Onderstroom overwint regen 141 zeeland Hulp uit Rijsoord Wanda Jackson treedt op in De Piek FZC zeeland in de vorige eeuw Als beste getest maandag 9 juli 2012 Een nieuwe opgave uit de collectie kaarten en foto's van Hans Lindenbergh. Onze vraag: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen graag anekdotes of verhalen over deze plek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden ontvangen een waardebon. Slechts twee inzenders had den het deze week niet bij het rechte eind. De foto is niet genomen in Oostkapel- le of Ritthem, maar in het Wal- cherse dorp Aagtekerke. C. Joosse weet ook waar de foto is geno men. „Deze foto geeft het beeld van de Rijsoordselaan rond 1955. Die straat dankt haar naam aan de gemeente Rijsoord, die hulp ver leende aan de gemeente Aagteker ke door nieuwe aanplant te schen ken na de inudatie van Walche ren." Leo Francke uit Aagtekerke weet te vertellen wie waar woonde in die tijd. „Het huis links was van J. van den Driest. In het midden van de rij woningen zit de schilders winkel. Het weiland op de voor grond was van mijn vader, L. Fran cke en het huis rechts op de foto was van burgemeester Geuze." De familie Sinke uit Aagtekerke heeft een bijzondere band met dit pand. Zij zijn namelijk sinds 1 april de trotse eigenaren. „Het huis is in 1954 speciaal gebouwd voor de burgemeester van Aagte kerke. Hij heeft er tot 1975 ge woond en daarna heeft J. Dekker het pand betrokken." De schilderswinkel die Leo Fran cke eerder noemde is volgens Wil- co Maranus uit Kortgene op deze foto inmiddels omgebouwd tot een café dat zijn opa nog heeft ge dreven nadat hij door ziekte geen schilder meer kon zijn. „Mijn va der herinnert zich nog dat het voor die tijd comfortabel wonen was. Voorbeelden daarvan zijn een toilet in huis en zelfs een heu se douche." Piet Maranus herkent op de voor grond de witte friettent van zijn ouders. „Deze friettent was door mijn vader zelf gebouwd. Ik werk te op de meeste zaterdagen als frietbakker of ijsverkoper. Op de zaterdagavonden was mijn belang rijkste klant een meisje waarmee ik inmiddels bijna vijftig jaar ben getrouwd." De winnaars van de waardebon zijn: C. Joosse uit Aagtekerke, Wilco Maranus uit Kortgene en Leo Francke uit Aagtekerke. Festival Vlissingen gelast slechts één act af Het wisselende weer - dan weer zon, dan regen - speelde het vierdaagse festival Onderstroom in Vlissingen parten, maar bracht ook voordelen. Het was geen strandweer en dus kwa men er toch zo'n 25.000 bezoe kers naar Vlissingen. door Frank Balkenende Ze moesten alleen af en toe schuilen voor de hoosbuien. Het Bel- lamypark was dit jaar een fortuinlijke keuze als kloppend hart van Onder stroom. Je kon bij naderende nat tigheid snel even een café of restau rant inlopen. In voorgaande jaren speelde het festival zich af op en rond de Oranjedijk en het Schelde- terrein. Uiteindelijk viel de 'regenschade' mee. „Zaterdagavond lag het festi val twee uur min of meer stil. We hebben echter uitsluitend de voor stelling Esperando La Luna op het Rondeel moesten afgelasten. Zij spelen met houten instrumenten en dat werkt niet echt in een re genbui. Daarentegen speelde het absurdistisch theater Het Slagveld op de Oranjedijk gewoon door", blikt festivaldirecteur Onno Bak ker terug. Bakker is blij met de keuze voor het Bellamypark als epicentrum fflsassggssi iiiiWiimiiiihlasggasaBBai van Onderstroom. Het plein was door de vele sfeervolle loungeter rasjes, het langschuifelende pu bliek en de nabije cafés uitermate gezellig. Bakker: „Het voordeel van het Bellamypark is dat het publiek blijft hangen, ook bij regen." Zaterdag waren tijdens de straat theaterdag - een extra onderdeel van Onderstroom - zo'n tiendui zend mensen op de been in hartje Vlissingen. Daar verveelden ze zich geen moment. Zat je een glaasje wijn te drinken, kwam er plotseling een rijdende vleugel, voorbij, compleet met geschmink te Mozart en ballerina. Naast dat mobiele speeldoosje wa ren er meer gekke acts. Een kermis- vliegtuigje bleef veel rook produ cerende, de hele middag hangen in het 'ready to take of-moment. Be zoekers konden relaxen in een bad kuipbolderkar, terwijl ze werden rondgetroond door de Vlissingse binnenstad. Hele gezinnen maak ten er gebruik van, om zich na af loop op te warmen in een aange reikte badjas. De bezoeker viel van het ene kol derieke moment in het andere. De muziekmachine van Scherzo Me chanica was een kruising tussen slagwerkgroep Slagerij Van Kam pen en een overwerkte Italiaanse treinconducteur. Veel herrie, stoom en onverstaanbare kreten. La Cuisine Macabre (Franse naam, met merkwaardig genoeg Italiaan se teksten) bood een bizarre voor- Italento, piano ballerino. Piano spe len én de mobiele vleugel besturen, het ging de pianist goed af. foto's Lex de Meester stelling waarin kinderpoppen in een menu (galgenmaal?) werden verwerkt. Zondag was er een speciaal pro gramma voor kinderen, die in workshops zelf konden leren jongleren of goochelen. „Dat sloeg aan", zegt festivaldirecteur Bakker. Hij is tevreden over het verloop. „We hadden net zoveel publiek als vorig jaar. We hebben geflyerd op campings en dat heeft zich uitbe taald. Er waren veel toeristen." VLISSINGEN - De Amerikaanse zan geres Wanda Jackson komt donder dag met haar band naar Vlissingen voor een optreden in De Piek. Dat begint om 21.30 uur. De inmiddels 74-jarige zangeres wordt onder meer de 'First Lady of Rockabilly' en de 'Queen of Rock and Roll' genoemd. Zij staat te boek als de eerste vrouw die een rock-'n-rollsingle opnam: Let's have a party in 1958. In de jaren vijftig stond ze regelmatig samen met Elvis Presley op het podium. Hij moedigde haar aan om rocka billy te gaan zingen. In de jaren zestig bewoog ze zich richting de countrymuziek, wat haar een reeks aan hits heeft opgeleverd, waaronder Tears will be the chaser for your wine, A woman lives for lo ve en Fancy satin pillows. Sinds de jaren negentig is Wanda Jackson weer volop actief op rock-'n-rollgebied, wat ook leidde tot een nieuw studioalbum: Heart Trouble. In 2009 werd de zangeres opgenomen in de Rock and Roll Hall of Fame. Vorig jaar verscheen van haar het album The Party Ain't Over, met arrangementen van Jack White. Wanda Jackson doet slechts twee concerten in Nederland: woensdag in 013 in Tilburg en de dag erna in De Piek. Uit het Eppo stripblad Het eerst album met de leukste acties van de rebelse Elsje in verhalen die eerder verschenen in Eppo Stripblad. Elsje worstelt vriendelijk met haar vriendje GaitJan en komt poeslief in opstand tegen haar ouders. Onderweg struikelt ze over haar juf, komt ze in botsing met politie en leger, en sneuvelen de duivel en haat therapeut. Kortom: een komisch stripboek over het dagelijks leven van een meisje dat knuffelbaar is, maar ook prikkelend! Lezersprijs 7,95* exclusief verzendkosten pzc.nl/webwinkel categorie Boeken X T n Ft CO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56