten tekort om de erelijst Michael Fred Phelps te beschrij ven. Met de medailles die de zwem- gigant uit Baltimore in zijn carrière heeft ge wonnen, kunnen zijn kleinkinderen later probleemloos de scheve toren van Pisa na bouwen. Zowel op de Spelen van Athene 2004 als op de vorige Spelen in Peking won Phelps acht medailles. De teller staat nu op veertien keer goud en twee keer brons: geen olympiër was succesvoller. Hoewel hij nog weinig te winnen heeft, wil de vlinderspecialist in Londen nog een keer van zich doen spreken. Nog één keer wil Phelps op medaillejacht, om daarna met zwempensioen te gaan. De Spelen van 2016 in Rio de Janeiro wil hij samen met zijn moe der bezoeken als toeschouwer. Dat de Amerikaan op zijn laatste Spelen ge noegen zal moeten nemen met een kleinere buit, lijdt geen twijfel. De acht gouden me dailles van Peking overtreffen, is domweg on mogelijk. Daar komt bij dat Phelps niet meer de Phelps is van vier jaar geleden. Vooral mentaal kostte het hem veel moeite zich nog een keer op te laden. „Het moeilijkste voor mij was de passie terug te vinden. Toen dat was gebeurd, gingen de trainingen een stuk makkelijker", zei Phelps. Of hij de wereld in Londen opnieuw kan verbazen? Veel zal, zo weet Michael Phelps dondersgoed, afhangen van wat zijn lichaam allemaal nog aankan. Niemand die dat op voorhand al weet, vermoedelijk het Ameri kaanse zwemfenomeen zelf ook niet. Maar dat maakt de missie van de 'Baltimore Bul- let' des te interessanter. GEMIDDELDE Medailleklassement In totaal zullen 550 roeiers aan de wedstrijden deelnemen, 353 mannen en 197 vrouwen, leder land •■-v mag maximaal 1 boot per klasse afvaardigen en maximaal 20 vrouwen en 28 mannen afvaardigen. Slank en licht, meestal gemaakt van duurzame koolstof- of glasvezel^ en plastic. Lengte: 8,2 tot 19,9 m. I flgMj Gewicht: 14-96 kg l|. v :.^7 r==U Nederland staat in het medailleklasse ment binnen deze sport op de 14e plaats met 5 gouden, 11 zilveren en 10 bronzen medailles. België staat op de 29e plaats met 6 zilveren en 2 bronzen medailles. Tot 47 slagen per minuut +30 slagen per minuut Tot 47 slagen per minuut

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 35