Run op baantje in recreatie PZC Beatrix tegen openbare beëdiging Flinke daling online vacatures Schuldencrisis Slachtoffers Srebrenica herdacht DEN HAAG - Koningin Beatrix ver zet zich tegen een wens van de Tweede Kamer om de beëdiging van leden van het kabinet open baar te maken. Ze zou dat aan pre mier Mark Rutte hebben laten we ten. Dat meldde RTL Nieuws maandag. DEN HAAG - Het aantal banen dat via vacaturewebsites wordt aangebo den, is in vergelijking met vorig jaar flink afgenomen. Dat blijkt uit de ar beidsmarktbarometer van vacature site Monsterboard. In juni stond de barometer (die het aanbod op zo wel Monsterboard als andere banen sites in kaart brengt) 20 procent la ger dan een jaar geleden. Vooral in de publieke sector, de transport en logistiek, en in de horeca en het toe risme nam de vraag naar nieuwe medewerkers sinds juni 2011 sterk af De daling van het vacature-aanbod ten opzichte van een jaar geleden komt door de verslechterde econo mische situatie niet als een verras sing, zegt Monsterboard DE STELLING Scholieren moeten vakantie vieren en niet werken Reageeroppzc.nl UW MENING 401 reacties Leeftijdsgrens voor alcohol moet naar 21 jaar Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 9910 8»711688'I555530' Jongeren zoeken vooral vakantiewerk in toerisme, horeca en supermarkten door Frank Balkenende KAMPERLAND - Meer jongeren zoe ken deze zomer een vakantiebaan tje bij recreatiebedrijven of in de supermarkt. Er lijkt minder werk in de detailhandel en productiebe drijven, waardoor scholieren en studenten massaal aankloppen bij recreatie- en supermarktbedrijven. Roompot Recreatie, een grote spe ler in de recreatie in Zeeland en daarbuiten, rept van een storm loop op vakantiebanen. „We heb ben ze voor het uitzoeken, het aan bod is enorm, terwijl we andere ja ren moeite hebben voldoende va kantiewerkers te vinden. Kennelijk gaat het in andere sectoren min der goed. Voor ons is die ontwik keling gunstig. Je kunt scherper se lecteren en zo de beste krachten aannemen", zegt commercieel di recteur Yamina Abdoen. Kees van Hassel, rayonmanager van Randstad in Goes, bevestigt het beeld dat Abdoen schetst: „Het is anders dan vorig jaar. We merken dat er minder vakantie krachten worden gevraagd door be drijven. Een aantal opdrachtgevers lost het zelf op: door de zaak een paar weken te sluiten, of door het anders plannen van vakanties van eigen personeel zodat het elkaar beter overlapt. Bedrijven letten in derdaad beter op de kosten tegen woordig." De Agrimarkt supermarkten (in Goes en Vlissingen) hebben ook volop keus uit jongeren die in de zomer willen vakken vullen of ach ter de kassa willen zitten. „Ze mel den zich aan de lopende band", zegt Stefan van der Linden, hoofd P8cO. Het aanbod vakantiekrach ten ligt vijf keer zo hoog als het aantal beschikbare banen. pagina 2 en 3: trouwe zomerkracht is goud waard; commentaar *SE&&&ttS3BSm5SSS&SSXe56BB%&GttW&aX66a ■■■TiimraïTTnaHBi 1Bradley Wiggins 51.24 2. Chris Froome 0.35 3. Fabian Cancellara 0.57 129. johnny Hoogerland 7.17 1Bradley Wiggins 39.09.20 2. Cadel Evans 1.53 3. Chris Froome 2.07 100. Johnny Hoogerland 40.45 Voor meer toumieuws zie pagina's 22 t/m 25 en www.pzc.nl/tourdefrance k-l SARAJEVO - Twee Bosnische vrouwen huilen bij de kist van een familielid, een van de 520 slacht offers van het bloedbad in Srebrenica in 1995 die onlangs door middel van DNA-testen zijn geïden tificeerd. Honderden mensen herdachten maan dag in Sarajevo de slachtoffers van het bloedbad. Vrachtwagens met daarop de 520 doodskisten re den door de hoofdstraat van Sarajevo. De vracht wagens reden langzaam door de hoofdstraat, die was besprenkeld met rozenwater, en stopten uit respect voor de slachtoffers enkele minuten voor het presidentieel paleis. De mensenmenigte stak bloemen in de dekzeilen van de vrachtwagens. De resten van de 520 slachtoffers worden begra ven bij een speciaal herdenkingscentrum in de buurt van Srebrenica. foto Amel Emric/AP pagina 7: emotionele eerste getuigenis Mladic-proces pagina 21: stukken Dutchbat blijven zoek BRUSSEL - Spanje krijgt mogelijk een jaar langer de tijd om zijn be grotingstekort onder de eurolimiet van 3 procent te brengen. Ook zijn Spanje en de andere eurolanden het eens over de voorwaarden waaronder de laatste bereid zijn too miljard euro uit te trekken om Spaanse banken te redden. Maar het kan nog wel een jaar duren voordat die steun rechtstreeks uit het Europese noodfonds ESM komt. De ministers van Financiën van de zeventien eurolanden bo gen zich maandagavond over de fi nanciële problemen van Spanje, die de hele eurozone bedreigen. Afzakken naar de duikwrakken Palingbrood is typisch Schouws product Appel- en perenteelt uitgelicht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1