Ideaal fietsen in ideaal land 121 zeel Knokke-Heist drukt stempel op uit winterslaap ontwakend Cadzand-Bad Lonink: 'Kritiek op geld voor tunnel kortzichtig' Bram Dieleman almanak Weinig inbraken Cupcake Justitie blijft met milieuonderzoek naar Dow talmen maandag 9 juli 2012 TC Axel is aangesloten bij de Nederlandse wielersport- bond NFTU en de Vlaamse Bond voor Rijwieltoerisme. Voorzitter Bram Dieleman schat dat aan toertochten van zijn club 75 procent Belgen en 25 procent Neder landers meedoen. „Ik ga zelf ook eerder naar België." Nieuwbouw door Compagnie Het Zoute in Cadzand-Bad gezien vanaf de zee. artist impressie Compagnie Het Zoute CADZAND-BAD - Langzaam maar ze ker verandert Cadzand-Bad in een satelliet-badplaats van de veel gro tere, sjieke Belgische buurgemeen te Knokke-Heist. Compagnie Het Zoute van de machtige familie Lip pens heeft: het oog laten vallen op het kleine broertje net over de grens. Het bedrijf zal de komende jaren zijn stempel drukken op Cad zand-Bad dat - ook dankzij de ont wikkeling van het Roompot-park Noordzee Résidence Cadzand-Bad - uit een langdurige winterslaap ontwaakt. Compagnie Het Zoute heeft een ei gen stijl van bouwen, ietwat statig, met een mix van moderne en tra ditionele elementen. De ontwikke laar wil in Cadzand-Bad een flink aantal appartementen bouwen. De ruimte is beperkt. Om toch vol doende bouwvolume te kunnen realiseren moet de hoogte worden opgezocht. Dat gebeurt ook in Cad zand-Bad. Toch schrikt het niet af, omdat de nieuwbouw niet wordt weggezet als één blok, maar juist veel afwisseling kent, dankzij de vormgeving van de daken en het gebruik van torens. Het Zoute investeert de komende tijd niet minder dan 45 miljoen eu ro in drie projecten in Cadzand- Bad, in de Strandresidentie (62 ap partementen), De Branding (54 ap partementen) en uitbreiding van het Strandhotel (37 nieuwe ka mers, renovatie 33 kamers). Het parkeren zal ondergronds gebeu ren. De bouw begint in 2013. Van de crisis lijkt Het Zoute zich niets aan te trekken. Daar is schijnbaar ook geen reden toe. Het bedrijf is in Cadzand-Bad al bezig met Duin hof (131 appartementen in zes ge bouwen). Alle appartementen in de eerste drie panden zijn al ver kocht. Investeren in vakantiewo ningen is veilig in onzekere econo mische tijden. Nieuwbouw Het Zoute in Cadzand-Bad aan de landzijde. artist impressie Compagnie Het Zoute Het is zaterdagochtend acht uur. Bij café Cambrinus aan de Markt in Axel is het al een drukte van belang. TC Axel houdt één van de jaarlijkse toertochten, de Grenstocht. Vooral veel Belgen komen erop af. „Je hebt hier schone en rustige wegen." door Harmen van der Werf Uit Schoten bij Ant werpen komen ze, Jan Coertjens en Ja ne de Paepe. Ze zijn allebei lid van wieier- toerclub Schoten. Hoe ze in Axel verzeild zijn geraakt? Heel simpel, legt Jan uit. „De Grenstocht staat bij onze club op de kalender." Hij doet dus voorkomen alsof die ka lender hun agenda bepaalt, maar er is meer. Jan en Jane halen hun fietsen uit de kofferbak. Ze steken het voor wiel in hun fiets en rijden naar het startpunt, het vaste honk van TC Axel, café Cambrinus. „We had den de keuze, hier fietsen of een rit in de Ardennen. We hebben voor Zeeuws-Vlaanderen gekozen. We willen wat vroeger thuis zijn en", komt de aap uit de mouw, „het is in Nederland goed fietsen. Voor onze eigen toertocht gaan we ook altijd richting Nederland, richting Breda." Wielertoerclub Schoten is verte genwoordigd met een clubje van een man/vrouw of tien. En zo stro men groepjes leden van nog veel meer Vlaamse wielerverenigingen binnen, uit Dendermonde, uit Kruibeke, uit Sint-Jan-in-Eremo, gemeente Sint-Laureins. Pierre Collaert is met zijn vrouw in alle vroegte opgestaan om vanuit Den dermonde naar Axel te rijden met de auto. Dendermonde ligt aan de Schelde. Fietsen langs de Schelde is toch net zo mooi? „Ja, maar daar heb ik al duizend keer gereden. En hier zijn de wegen goed en is het veel rustiger." Op het terras van café Cambrinus - 'dit is voor ons een topdag' - ne men toerrijders eerst nog een bak je koffie. „Durf je nog in dat shirt te rijden?", roept er één tegen een bekende in een Garmin-shirt, dat op één lijn wordt gesteld met ver raad over vermeend dopingge- bruik door meervoudig Tourwin naar Lance Armstrong. Garmin- renners zouden hebben geklikt. Het antwoord op de vraag over het shirt is ontwapenend. „Het zit lekker." Ha, eindelijk schuift een Nederlan der langszij, Peter Claes uit Sluis kil. Hem wordt direct naar zijn er varingen op de Alpe d'Huez ge vraagd, de 'Nederlandse' berg in de Franse Alpen. Peter reed mee met een groep van ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen voor de actie FromZero2Hero, waarmee geld is ingezameld voor de oncologie afde ling van het ziekenhuis. „Volgend jaar gaan we naar de Mont Ven- toux", verklapt hij. Maar dan nu eerst zaterdag de Grenstocht door zijn eigen Zeeuws-Vlaamse land. Is dat nog wel een uitdaging? Peter is resoluut. „Door afwisseling blijft fietsen leuk." Deelnemers aan de Grenstocht van TC Axel rijden langs de Nieuwe Zee dijk richting Hulst, foto Peter Nicolai Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst TERNEUZEN - In juni zijn vrij wei nig inbraken of pogingen daartoe geregistreerd in Zeeuws-Vlaande ren: dertien. „Al is elke inbraak er natuurlijk één te veel", tekent de politie aan. Bij de opsporing is eind juni een succes geboekt. Een verdachte van een inbraak in Axel is opgepakt. De politie hoopt ook een inbraak in Sluis op te lossen, omdat er camerabeelden zijn. Tip? redactie@pzc.nl Sverre van zeven hield zich tijdens die autorit aanmerkelijk koest op de achterbank:Zijn oog was gevallen op het nieuw verworven recepten boek voor cupcakes, waarbij vooral de foto's - hij leert net lezen - hem zo nu en dan deden watertanden. Kwam er weer zo'n kleurige, levens echte foto voorbij, dan maakte hij op niet mis te verstane wijze duidelijk dat hij zo'n cupcake toch echt wel eens zou willen eten. Tot hij stuitte op een plaatje van een cakeje in chocoladevariant met een rode peper erop. „Nou, die hoef ik dus echt niet", was zijn oordeel na dat hij de cake in kwestie uitvoerig had beschreven aan zijn ouders. „Hoe heet-ie dan?", vroegen zij. „Voorwoord." TERNEUZEN - Het Openbaar Minis terie lijkt zich geen raad te weten met het al vier jaar geleden begon nen strafrechtelijk milieuonder zoek naar Dow in Terneuzen. Justi tie deed begin juni 2008 een groot scheepse inval bij het chemiecon cern. Het onderzoek concenteerde zich op milieuincidenten die in 2005 en 2006 zijn gebeurd. Het functioneel parket van het OM in Den Haag kreeg februari 2011 de re sultaten van het onderzoek in han den, maar heeft tot op heden geen vervolgbesluit genomen. „Het gaat om een zeer complex dossier", ver klaart woordvoerster Marieke van der Molen. Zij waagt zich niet meer aan een voorspelling over een tijdstip waarop de zaak al dan niet voorkomt. In een reactie laat Dow weten dat het bedrijf slechts kan afwachten welke besluit het OM op termijn neemt. TERNEUZEN - De kritiek op de ge meentelijke bijdrage van 1,2 mil joen eiiro aan de bouw van de Sluiskiltunnel is 'kortzichtig', stelt de Terneuzense burgemeester Jan Lonink keihard vast. Hij reageert daarmee op Giel van Boom, fractie voorzitter van TOP/Gemeentebe- langen, de grootste partij in de Ter neuzense raad. Van Boom vindt dat de gemeente lijke bijdrage te weinig rendement oplevert voor het Zeeuws-Vlaamse bedrijfsleven. De druppel die voor hem de emmer deed overlopen, was dat tunnelbouwer BAM-TBI een eigen onderkomen wil neer zetten voor 100 a 125 man boorper- soneel. Hotels in de omgeving heb ben het nakijken. Volgens Van Boom kan dat niet. De bijdrage van Terneuzen moet daarom maar worden heroverwogen, oordeelde Van Boom. Ook Lonink vindt dat BAM-TBI al lereerst naar bestaande (hotel)ac- commodaties moet kijken. „We hebben daar vrijdag als college van B en W ook een beslissing over ge nomen." De medewerking van de gemeente aan bedrijfshuisvesting voor het boorpersoneel is dus niet meer zo zeker. „Maar", laat Lonink weten, „dat staat los van de betekenis die de Sluiskiltunnel en ook de bouw van een nieuwe zeesluis bij Ter- neuzen heeft voor de ontwikke ling van de Kanaalzone. Die is gi gantisch. En dat vergeet Van Boom. Hij kijkt alleen naar de kor te termijn en daarom is zijn visie kortzichtig." Terneuzen gaat overigens wel pro beren regionale bedrijven meer te betrekken bij de bouw van de zee sluis. Lonink: „Daarvoor is samen werking nodig."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58