Palingbrood is een typ 4l Gewoon Zeeuws dinsdag 10 juli 2012 door Correlli van Huiten Schouwse boerinnen van stand heb ben eeuwenlang palingbrood als traktatie bij een kopje thee gege ten. Dit was een teken van luxe en welvaart. Tegenwoordig is het broodje nog steeds populair, ook al wordt het niet meer gebruikt als traktatie op verjaardagen. Het broodje is een uniek Zeeuws product dat alleen verkrijgbaar is in de provincie en dan voornamelijk op Schouwen-Duive- land. Wilfried Droppers van de Stadsbakke- rij in Zierikzee vertelt: „Het product heeft geen spannende en rijke historie zoals een bolus. Maar dat maakt het juist zo uniek." Het eten van zo'n broodje wordt ook op een aparte manier gedaan. Het broodje moet over-dwars worden gegeten zodat de graten er makkelijk uitgehaald kunnen worden. Een palingbroodje wordt elke ochtend ge maakt. Voordat het lekkernij in de winkel terechtkomt, gaat er een heel proces aan vooraf] De paling wordt geleverd door de visboer en komt uit de Oosterschelde of DINSDAG 10 JULI BRESKENS Garnaalvissen met trekpaarden en museumbezoek. Visserijmuseum Breskens houdt de dinsdag 10 juli, 24 juli en 7 augustus garnaalvissen met trekpaarden op het strand van Breskens. Op de klassieke wijze wordt met Zeeuwse trekpaarden die een net voortslepen gevist op garnalen. U wordt met een treintje naar het strand gereden en teruggebracht naar het museum. Terug in het museum wordt een spannende film getoond over het leven van vissers op zee, daarna is er een rondlei ding. De geschiedenis van de visserij in Breskens wordt getoond. Kinderen mogen onder begeleiding jonge haaitjes aai en, een oud visserman geeft een demonstratie visnet- breien en vissersknopen leggen en u kunt meedoen aan het spel met de oude mijnklok uit de visafslag. Prijs: 8,50 euro p.p. Vertrek met het treintje naar het strand om 9u30. Zorg ervoor dat u minimaal 15 minuten voor vertrek aanwezig bent. Bespreek tijdig uw plaats in het trein tje via e-maij of tel 0117-383656 of aan de balie van het Visserijmuseum, Kaai 1, Breskens. COLIJNSPLAAT Excursie natuurgebied Morgenland. Landbouwer Rinus de Regt uit Colijnsplaat geeft rond leidingen door het natuurgebied Morgenland. In een wandeling neemt hij u mee door de inlagen, over de dijken langs de kust van de Oosterschelde. U hoort anekdotes uit het verleden, maakt kennis met het veenmos rietland, de mozaïeke zeewering, het drij vend vogeleiland en de roestvrijstalen zwembadtrap. Een verhaal over vernieuwing, natuur, mensen en mor gen. Zorg voor stevig schoeisel en all-weather kleding. Iedere dinsdag- en donderdagavond in juli en augus tus. Duur: 1,5 uur. Auto parkeren op de parkeerplaats. Vogelkijkhut, Noordlangeweg/Westzeedijk 1. Tel: 0113-695278/06-25180623. DOMBURG Tennis by the sea. Recreatief avondtoernooi. U be hoeft zich niet vooraf voor deze avonden op te geven. De kosten zijn 5 euro per persoon. Bij dit bedrag van 2 consumpties inbegrepen. Tennispark De Kikkerpit, J.W.Schuurmanstraat 129A, Domburg. Beachfitness Domburg. Ook dit jaar kunt u weer lekker fitnessen op het strand bij Strandpaviljoen De Oase, elke dinsdag en donderdag (tot en met 16 augustus) van 10.30 tot 11.30 uur o.l.v. Miriam. Zij begint met een war- ming-up, waarna het springgedeelte volgt, waarin u al les ook op eigen niveau kunt 'stappen'. Daarna is het beurt aan de BBB (buik, billen, benen) en afrondend de cooling down. Het is be langrijk om goede sport schoenen aan te doen. Deelname is gratis, aanmel ding niet nodig. Strand bij de Oase, van 10.30 tot 11.30 uur. NEELTJE JANS Scharrelen en snorkelen. De Oosterschelde zit vol prachtige planten en dieren. Ontdek het zelf en kom 'scharrelen en snorkelen' op Neeltje Jans (voor kinderen van 8-12 jaar)! Eerst verzamelen we zelf planten en dieren langs het strand. We doen een trek met een sleepnet, halen kleine diertjes uit het water met een zeef en graven in de blubber op zoek naar verborgen beesten. Alle vondsten verzamelen we in aquaria en een bio loog vertelt erover. Daarna nemen we zelf een kijkje onder water! Je krijgt vinnen, een wetsuit, een duik bril en snorkel en dan zwemmen we langs het strand. Je zult versteld staan van de drukte onder water: scho len met visjes, garnalen, heremietkreeftjes en nog veel meer! Als je het aandurft kan je ook nog naar de hangmosselcultures zwemmen die vlak bij de kant lig gen. Hierop is ook van alles te zien, niet alleen maar mossels! We verzamelen bij het strandje in de baai aan de Noordzeekant bij het Topshuis op Neeltje Jans. Kosten: 7,50 euro. Zwemdiploma B is vereist. Informatie en aanmelden: info@oceanus.nl of 06-23242083. Noordzeekant bij Topshuis, van 10.00 tot 13.00 uur. OOSTKAPELLE Vakantie Bijbelclub "Wijs op reis!". Van maandag 9 juli tot en met vrijdag 13 juli is het weer zover; de Vakantie Bijbelclub is er weer. Van 10.00 tot 12.00 uur (inlooptijd vanaf 09.30 uur) luiste ren naar verhalen, lekker zingen, knutselen en nog veel meer... Kinderen vanaf 4 jaar zijn welkom en er is een speciale tienergroep! Ben je op vakantie of woon je in de buurt? Kom ook naar de de Vakantie Bij belclub in Oostkapelle! Noordweg 34, van 09.30 tot 12.00 uur. SINT ANNALAND Dagtocht Zierikzee met Frisia. Vanuit Sint Annaland naar Zierikzee v.v. We vertrek ken vanuit de haven van Sint Annaland, en varen door de Krabbenkreek het Nationaal Park de Oosterschel de op. Onderweg vertelt de kapitein u over de be zienswaardigheden op dit Nationaal Park. Aan boord zijn enkele verrekijkers en informatieboekjes. Onder weg komen we onder de Zeelandbrug door waarna we Zierikzee bereiken. Vertrek: Havenweg SLUIS Stadswahdeling. Onze stadsgids laat zien dat Sluis niet alleen een gezellig winkelstadje is, maar ook een rijke historie heeft. Men maakt kennis met Napoleon, De Dikke van Dale, de klokkenist Jantje van Sluis en na tuurlijk Prins Maurits. Vertrek om 10.30 uur vanaf het VW-Kantoor (St. Annastraat 15). Duur circa 2 uur. Prijs 4,00 euro per persoon. Reserveren via telefoon nummer 0117-461700 of aan de balie van VW Sluis. Een toeriste hapt in een palingbroodje. Zee, loodsboten en boulevards zijn ingrediën ten voor de stadswandeling in Vlissingen. De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.wvzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 20