Feesten om uit de sleur te zijn Opnieuw merklappen uit de kast 12 Steampunk Recordopbrengst voor achttiende Sophiatoernooi Leeland begint tournee in Goes Eervoller dan in de adelstand te worden verheven Middelburg wil jaarlijks 200 huizen bouwen maandag 9 juli 2012 Marcel van Kleef is met een groep steampunkers uit Eindhoven naar Lewedorp gekomen om te laten zien dat het geweldig voelt om met een verkleedpartij even te ontsnappen aan de realiteit van alledag. Met zijn enge lenzen in herkent zelfs zijn moeder hem niet. Zijn huisdier, een witte rat, mag ook mee naar steampunktreffens. Het beestje ligt lekker te slapen in een als futuristisch apparaat vermomde kooi, die bij Marcel op zijn rug hangt. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst GOES - De Amerikaanse band Lee land begint een tournee door Ne derland op 13 juli in Sportpunt Zeeland in Goes. In Salvation speelt in het voorprogramma. Bei de bands zijn geinspireerd door het evangelie. De kaartverkoop gebeurt via Pel grim Boeken en Muziek aan de Wijngaardstraat in Goes. Alle in formatie op www.gospelatsea.nl KRABBENDIJKE - Het achttiende So phiatoernooi van biljartvereniging Onda uit Krabbendijke heeft bijna 13.000 euro opgebracht. Dat is meer dan ooit en bij elkaar heb ben de biljarters al meer dan een ton bijeengespeeld voor het Sop hia Kinderziekenhuis in Rotter dam. Maar liefst 140 teams van elk vier biljarters speelden gedurende een reeks van avonden libre en drie banden. Vrijdagavond werd het toernooi besloten met een feest avond, die extra feestelijk werd toen de opbrengst bekend werd. Het geld is bij elkaar gebracht door sponsors die de teams zelf hebben gezocht en door een grote loterij tijdens de feestavond, die de kers op de taart legde. De cheque is meteen overhandigd aan vrijwillig ster Jolanda van der Hurk van het Ronald McDonaldhuis. GOES - Het Historisch Museum De Bevelanden heeft opnieuw de Gro te Kerk vol gehangen met merklap pen. De zomertentoonstelling, die duurt tot 15 augustus, toont deze keer behalve historische merklap pen, de werken van Liza Bol. Zij borduurt niet alleen elk jaar een jaarlap, waarin persoonlijke, natio nale, en internationale gebeurtenis sen worden afgebeeld, maar ook themalappen. Zo hangen er een elfstedenlap, een lap met vlinders en een lap met het braille-alfabet. De kerk is maandag tot en met vrij dag open van 11 tot 17 uur; op za terdag van 12 tot 16 uur. De ten toonstelling is gratis toegankelijk. Merklappenconservator Nel van Leyen houdt op maandag van 13 tot 15 uur een spreekuur. Wat de Stichting Fun4AII ook verzint, altijd worden er honder den mensen razend enthousiast. Ze verzinnen de meest fantas tische outfits en zijn soms we ken bezig om het in elkaar te zetten. Het Feest werd zaterdag ook met steampunk een succes. door Mieke van der Jagt Steampunk? In de uitnodi ging voor Het Feest moest de stichting Fun4All wel even uitleg gen wat dat was. Vorig jaar was het thema van het grote Bevelandse verkleedfeest het antieke Rome. Daar was geen uit leg voor nodig. Duizend mensen in toga's, geschminkt als marme ren standbeelden of met een lau- werkransje op de kop, aten, dron ken en dansten fot in de kleine uurtjes. Dat deden ze zaterdag ook, maar dan met de meest inge nieuze maskers en attributen. „Denk maar aan Jules Verne", stond er in de uitnodiging. Een beetje techniek uit het stoomtijd perk, met een fantastisch sausje. Zelf had de stichting weer allerlei kunstwerken in elkaar geknutseld. Vreemdsoortige vliegmachientjes, het duikbootje waarmee Jules Ver ne zijn personages naar de bodem van de zee deed reizen en een me ters hoge camera, in elkaar gezet met alle mogelijke diameters ka chelpijp. De mededelingen en naambordjes waren in een soort Gotische letters geschreven. Zo was het zelfs voor gasten die in hun alledaagse goed kwamen, niet IJZENDIJKE - De Engelse Dar- win-kenner Redmond O'Hanlon, bekend van de tv-serie Beagle, in het kielzog van Darwin, kan mooi speechen. Zaterdagmiddag zette hij in biologische rozenkwekerij De Bierkreek bij IJzendijke zijn beste beentje voor. „Wat een eer dat ik hier een roos mag dopen, dat is veel eervoller dan in Enge land tot de adelstand te worden verheven." Redmond kreeg vaker de lachers op zijn hand. Niet al leen met woorden lukte hem dat. Hij bleef - speciaal voor de vele fo tografen - maar doopwater over de roos gieten, tot die bijna verzopen was. De roos genaamd Rosa Redsi is overigens van Canadese origine, een struikroos ontwikkeld door de ook aanwezige rozen kweker Brad Jalbert. De roos krijgt een plekje op De Bierkreek waar het afgelo pen weekend rozenfestival was. moeilijk om in de sfeer te komen. „Dat mag toch zeker best", zei Cha- rissa Renssen, die zelfs geen ma- ke-up droeg. „Ik was eerst niet van plan om te komen, omdat ze re gen afgaven. Het regende ook in het begin van de avond. Maar ja, het is altijd zo gezellig, ik dacht, ik ga maar even." Voor een groep bijna professionele steampunkers uit Eindhoven gold dat niet. Zij kwamen met decors en al voordoen hoe geweldig het voelt om in zelfgemaakte vermom mingen even uit de realiteit van al ledag te stappen. Eindhovenaar Marcel van Kleef weet dat zelfs zijn moeder hem niet herkent. Hij heeft lenzen ingedaan, waardoor hij een griezel is geworden. Op zijn rug hangt een ingewikkeld ap paraat met toeters en bellen. Wie goed kijkt, ziet dat er een witte rat lekker in ligt te slapen. Dat het de hele avond betrekkelijk droog bleef, was een wonder, want voor de aanvang van Het Feest stortregende het nog even. Echt veel problemen kan het weer niet geven, want al is er veel ruim te in de open lucht, de stichting mag altijd een grote schuur en een enorm afdak aan de Maalweg in Lewedorp gebruiken. Het enige probleem met de nattigheid lag op het parkeerterrein; er zakte wel eens een auto iets te ver in de blub ber. De meeste gasten kwamen overigens met bussen, die de stich ting speciaal laat rijden. Veel bezoekers van Het Feest heb ben lang van tevoren zitten knutse len om een outfit in elkaar te zet ten, die beantwoordt aan het the ma, steampunk. foto's Willem Mieras MIDDELBURG - De economische cri sis is voor de gemeente Middel burg geen reden de komende tien jaar de rem te zetten op de wo ningbouw. De gemeente blijft uitgaan van een toename van gemiddeld 200 woningen per jaar in de periode tot en met 2022. Het getal van 200 is gebaseerd op de verwachte groei van het aantal inwoners en huis houdens zoals die twee jaar gele den werd voorspeld. Een nieuwe prognose die de provincie dit jaar heeft gedaan, laat nog een iets gro tere groei voor Middelburg zien. „Op basis van deze gegevens is er geen aanleiding om het uitgangs punt van 200 woningen per jaar aan te passen. Wel ziet het college dat verhuizingen door de economi sche recessie worden uitgesteld waardoor de bouw van 200 wonin gen nu niet realistisch is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54