Grenstocht eeland|i3 Honden laten zich niet snel foppen Dorpsraad vreest meer lawaai bij verbreding weg maandag 9 juli 2012 J NIEUWVLIET Uilen zoeken tijdens nachtelijke wandeling De Knokkert bij Nieuwvliet is een natuurgebied waar veel uilen en vleermuizen voorkomen. Morgen, dinsdag, kunnen liefhebbers met deze dieren kennis maken tijdens een nachtwandeling van Staatsbos beheer. Startpunt is om 21.30 uur de parkeerplaats aan de Knokkert- weg. Volwassenen betalen vijf eu ro, kinderen 2,50 euro. Laarzen of stevige schoenen meenemen. AXEL Dronken vechtersbaas (50)aangehouden In de Noordstraat in Axel is zondag ochtend even na half drie een dron ken vechtersbaas (50) door de poli tie opgepakt. Hij was betrokken bij een vechtpartij. Agenten maanden hem naar huis te gaan. Hij reageer- de agressief waarna de politie hem wilde arresteren. Dat ging niet van zelf. Hij verzette zich en de politie heeft pepperspray gebruikt om hem aan te kunnen houden. EMMADORP Excursie Verdronken Land van Saeftinghe Het Verdronken Land van Saeftin ghe is het grootste brakwaterschor van Europa. Het gebied waar eb en vloed heersen, kan woensdag wor den ontdekt tijdens een excursie vanaf het bezoekerscentrum in Em- madorp. Vertrektijd 13.30 uur. Aan melden is verplicht, twee dagen van te voren, via 0114-633110 of j.neve@hetzeeuwselandschap.nl - TC Axel houdt jaarlijks meerdere toertochten, waaronder de zaterdag verre den Grenstocht. Deelnemers hadden de keuze uit 65 of 125 kilometer, rich ting Hulst en even over de Belgische grens. Er deden 423 wielrenners mee. HULST Informatieavond over Hogeweg en centrum In het stadhuis van Hulst is donder dag een inloopbijeenkomst over de ontwerp-bestemmingspiannen Ho geweg 1,2 en 3 en Binnenstad. lede- reen kan tussen 19.00 en 20.30 uur binnenkomen om de plannen in te zien en vragen te stellen. Ook kun nen belanghebbenden al zienswij zen - vroeger heette dat gewoon 'bezwaren' - indienen. Wie daar over nog moet nadenken, heeft de tijd tot en met 8 augustus. Sierbestrating vanaf 9,95 in de vakantie! ■BouwCenteiVogus-DeHoop WESTDORPE - De geplande verdub beling van de Tractaatweg (Terneu- zen-Belgische grens) dreigt ongun stig uit te pakken voor Westdorpe, vreest de dorpsraad van Westdor pe. De vernieuwde weg komt 'te dicht' bij het dorp te liggen en dat zal tot meer geluidoverlast leiden, staat in een reactie van de bewo nersorganisatie aan de provincie. De leefbaarheid in Westdorpe staat toch al onder druk, aldus de dorpsraad, omdat het dorp 'lang zaamaan aan alle kanten ingeslo ten wordt'. De provincie laat op die kritiek weten dat 'het een gege ven is dat rondom Westdorpe ont wikkelingen plaatsvinden'. Daarbij wordt ernaar gestreefd dat 'die ont wikkelingen niet tot verslechtering van de leefbaarheid leiden', stelt de provincie. Zo zal de te verdub belen Tractaatweg aan de Wet Ge luidhinder moeten voldoen. GRAAUW - De Zomermarkt in Graauw, alweer de negende op rij, heeft het wel eens beter getroffen. Het weer zag er zeker bij de start om tien uur zondagochtend drei gend uit. Het bleef stilletjes tot het begin van de middag. „Logisch, de mensen kijken de kat uit de boom", stelde Luc van Pethegem van Graauw Promotions nuchter vast. Terwijl de Vlaamse zanger Serge een cover van André Hazes ten beste gaf op een trailer voor eet- en drinckerij Nobel, liep het demo team Horus uit De Klinge ietwat verdwaasd rond met enkele roofvo gels. „We hebben de hele nacht niet geslapen. Een woestijnbuizerd was ontsnapt. Gelukkig is hij te rug, maar dat kostte veel tijd", ver telde Ludo Ceulemans. Hij kon daarom de geplande demonstratie niet geven. Volgend jaar komt hij gratis. De Zomermarkt-editie 2012 had veel meer dieren. De Dog Compa ny uit Kloosterzande hield een wedstrijd 'brok happen uit het wa ter' (foto). Heel erg enthousiast wa ren de meeste honden niet om toe te happen. En dan was er nog Rob de Boer. Hij showde zijn zes we ken oude labradors in zijn garage aan de Dorpsstraat. „Wat schat tig!" Nergens was het zo druk als bij De Boer. foto Peter Nicolai 1. Man omgekomen bij brand Sluiskil 2. Kritiek bijdrage tunnel kortzichtig 3. Mogelijk streep door kanoroutes STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59