Winkels Fonteyne voor een prikje WALCHEREN almanak Biertje DINSDAG 10 juli 2012 17 Autodief blijft in Duitsland achter 18 en 19 Zeehonden profiteren van de kou 20 en 21 Bedrijfsmakelaar Ton Begijn: 'Als het vult, is het goed' door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Wie nog een voor raadje winkelwaar heeft staan, kan dat tijdelijk tegen een verwaarloos bare huurprijs verkopen in hartje Vlissingen. De zeshonderd leegstaande vier kante winkelmeters op de begane grond van de Fonteyne (190 aan de Oude Markt, vierhonderd aan de Marktstraat tussen de Oude Markt en het Spuiplein) worden voor een prikje aangeboden. Men hoeft enkel de servicekosten van twintig euro per meter te betalen, onder één voorwaarde: dient zich een definitieve huurder aan, dan moet de tijdelijke eruit. Hoeveel huurders erin komen, ligt aan het aantal vierkante meters dat ze willen vullen; en wat ze ver kopen, maakt volgens bedrijfsma kelaar Ton Begijn niet uit. „Maar aangezien de aanbieding in eerste instantie is gedaan aan onderne mers uit de Vlissingse binnenstad, kan ik me voorstellen dat zo een soort outletcentrum ontstaat. Hoe wel juwelen ook welkom zijn, en ook mensen die een koffiezaakje willen beginnen. De inrichting moeten de ondernemers zelf rege len. Er kunnen schotten tussen de winkels komen, maar het kan ook een open ruimte worden. En als ze samen een kassa delen, drukt dat de personeelskosten weer. Ook openingstijden zijn flexibel. Men krijgt alle vrijheid. Als het vult, is het goed." De Fonteyne is in eigendom van bouwer BAM en het Spoorweg Pensioen Fonds. Die leverden het complex vijfjaar geleden op. Sinds dien staat, met wat tussenpozen, nog veel winkelruimte leeg. Drie makelaars hebben in die tijd gepro beerd winkelruimte aan de man te brengen, tot Begijn er in januari dit jaar werd bijgehaald. „Sinds dien is er meer mogelijk. De huur prijs blijft staan op 250 euro per vierkante meter, maar voor de rest zijn we veel flexibeler." Begijn heeft met Vlissingen afge sproken dat de gemeente een bij drage levert door levendigheid op de Oude Markt te stimuleren met activiteiten. Overigens is de Fonteyne niet het eerste gebied in Vlissingen waar ondernemers tegen gereduceerd ta rief wikelruimte kunnen huren. Vastgoedbeheerder AW biedt ook leegstaande winkelpanden in de Walstraat voor de helft van de huurprijs aan. Dat heeft tot dusver vijf winkels opgeleverd. fonteyne In de Fonteyne staan nog heel wat winkelpanden te huur. Met een speciale actie probeert bedrijfsmakelaar Ton Begijn ondernemers te lokken naar het complex. foto Lex de Meester TERNEUZEN Man gewond na knel zitten onder hefbrug Een 51-jarige man uit Temeuzen is maandagmiddag gewond geraakt nadat hij onder een hefbrug te recht was gekomen. Dat gebeurde tijdens het verwijderen van de oude brug in een garage in de Axelsestraat. Het slachtoffer is met spoed per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Terneuzen. Volgens de politie heeft de man in wendig letsel opgelopen. HEINKENSZAND 21 ongevallen in 3 jaar op toerit naar A58 Rijkswaterstaat registreerde de af gelopen drie jaar 21 auto-ongeval len bij de toerit van de N254 (Sloe- weg) naar de A58 richting Goes, zegt woordvoerder Lia van Dijke. Het wegvak staat bekend om de ve le bijna-botsingen. „Er zullen meer ongelukken gebeurd zijn, maar die zijn niet geregistreerd." In 2011 wa ren er vijf, in 2010 zes en in 2009 tien. De oorzaken zijn niet bekend. SLUISKIL Vermist meisje na alarm snel terecht Een 15-jarig meisje uit Sluiskil dat al sinds afgelopen donderdag ver mist was is maandag door de poli tie gevonden op een adres in Sas van Gent. Maandagochtend ver spreidde de politie een bericht met foto over de vermissing. Ruim een uur later kwam de melding dat het meisje terecht was. De politie wil de geen verdere mededelingen doen over de vermissing. In oktober wordt hij zestien jaar. Voor onze Middelburger een magi sche leeftijd, want dan mag hij einde lijk een pilsje bestellen op het terras of in het clubhuis. Groot was dan ook zijn teleurstelling toen hij de PZC maandagochtend on der ogen kreeg. 'Geen achttien, geen bier', stond in grote letters op de voorpagina. Tip? redactie@pzc.nl Ja hoor, heb ik weer", verzuchtte hij. Zijn vader wees erop dat je in Amerika zelfs 21 moet zijn voordat je legaal in een schuimkraag mag hap pen. De jonge Middelburger waar schuwt de Nederlandse politiek dit voorbeeld niet te volgen: „Als ze dat hier ook doen, weet ik het goed ge maakt als ik over twee jaar mag stemmen: 'Geen bier, geen stem'."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25