zeeland 113 Kennismaken ctieprijxen FZC Iedere dag om 19.00 uur 'Eervoller dan benoeming tot Engelse lord' Zeeland maandag 9 juli 2012 Nog tot en met 13 juli is het mogelijk kennis te maken met Ter Duin via de Proefme- nu try-outs. Reserveren: www.grandhotelterduin.nl. Ook daarna staan restaurant en grand-café open voor niet-hotelgasten. „Daal vooral die trappen af en kom kijken." Het restaurant dat, net als de bar, ook toegankelijk is voor mensen die niet in het hotel slapen. Ondergronds hotel met Zeeuwse deurknoppen foto Dirk-Jan Gjeltema O Ze zijn als zoete broodjes over de toonbank gegaan: de koopsuites van hotel Ter Duin. DPP heeft de koopformule in Zeeland geïntrodu ceerd. Mensen kopen een suite (vanaf 89.000 euro tot 3,5 ton) als belegging. Op twee na zijn ze alle maal verkocht. De suites variëren in grootte van 33 tot 105 vierkante meter maar zijn ook in bijvoorbeeld inrichting allemaal anders. Opvallend zijn de flMBBBBBMMBMHNMMNHBSMMMHBHKBIMMMl MEEST CELEZEN 1. Rode frietkar haalt Duitse radio 2. Vijftigste CJV-kamp van start 3. Inbraakpoging op camping EN VERDER Video's van het CJV-kamp, de Bewaer- schole en hotel Ter Duin zijn te zien op www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl deurknoppen in de kamers in de vorm van Zeeuwse knoppen: een knipoog van projectontwikkelaar Marco Bij de Vaate. „Ja, ik heb zelfs de spreitjes uitgezocht. Dat komt door de kleine schaal hier en de korte lijnen: je raakt heel betrok ken." Ter Duin is gebouwd op de plek waar voorheen het asielzoekerscen trum stond. Een voormalige hotel locatie, maar de tijden sindsdien zijn sterk veranderd. „Zo'n smalle gang met van die hokjes. Dat werkt nu niet meer." Dus meer ruimte per kamer én meer kamers die nodig zijn om een hotel renda bel te maken. Om die benodigde ruimte te creëren, is Ter Duin on dergronds gegaan. De entree ligt 4,5 meter onder de grond. Door gebruik te maken van de als art nouveau getypeerde bouw heb je dat gevoel overigens niet als je de lobby betreedt: door de achter gelegen binnentuin en glazen lift schacht valt volop licht binnen. Ter Duin is buiten de zomermaan den vooral ook een accommodatie voor de zakelijke markt. In het ho tel zijn 6 (onderling te verbinden) zalen en 2 boardrooms aanwezig. Andere elementen: een demonstra tiekeuken in het restaurant en een spa. www.grandhotelterduin.nl WAARDE Brandweer bevrijdt ernstig gewonden Twee jonge mannen uit Reimers- waal, 19 en 20 jaar, zijn vrijdaga vond ernstig gewond geraakt toen ze op de Havenoordseweg in Waar de met de auto uit de bocht vlogen. De auto belandde vervolgens in de sloot. De brandweer moest beide man nen uit het wrak bevrijden. De twee mannen zijn, beiden met meerdere botbreuken, overge bracht naar verschillende zieken huizen. Onderzocht wordt of er gedronken was. SEROOSKERKE De 'Praet'tuin doet mee aan tuinbattles De 'Praet'tuin van Hester en Peter Praet uit Serooskerke doet vanaf vandaag mee aan de tuinbattles. Dat is een onderdeel van de wed strijd Mooiste Tuin 2012, die is uit geschreven door het Belgische be drijf Tuinadvies. Nadat het publiek eerst een top 40 heeft samenge steld, heeft een vakjury daaruit een top 24 gselecteerd. Via tuinbattles, waar het publiek via internet op stemt wordt verder geduelleerd. Zie www.depraettuin.nl en www.tuinadvies.be ZIERIKZEE Fietsers bezoeken aardbeienkweker Agrarisch Schouwen-Duiveland en de VeKaBo verzorgen deze zomer weer een aantal fietstochten. Vandaag, maandag, wordt de eerste van een serie van drie gehouden. Via een buitendijkse fietstocht tus sen Zierikzee en Ouwerkerk wordt een aardbeienkwekerij in Ouwer kerk bezocht. De fietstocht vertrekt vanaf de mi- nicamping Gouweveer van de fami lie Van de Waart aan de Gouwe- veerseweg 1 in Zierikzee. De start is om 19.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE Tweetal gepakt voor poging tot inbraak Twee mannen uit Zeist (24 en 25 jaar) zijn in de nacht van donder dag op vrijdag rond 2 uur aange houden op een camping aan de Maireweg in Burgh-Haamstede op verdenking van poging tot inbraak. Dat heeft de politie dit weekend be kend gemaakt. Medewerkers van de camping zagen de mannen over het terrein lopen, waarop de twee wegrenden en zich verstopten in de bosjes. Ze zijn door de mede werkers gepakt en vastgehouden tot de politie aankwam. Er zijn her en der inbraaksporen aangetroffen. ZOUTELANDE Auto van de weg: twee gewonden Twee mensen zijn in de nacht van zaterdag op zondag rond half twee gewond geraakt toen hun auto op de Westkapelseweg in Zoutelande van de weg raakte, tegen bermpaal tjes aanreed en tenslotte tegen een boom botste. De 32-jarige bestuurster uit de ge meente Veere liep snijwonden aan haar armen op. Een 32-jarige man uit de gemeente Veere had snij wonden in zijn gezicht. De andere twee inzittenden kwamen met de schrik vrij. IJZENDIJKE - De Engelse Dar- win-kenner Redmond O'Hanlon, bekend van de tv-serie het PZC videojournaal www.pzc.nl B5QR!a»»»«C«»5eKSflS9«Bfi53ÏK9fi9SBBWOOOS5S!K45«Cv: het kielzog van Danuin, kan mooi speechen. Zaterdagmiddag zette hij in biologische rozenkwekerij De Bierkreek bij IJzendijke zijn beste beentje voor. „Wat een eer dat ik hier een roos mag dopen, dat is veel eervoller dan een benoe ming tot Engelse lord." O'Hanlom kreeg vaker de lachers op zijn hand. Niet alleen met woorden lukte hem dat, maar ook door zijn gedrag. Hij bleef - speciaal voor de vele fotografen - maar doopwater over de roos gieten, tot die bijna verzopen was. De roos die hij doopte is de Rosa Redsi. boten voor meer plezier op het weteri Tel. 0118 61 36 59 Uijterschootweg 22 I Middelburg www.zeelandboten.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51